2 Nisan 2022 Evde Saçi Griye Boyama

Evde Saçi Griye Boyama

Evde saçi griye boyama nasıl yapilir ?  Evde saçi griye nasil boyanir hiç bir fikrim yok.. ne yapmaliyim ? Saç boyama işlemine nerden baslamaliyim .. diyorsaniz tam dogru yerdesiniz .

Evde saçinizi griye nasil boyanir adim adim ogretecegiz

Umarim beğenirsiniz 🙂

Son zamanların en iddialı saç renklerinden birisi: Gri! Gri saç hayatımızda bu kadar yaygınlaşmadan önce herkesin zihninde gri saçlar yaşlılarla özdeşleşmiş, sanki gri saçlı olmak yaş ilerleyince sahip olunacak bir şeymiş gibi algılanmaktaydı. Ancak bu klişe düşünce yıkıldı! Şimdi her yaştan insanların saçını griye boyattığını görebilirsiniz. Özellikle de genç kızlar arasında oldukça yaygın.

Evde Saçi Griye Boyama

Saç boyamanın ehlinin kuaförler olduğunu hepimiz kabullensek de son zamanlarda artan maliyetler nedeniyle herkes daha alternatif yolları tercih etmeye başladı. Bu da hepimizi tek bir kapıya götürüyor: Evde saç boyamak. Öyleyse bu yazımızda evde saç nasıl griye boyanır onu anlatalım! Haydi kızlar, boyaları hazırlayalım!

Saç Boyama dair bütün ürünleri burada bulabilirsiniz

Gri Renge Giden Yolda Yapmanız Gerekenler

Son zamanların en popüler ve en iddialı renklerinden biri olan gri saçlara kavuşmak o kadar da kolay değil. Hele ki doğuştan sarışın değilseniz… Doğuştan sarışın olan kadınlar bu noktada daha şanslı çünkü saçları açık sarı olanların saçlarını açmasına gerek yok. Doğrudan doğruya gri renkli bir boya kullanarak gri saçlara kavuşabilirler. Ancak saçı koyu sarı, kahverengi ise önce doğal saç renginizden kurtulmamız gerekecek. Bunun da elbette ki yolu saçları açıcı yardımı ile açmak. Ancak saçınız çok koyu renkli ise bir kere saçınıza açıcı uygulamanız yeterli olmayabilir. Birkaç kez açmanız gerekecektir.

Çünkü gri gerçekten zor ve meşakkatli bir renktir. Bu noktada şunu belirtmek gerekir ki şayet saçlarınız yeterince sağlıklı değilse tatsız olaylar yaşayabilirsiniz. Yani açıcı kullanmak gerçekten korkunç bir rüyaya evrilebilir ve herkesin açıcı dediğinde ilk akla gelen yanmış saçlar gerçeğe dönüşebilir. Saçınızı mutlaka uzun vadede neme doyurmuş olmalısınız. Griye boyamadan birkaç hafta öncesinden başlamak kaydıyla nem maskeleri yapın, saçınızın doğal elastikiyetini kazanmasını sağlayın.

Evde Griye Boyama

Halihazırda yıpranmış, yoğun işlemlere maruz kalmış saçı açıcı ile bir araya getirmek ateş ev barutu yan yana getirmek gibidir! Benzer bir nedenden dolayı eğer saçlarınızı zaten boyuyor iseniz gri saçlara kavuşmak için saçınızı boyamayı en az 6 hafta öncesinden bırakmanız gerekiyor. Böylelikle saçlarınız toparlanacak ve yeni bir işleme karşı kendisini toparlayacaktır. Son bir tavsiye ise saç derinizin daha az tahriş olmasını engellemek amaçlı.

Boyamadan önce saçlarınızı yaklaşık 48 saat boyunca yıkamayın. Saçlarınızın doğal yağı saç derinizi kimyasallardan koruma noktasında bariyer işlevi görecektir. Bu durum da saçlarınızın ve saç derinizin daha az yıpranmasını sağlayacaktır. Hazırlıklar bittiyse gelelim asıl işlerimize!

