23 Kasım 2021 Evde Saçı Maviye Boyama

Evde Saçı Maviye Boyama

Evde saçı maviye boyama

Evde saçi maviye boyamak istiyorum ancak nasil evde saçı maviye nasil boyanir hiç bir fikrim yok.. ne yapmaliyim ? Saç boyama işlemine nerden baslamaliyim ..

İlk once bu evde saç nasil boyanir yazimizi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Özellik ile saçinizi mavi gibi marjinal renklere boyamayi dusunuyorsaniz hem fiyat olarak ekonomik hemde basit bir islem ile yapabilirsiniz ancak evde saçımızı maviye boyamak uğruna saçlarinizi mahvedebilirsiniz . Onu için ilk olarak kolay renklere boyamanizi tavsiye ederim . Yok ben evde saçimi maviye boyaya bilirim diyorsaniz yazimizi sonuna kadar okumanizi tavsiye ederim .

Evde saç boyama işini becerebilen insanlar bu işi kuaförler kadar güzel yapabilir. Beceremeyen insanlar ise hem saçını mahveder hem de evi mahveder. Evde saç boyamak uzun yıllardır yapılan bir uygulamadır. Evde saç boyamak için boya kitleri satılmaktadır ve oldukça da işi kolaylaştırmaktadırlar.

Saç boyaları farklı farklı renklerde yapılabilir. Evde saç boyayan insanlarda klasik renkler dışındaki renkleri tercih edebilirler. Fakat bazı marjinal renkler vardır ki evde yapmak cesaret ister. Marjinallik isteyenlerin evde saçı maviye boyama işine kalkışması da mümkündür. Mavi birçok insanın severek kullandığı bir saç rengidir. Piyasada satılan saç boyalarında da mavi rengine sıklıkla rastlanır.

Evde Saçı Maviye Boyama

Uygun Renge Karar Verme

Mavi boyayı alıp saçı boyamadan önce nasıl bir renk istendiğine karar verilmelidir. Mavi birçok tonu olan bir renktir. Saç boyaları içinde de mavinin tonları vardır. Camgöbeği mavisinden uçuk bir bebe mavisine kadar her tona saç boyanabilir. İyi düşünmek ve iyi karar vermek gerekir. Koyu bir maviye boyanan saçı açık bir maviye çevirmek oldukça zor olacaktır. Ortaya çıkan istenmeyen bir renk üzücü olabilir. Mavi rengi riskli bir renktir ve acele karar vermeye gelmez.

https://sacdehasi.com/evde-sac-boyama/

Saçın Ne Kadarlık Kısmını Boyayacağını Belirleme

Saçı maviye boyamadan önce karar verilmesi gereken bir konuda saçın ne kadarlık kısmının maviye boyanacağıdır. Bu gibi marjinal renklerde saçın bir tutamı aksesuar olarak boyanabilir veya sadece kâkül kısmı boyanabilir. Bu uygulamalar evde yapılabilir uygulamalardır. Bir diğer yöntem ise saçı komple maviye boyamaktır. Saçın komple maviye boyanması geri dönüşü olmayan bir şeydir. Saçı maviye boyamadan önce hepsini mi yoksa bir kısmını mı maviye boyamak istediğinizi iyi bilmelisiniz.

Konuyla İlgili Videolar İzleme

Saç boyamak daha önce bu işlemi hiç yapmamış veya saç boyayan birine yardım etmemiş birisi için zor olabilir. Kişilerin kendi kendilerinin saçlarını boyaması bir başkasına yardım emesinden daha zor olacaktır. Saç boyamayı bilmeyen birinin öncelikle boya işini araştırması gerekir. Nasıl yapılır, ne kadar boya gerekir ve hazırlık süreci nedir gibi konuları araştırmasında fayda vardır. Günümüzde her konu ile ilgili açıklayıcı videolar bulmak mümkündür. Saç boyama işi içinde ilgili internet sitelerinden açıklayıcı videoları izlemekte fayda vardır. Amatör insanların çektiği videolar olduğu gibi profesyonel insanların çektiği videolarda mevcuttur. Birkaç farklı yerden video izlemek işi daha iyi kavramayı sağlayacaktır.

https://sacdehasi.com/loreal-paris-excellence-creme-5-15-efsanevi-turk-kahvesi/

Uygun Bir Saç Boyası Alma

Söz konusu renk mavi olunca her hangi bir saç boyası almak olmaz. Piyasada onlarca saç boyası mevcut. Kimisi doğal içerikli kimisi tamamen kimyasal içerikli boyalar. Boya seçiminde titiz davranmak gerekmektedir. Kötü bir boy saçta duvar boyası gibi durabilir. Saça doğal bir görüntü vermesi için kaliteli bir boya ve mümkünse doğala yakın bir boya seçilmelidir. Söz konusu renk mavi olunca tamamen doğal bir boya bulmak zorlayıcı olabilir.

Tüm Boya Markalarini buradan inceleyebilirsiniz.

