8 Mart 2022 Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlaci Sampuani Denedik !

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlaci Sampuani Denedik !

Faith İn Nature Lavanta & Sardunya Rahatlaci Şampuan denediniz mi ?

Türkiye piyasasına yakın zamanda giren en iddialı İngiliz markalarından birisi Faith in Nature . Markanın pek çok ürünü var şampuandan sıvı sabuna kadar. Ancak Türkiye’de halihazırda şampuan, saç bakım kremi ve bazı serilerin saç maskesi satışa sunulmuş durumda. İlerleyen süreçte geniş bir ürün yelpazesiyle mağaza raflarında yerini alacağı şüphesiz. Fiyatı piyasadaki diğer saç bakım ürünlerine nazaran daha pahalı. Peki performansı onlardan daha mı iyi? Göreceğiz!

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlatıcı Şampuan uzun ve kisa vadede inceledik umarim beğenirsiniz.

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlaticı Şampuanı Bize Neler Vaat Ediyor?

Öncelikle bu markanın yegane amacının doğal bir içerik çıkarmak olduğunu belirtelim. O yüzden çok büyük iddiaları yok. Ancak elbette saçınızı kimyasal ürünlerin kıskacından kurtarırsanız saçlarınız kendiliğinden daha sağlıklı bir döngü içinde uzamaya devam edecektir. Dolayısıyla doğallık bize evleviyetle bakımlı ve sağlıklı saçların da yolunu göstermekte. Lavanta & Sardunya Şampuanı, kaşıntılı saç derisi ve normalden kuruya dönük saçlar için uygun. Sitesinde de görebileceğiniz üzere neredeyse her saç tipine göre çok çeşitli ürünler var. Benim kaşıntılı bir saç derim olduğu için Lavanta & Sardunya şampuanı tercih ettim. İçeriğindekilerle birlikte şampuanın saç derisini rahatlatarak nemlendireceği iddia ediliyor. Böylelikle saçların daha dolgun ve daha sağlıklı gözükeceği belirtilmiş. Bakalım gerçekten de öyle mi?

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlatıcı Şampuan

İçeriğinde Neler Yer Alıyor?


Faith in Nature markası yurtdışında özellikle İngiltere de pek meşhur bir marka. Meşhur olmasının asıl sebebi ise %99 doğal içerikli olması. Kendilerini şu kelimelerle özetliyorlar: Doğal, vegan, etik, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir. Bunların hepsine değinmek gerekirse, gerçekten de takdire şayan bir çabanın sergilendiğini söylemek gerek! Ürün içerikleri %99 doğal içerikli. Bazı ürünler %100 doğal içerikli. Aynı zamanda ürünlerin hepsi vegan. Ambalajların tamamında Vegan Topluluğunun ayçiçeği logosu yer alıyor. Hayvan deneyi yapmıyorlar.

Ürünlerin tamamı geri dönüştürülmüş şişelere depolanmış durumda. Doğal içerikli ürünler üretip kimyasallardan uzak durdukları için kullanım sırasında suya kimyasal bulaştırmayarak, etik ve sürdürülebilir bir üretim amacı güdüyorlar. Paraben, silikon, SLS, alüminyum içermiyor. Benim kendi yorumumu soracak olursanız da şimdiye kadar gördüğüm doğaya en saygılı ve en temiz içerikli şampuan olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten piyasada kendisini “doğal, temiz içerikli” olarak pazarlayan çoğu markanın aksine “doğal, temiz içerikli” sözcüklerinin hakkını veriyorlar!

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlatıcı Şampuan

Fotoğrafta da göreceğiniz şekilde şeffaf bir rengi var. Oldukça da akışkan.

Şampuanın ambalajında yer alan içerik listesi ise şöyle: Aqua (Water), Ammonium laureth sulfate, Maris sal (Sea salt), Polysorbate 20, Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, Citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, Cananga odorata flower oil, Melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil, Ascophyllumnodosum powder, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid, Limonene.

Nasıl Kullanılıyor?

Ambalajında yer alan bilgiye göre ıslak saça masaj yaparak uygulamak gerekiyor. Tıpkı diğer şampuanlar gibi. Farklı bir şekilde kullanılmıyor. Ben saçım kirliyse 2 kere saçım kirli değilse bir kere şampuanlamakla yetiniyorum. Eğer ikinci kez şampuanlamışsam da saçımda 1-3 dakika kadar bekletiyorum. Ardından da ılık suyla duruluyorum. Kısacası şampuan rutininiz nasılsa aynen öyle kullanabilirsiniz!