1.Saç Açıcı Uygulayın (evde saçi griye boyama)

Çok açık sarı saçlara sahip olanlar dışında gri saçlı olmak isteyen herkesin önce saç rengini açması gerektiğinden bahsetmiştik. Çünkü gri saç zor ve uğraştırıcıdır. Hemen ulaşmak mümkün değildir. Peroksit yani saç açıcı uygulamadan önce saçlarınızın sağlıklı ve yeterince güçlü olduğuna emin olun. Bu konuda tereddütleriniz varsa saç açıcı uygulamak yerine geçici gri boyalar kullanabilirsiniz.

Kozmetik ürünleri satan yerlerden temin edebileceğiniz bir saç açıcı alın. Uygulamadan önce talimatlara dikkatlice okuyun. Bu talimatlara uyarak işlem yapmalısınız. Aksi halde saçlarınız zarar görebilir. Şayet çok koyu saçlarınız varsa ve bir kez açıcı uygulamanıza rağmen yeterli bir sonuç alamadıysanız birkaç kez daha açıcı uygulamanız gerekebilir. Aman ha! Art ardına uygulamak gibi bir cesaret göstermeyin. Bu işlemlerin arasında mutlaka en az 2 gün bırakın ki saçlarınız kendini toparlayabilsin.

evde saçi griye boyama

Saç açıcı yoğun kimyasallardan oluşur. Cildi hassas olan kişilerin çok dikkatli kullanması gerekir. Ayrıca cildinize temas etmemesi için açıkta kalan yerlerinizi kapatmanız ve mutlaka eldiven giymeniz gerekir. Şayet alerjiniz varsa bu toplara hiç girmemenizi tavsiye ederim!

2- Size En Çok Yakışacak Gri Tonunu Bulmak (evde saçi griye boyama)

Gri deyip geçmeyin! Artık piyasada çok farklı gri tonda boyalar var. Parlak grilerden küllü grilere kadar. Bunun için size en iyi gelecek tonu bulmanız gerekiyor. Bunun için cildinizin alt tonunu bilmek önemli. Bileğinizin iç tarafına baktığınızda damarlarınız mavi ve mor renkteyse soğuk alt tonlu griler size daha çok yakışacaktır. Beyaz gri iyi bir seçenek olabilir. Ancak damarlarınız yeşil ise sıcak alt tonlu olduğunuz için çelik gri gibi tonlar daha çok yakışacaktır. Bu aşamayı arkadaşlarınızın işbirliğiyle çok rahat halledebilirsiniz!

Gri Saç Boyalari

3- Saçı Boyamak (saçi griye boyama)

Doğru boyayı bulduysak o zaman işimize koyulalım. En son saçımıza açıcı uygulamıştık. Açıcıdan sonra saçlarınıza mor pigmentli saç toneri uygulamanız gerekiyor. Saç toneri saçlarınızdaki turuncu ve kızıl yansımalardan arındıracaktır. Saç tonerinizi yaklaşık 20 dakika kadar saçlarınızda tutmalısınız. Toneri yıkadıktan sonra sıra boya işleminde. Boyarken yüzünüzü de boyamamak için saç diplerinize ve kulak çevrenize vazelin sürebilirsiniz. Vazelin yağlı yapısıyla yüzünüzü ve kulaklarınızı gri renkten koruyacaktır.

Saçınızı eldiven yardımıyla, boya kutusunun üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde boyadıktan sonra artık gri saçlarınıza kavuştunuz demek! Ancak boyamakla elbette bitmiyor. Bu rengi korumak için saçınıza uygun renk koruyucu şampuanlar kullanmalı ve elastikiyetini kazanması için neme doyurmalısınız. Öyleyse daha sağlıklı, modern ve canlı saçlara!

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com