Boyamadan Önce Saç Açmak Gerekebilir !

Saçinizi boyamadan once açmaniz gerekebilir . Bunun icin birinden yardim alarak ogrenebilirsiniz . Bazen de istedigimiz saç rengi tutmayabilir , bunun riskini daha dusuk seviye indirmek icin saçlariniz rengine gore eger acmak gerekiyorsa açmanizi oneriyoruz .Saç açicilarida buradan inceleye bilirsiniz .

Saç Boyama Malzemeleri

  • Duş Bonesi
  • Eldiven
  • Boya Kabi
  • Boyama Önlüğu
  • Boyama Firçasi
  • Krepe Tarak

Bu ürünleri set halinde ekonomik bir sekilde alabilirsiniz . Seti incelemeniz adinina linki buraya birakiyorum

Boyama Aşamasında Mümkünse Yardım Alma

Daha önce defalarca boya yapmış birinin bile boyama aşamasında yardım almasında fayda vardır. İnsanın kendi saçını boyaması zor ve yorucudur. Özellikle uzun saçlı bayanlar için bu daha da yorucu olacağından bir arkadaşını veya bir yakınını çağırmasında fayda vardır. Çağırdığı kişinin de az çok boya yapma işini bilmesi gerekir. Aksi taktirde destek değil engel oluşturur.

https://sacdehasi.com/evde-saci-griye-boyama/

Saç Boyasını Eve Bulaştırmamaya Özen Gösterme

Saç boyamanın da bir adabı vardır. Saçı boyayıp kendi güzelleştiren birisi etrafı batırıyorsa o işte bir yanlış vardır. Mavi saç boyası saçta olduğu gibi evde de riskli bir boyadır. Bulaştığı yerden çıkmayabilir. Saçı boyamaya başlamadan önce hazırlığı iyi yapmakta fayda vardır. Kıyafetlerin, havluların ve etrafın masmavi olması sonrasında yorucu bir temizliği gerektirebilir.

Boyadıktan Sonra Yastıklara Boya Çıkmaması İçin Önlem Alma

Boya yapan kadınların en sık yakındıkları konu nemli saçtan boyanın yastık kılıflarına bulaşmasıdır. Geç vakitte yıkanan saç ne kadar kurutulursa kurutulsun nemli kalabilir. Bu nemli saç ile uyuyan kadınlar sabaha büyük bir sürprizle uyanabilirler. Mavi saç boyası rengin iyi tutması için kimyasal içeriği yüksek boyalardır. Kimyasal içerikli boyaların tekstil ürünlerinden çıkması da zordur.

https://sacdehasi.com/bakir-sac-rengi-nedir-boya-numaralari-nedir-bakir-sac-rengi-nasil-boyanir/
  • Birkaç günlüğüne eski bir yastık kılıfı kullanmak.
  • Yastık kılıfını içine sıvı geçirmez alez takmak.
  • Yastığın üzerine havlu sermek bu sorunları biraz olsun azaltacaktır.

Evde titiz bir annesi olan genç kızların özellikle boyanın bulaşma sürecine dikkat etmeleri gerekmektedir.

İkinci Bir Boya Gerekirse Hazırlık Yapma

Evde saçı maviye boyamak ekonomik olarak ucuz bir işle olabilir. Bu ucuz işle bir kuaförün yaptığı kaliteyi vermeyecektir. Her şeyin ustası ayrıdır. Saçın boyası yıkama ile akabilir ve renk tonu değişebilir. Bu gibi durumlar da belirli bir süre sonra kinci bir boya yapmak gerekebilir. Boya yapmadan önce ikinci bir boyanın gerekli olup olmadığını araştırmakta fayda vardır.

https://sacdehasi.com/evde-saci-sariya-boyama/

Bu boyanın kalitesine, saçın uzunluğuna ve yıkama sıklığına göre değişecektir. Bundan dolayı ikinci defa boyamak için de boyayı önceden almakta fayda vardır. Riskli bir renk olan maviyi farklı bir marka boya tutturmak zor olabilir. Arada fark oluşmaması adına ilk yapılan boya ile ikinci yapılan boyanın aynı boya olmasında fayda vardır.

Evde Saçı Maviye Boyama

İlk Tepkilere Hazırlıklı Olma

Evde saç maviye boyandı ve her şey yolunda gitti. İlk defa dışarı çıkınca, işe veya okula gidince oluşacak tepkilere de hazırlıklı olmak gerekir. Beğenmeyecek ve demoralize edecek birçok insan çıkacaktır. Bu gibi insanlara kulak asmamakta fayda vardır. Hemen ilk tepkilerde pişmanlık duymamak gerekir. Unutulmamalıdır ki saçını maviye boyamak kişinin kendi özgürlüğüdür.

Evde Saçi Sariya Boyama

https://sacdehasi.com/hollanda-orgusu-nasil-yapilir-ters-orgu-fransiz-orgu/

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Evde Saçı Maviye Boyama” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com