31 Aralık 2021 Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan Detayli İnceleme

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan Detayli İnceleme

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuanini uzun ve kisa vadede kullandim , ve bu deneyimi sizler ile heyecan ile paylasmak istiyorum.

Ürün hakkinda yorumlarınizi bekliyorum . Aşagidan yorum birakabilirsiniz .

Bilenler bilir, saçınızda seboreik dermatit yani yağlı egzama varsa kesin bir çözüme kavuşmanız imkansızdır. Yaklaşık 4-5 yıldır seboreik dermatit mağdurlarındanım ve özellikle stres yaptığım ya da bağışıklığımın düştüğü dönemlerde egzamamın da adeta fırsat kollarmışçasına alevlendiğini gözlemliyorum.

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan

Bilhassa saç derisinin pul pul dökülmesi, kaşınma, kızarıklık ve ilerleyen süreçte saç derisinde yaralar şeklinde kendisini gösteren seboreik dermatit için doktorların tavsiye ettiği pek çok dermo kozmetik şampuan ve losyonların yanı sıra kozmetik markalarından da pek çok şampuanı deneyimledim. Ancak ne yazık ki tüm bunlar geçici birer çözüm. Yani egzamam dönem dönem tetikleniyor ve tekrardan bir döngünün içerisine giriyorum.

İşte egzamamın yeniden tetiklendiği bir dönemdeyken şampuan arayışımda, yolum Sebamed’in kepeğe karşı (Anti-dandruff) şampuanı ile kesişti.

Ürünü detayli incelemeniz acisinda ürünün linkini buraya birakiyorum.

Gratis karta ozel fiyat için tiklayin

Sebamed, temiz içeriği ile çocukluğumuzdan bu yana belki de sade tasarımı nedeniyle daha çok dermo kozmetik bir marka gibi zihnimizde yer edinen bir marka.

Sebamed Kepeğe Karşı Şampuanı Neler Vaat Ediyor?


• Kepek hem kadınların hem de erkeklerin hayatında saç bakımında en önemli problemlerden birisi. Egzama probleminiz olmasa bile kepekli bir saç görünümü özgüveni azalttığı gibi saç derisinin de sağlıksız olduğuna işaret ediyor. Çünkü kepek özellikle seboreik dermatit için fazla salgılanan serum neticesinde meydana geliyor. Sebamed’in bu şampuanında ise ilk dikkat çeken vaat ambalajın ön kısmında yer alan 14 güne kadar %50 oranında saçtaki kepeğin bertaraf edileceği.
• Özellikle ilerlemiş bir egzama problemi olanlar için saç derisinde kabuk şeklinde yaralanmalar meydana gelebilir. Egzama problemi olmasa bile saç derisi, yanlış ürün kullanımından dolayı veya dış etkenlerden dolayı zarar görmüş olabilir. Sağlıksız bir saç derisi saçta kabuk şeklinde yaralanmalara, kızarıklıklara ve tahrişlere neden olabilir. Hatta bu sağlıksız durumu ilerlemesi halinde saçta dökülmeler meydana gelebilir. Sebamed ise saçı ve saç derisini nazikçe temizleyerek saç derisindeki tahrişi de azaltıp tahrişe karşı koruma vaat ediyor. Bununla birlikte içeriğindeki piroktin olamine ile saç derisinde zararlı mikroorganizmaların üremesini de engellemeyi hedefliyor.

Sebamed Kepeğe Karşı Şampuanın İçeriğinde Neler Yer Alıyor?


İçeriğinde; Su, Sodyum Laureth Sülfat, Lauril Glukosid, Sodyum Lauroil Sarkosinat, Sodyum Klorür, Sodyum Laktat, Hidroksipropil Oksitlenmiş Nişasta PG-Trimonyum Klorür, Pirokton Olamin, Glikol Distearat, Kokamidopropil Betain, Laureth-4, Fenoksietanol, Sodyum Benzoat yer alıyor.


Bunun yanı sıra şampuanın PH değeri 5.5. Yani ne alkali bir yapıda ne bazik bir yapıda, nötr bir ürün.

Bir şampuan için nötr yapıya sahip olması özellikle yağlı saç derisi açısından bir avantajdır. Nitekim şampuanımız da zaten yağlı saçlar için tasarlanmış.