Peki İlk İzlenimler Nasıl?


Ürünün kapağını açtığınız an buram buram bir lavanta kokusu ile baş başa kalıyorsunuz! Sanki bir lavanta bahçesinde gözlerinizi kapatıp yürüyormuşçasına. Ancak öyle yapay bir kokudan bahsetmiyorum. İçerik listesine de baktıysanız içinde parfüm yok. Yani bu koku yapay bir şekilde oluşturulmamış. Has be has lavanta yağıyla oluşturulmuş. O yüzden ilaçvari çiçeksi bir kokusunun olduğunu söyleyebilirim. Ancak beni rahatsız eden bir koku değil aksine ürünün ne kadar temiz bir içeriğe sahip olduğunun tescili gibi!

Gelelim ilk karşılaşmamıza. Saçlarım kirli olduğu için ilk kullanımda pek fazla köpürmedi. İkinci kez tekrarladım. İkinci tekrarlayışımda fazlasıyla köpürdü. Egzamamın alevlendiği bir dönemdeydim ve kaşıntımı ilk kullanımda rahatlattı. Ancak tamamen geçirmedi. Nitekim böyle bir vaadi de zaten yok. İlerlemiş egzama problemleri için kaşıntının ilaç kullanmadan tamamen geçeceğini düşünmek biraz hayal! Saçlarımda bir miktar sertleşme hissettim. Ancak saç derimin güzelce temizlendiğini söyleyebilirim. Kokusu ise bir müddet devam etti. Orta kalıcılıkta bir kokusu var.

Şampuanın ambalajı konusunda hoşuma giden bir özellik ise, şişenin arkasında yer alan etiketi sol ucundan çekerseniz fotoğrafta göründüğü üzere defter gibi ikiye açılıyor. Tekrar kapanıyor ve eski halini alıyor. Bu etiketin iç kısmında ise Türkçe de dahil olmak üzere pek çok dilde açıklamalara yer verilmiş.

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlatıcı Şampuan

Hemen sol en altta Türkçe açıklamaların olduğunu görebilirsiniz. Ülkemizde satılan ancak ürün ambalajına ürünle alakalı herhangi bir açıklamayı Türkçe yapmaktan aciz olan markalara nazaran çok başarılı ve düşünceli bir etiket olduğunu düşünüyorum. Darısı diğerlerinin başına diyelim(!)

Faith İn Nature Uzun Dönemde İzlenimlerim

Yaklaşık 10 kez şampuanı kullandım. Saçta bir sertleştirme yapıyor. Mutlaka bir saç kremi ile birlikte kullanılmalı. Tek başına kullanılırsa saçlarınız sertleşecektir. Hatta ben kuruluk ve sertlikten rahatsız olarak saç maskeleri ile saçımı nemlendirme ihtiyacı duydum.

Ancak temiz bir içeriğe sahip oluşu ile aklımdaki tüm soruları sildiği için her ne kadar saçımı sertleştirse de ek ürünlerle bu sorunu çözebildiğim için memnun kaldığım bir ürün oldu. Saçlarımdaki kaşıntıyı da belirli bir ölçüde azalttı.

Ancak şunu söyleyebilirim ki saçınızda ilerlemiş bir egzama ya da daha farklı hastalık boyutunda bir rahatsızlık varsa çözümü bu tarz şampuanlarda aramayın. Benim dönem dönem alevlenen egzamamı çok doğal olarak ortadan kaldırmadı ama içeriğindeki lavanta ve sardunya yağı ile birlikte saç derimin rahatladığını hissettim.

Hafif bir kaşıntınız varsa size de iyi gelecektir. Bununla birlikte saçlarımda gözlemlediğim bir dökülme ya da artan bir yağlanma olmadı. Saçlarımda bir ağırlaşma da yapmadı. Genel olarak memnun kaldığım bir şampuan oldu. Bence bir şans verin derim!

Ürünü almak için buraya tiklayın. Gratis karta ozel indirim .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Faith in Nature Lavanta & Sardunya Rahatlaci Sampuani Denedik !” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com