Bununla birlikte sabun ve alkali içermiyor.
İçeriğindeki pirokton olamin üzerinde biraz durmak gerekir. Kepeğin önlenmesinde selenyum sülfit, çinko piritiyon, pirokton olamin ve klimbazol gibi aktif maddeler kullanılır.

Bunların yanı sıra salisilik asit, kükürt ve katran da kepeğin önlenmesi açısından kullanılan saç bakım ürünleridir. Bizim şampuanımızın içerdiği Pirokton olamin de mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan aktif bir bileşiktir.

Diğer kozmetik şampuanların içeriğinden daha temiz olması ve pirokton olamin içermesi nedeniyle, Sebamed şampuana yönelik beklentileri yükseltmekte.

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan Nasıl Kullanılır?

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan


Şampuanın kullanma talimatında ıslak saç derisine yeteri kadar sürülüp nazikçe masaj yapılarak köpürtülmesi önerilmiş. Ancak ben her zaman saçı iki kere şampuanlarım.

Böylece ilk başta saçtaki kir, toz ve yağdan saçı arındırır ikinci katta daha az şampuanla saçı nazikçe masaj yapar ve saç derisine etki edebilmesi adına bir miktar bekletirim. Sebamed’in şampuanını kullanırken de aynı işlemi tekrarladım.

Nitekim dikkat ederseniz siz de göreceksiniz ki ilk şampuanlamada daha fazla ürünle daha az köpürme elde ederken ikinci şampuanlamada daha az ürünle daha fazla köpürme elde edeceksiniz.

Sebamed Kepeğe Karşı (Anti- Dandruff) Şampuan İlk Kullanım ve Gözlemlerim


Bu şampuanı bilhassa saçımdaki egzamanın alevlendiği ve saç derimde yaraların olduğu bir dönemde deneyimliyorum. Böylelikle gerçekten seboreik dermatit için bir derman olup olmadığı noktasında bir fikir sahibi olabileceğim.


İlk olarak kokusundan bahsetmek gerekirse, yoğun parfüm içeren bir kokusu yok. Hafif ve ferahlatıcı bir kokusu var.

Dermo kozmetik şampuanlardaki hafif ilaç kokusuna benzediğini söyleyebilirim.
Yukarıda anlattığım şekilde iki kez saçıma uyguladım.

Duştan sonra ile saçtaki kaşıntının azaldığını gözlemledim ancak normal olarak ilk kullanımda kaşıntıyı kesmedi. Duştan çıkınca saçın kaşınmayacağı kulağa zaten normal gelebilir.

Ancak seboreik dermatit öyle bir illettir ki bırakın duştan sonra kaşıntıyı, duşta saçınızı şampuanlarken bile saçınız kaşınabilir.

Bu nedenle duştan sonra saç derisinde bir kaşıntının , olmayışı olumlu bir işaret olarak haneye eklendi.

Ancak belirtmem gerekir ki saçı kurutan bir şampuan. Bu nedenle kullandıktan sonra mutlaka güçlü bir saç kremi ile saçlarınızı yumuşatmanız gerekiyor.

Aksi halde saçtaki kepekten , arındırayım derken , saçınız kuruluktan zarar görebilir. Bir diğer olumlu yanı ise saç derimdeki yaralardan dolayı oluşan gerginliği azaltması bu sayede ilk kullanımda saç derimi rahatlattı.

Hafif-Orta Düzeyde Kepek Problemi Olanlar İçin Düzenli Kullanımda Umut Vaat Ediyor!


Öncelikle belirtmek gerekir ki benim saçımda; yara, kaşıntı, kepek gibi problemler vardı. Bunlar da ciddi oranda bir azalma meydana geldiğini söyleyebilirim. Ancak saçımdaki kepeklerin tamamından kurtulduğunu söyleyemem.

Saç derimdeki yaralar ise kayboldu. Vaat ettiği üzere saç derisini onardı. İlginçtir ki saçlarımın daha az yağlandığını fark ettim.

Saçtaki sebum kontrolünü sağladığı için yağlanma da kontrol altına alındı. Şampuan , saçlarımı , kuruttuğu için nemlendirici , bir saç bakım kremi, zaman ,

zaman da argan yağı ile saçlarımı nemlendirdim.

Böylelikle kuruluk yönünden olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Kozmetik şampuanlarla dönüşümlü olarak kullanmaya devam etmeyi planlıyorum.

Ürünü detayli incelemek isterseniz buradan gidebilirsiniz .

Diğer inceleme yazilarimiza buradan gidebilirsiniz .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com