Bakır Saç Rengi Nedir ? Boya Numaraları Nedir ? Bakır Saç Rengi Nasıl Boyanır

bakır saç rengi ve Boya Numaralari

Bugün sizlerle , bakır saç rengi nedir ve boya numaraları ve bakır saç rengi nedir ve evde saçı bakıra boyama gibi konulara bakacağız.

Bakır Saç Rengi Nelerdir?


Bakır saç rengi, her zaman moda olan ve tüm kadınların hayatlarının bir döneminde denemesi gereken turuncu ve kırmızı arasında bir tondur. Doğal kızılları imrendiren bu tonu elde etmek ve diğer saç renklerine göre daha uzun süre akmasını engellemek için biraz daha uğraşmanız gerekiyor. Bakır saç renginin birçok alt çeşidi bulunur.

bakır saç rengi ve Boya Numaralari
bakır saç rengi nedir ve Boya Numaraları

Bakır Saç Renkleri (bakır saç rengi nedir ve Boya Numaraları)

Bakır saç rengi: Doğal kızıl saç rengine en yakın tonlardan biri olan turuncu yansımaları olan sıcak bir renktir.

Açık bakır saç rengi: Bu saç rengi daha açık bakır tonuna sahiptir. Kahverengi ve kırmızıya benzeyen bakır bir saç rengidir.

Tarçın bakır saç rengi: Standart bakır saç renginden biraz daha fazla turuncu ton sunar.

Sultan bakır saç rengi: Bu bakır saç rengi göz alıcı, parlak ve sıcak tonludur. Doğal kırmızıya en çok benzeyen tonlardan biridir.

Kahverengi bakır saç rengi: Bu bakır tonu turuncu yansımalara sahiptir ve kahverengi saç rengine daha yakındır.

Karamel bakır saç rengi: Bu ton açık bakır saç rengine benzer ve daha açık kırmızı tonlar isteyen bireyler için uygundur.

Çikolata bakır saç rengi: Kahverengiye benzeyen daha sıcak ve daha derin bir bakır tonudur.

Koyu altın bakır saç rengi: Bu saç rengi sarı vurgulu koyu bakırdır.

bakır saç rengi ve Boya Numaralari
bakır saç rengi ve Boya Numaralari

Bakır Saç Rengi Nasıl Boyanır?

Evde saçınızı bakır kırmızısına boyamak istiyorsanız etkin olan saç boyaları kullanmalısınız. Bakır kırmızısı, sultan bakırı, gün batımı bakırı gibi tonlar ile istediğiniz saç rengine tek seferde ulaşabilirsiniz. Evde saçınızı bakır kırmızısına boyarken asla iki farklı rengi birleştirmemelisiniz. Ne kadar boya ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, boya karıştırma işine girmeyi savunmuyoruz. En iyi bakır kızıl saç renkleri tek uygulamada saçınıza istediğiniz derinliği verecektir. Saç rengi seçerken kesinlikle kişisel saç renginizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Bakır Saç Boyaları Tredyolda

Boya kutularında saçın ne kadar açılabileceği ve boyandıktan sonra ne renk olacağı yazılıdır. Evde kullanılan saç boyaları genellikle saçlarını 2-3 ton açabilir. Gerçekten koyu renk saçlarınız varsa, bakır tonlarını denemeden önce saçınızı açmalısınız.

Bakır Renk ile Beyaz Kapanır Mı?

Öncelikle bu yazımda profesyonel saç boyalarından bahsettiğimi belirtmek isterim; Mağazalarda satılan boya markalarını kendi numaraları ve renkleri olduğu için ele almıyorum. Ana renkler beyaz saçınızın yoğunluğuna göre uygulayacağınız bakır tonlarını desteklemelidir. Ara renkler beyazı tam olarak kapatmadığı için karmaşa kalabilir.

Bakır Saç Boyama ve Renkleri


Bakır da kırmızı gibi daha sıcak saç rengi tonlarından biridir. Bakır saç renginin size yakışıp yakışmadığını belirlemenin ilk adımı cilt alt tonunuzu anlamaktır. Soğuk bir cilt tonunuz varsa, sizin için mükemmel saç rengini keşfettiniz demektir. Özellikle beyaz tenliyseniz ve yüzünüzde çiller varsa size bu kadar yakışan bir ton bulamazsınız. Eğer ten alt tonunuz yoksa bakır saç renklerini denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu şüphesiz beğeneceğiniz bir saç boyama yöntemidir.

Beyaz, hafif buğday veya kahverengi teniniz olsun. Sıcak bir cilt alt tonunuz varsa bakır saç size uymayabilir. Kırmızı Bakır, Koyu Sarı Bakır, Tarçın Bakır, Sultan Bakır, Bakır Kestane, Akaju Bakır, Bakır Karamel, Hürrem Bakır, Dore Bakır, Kumral Bakır, Bakır Kahve seçenekleri vardır.

Bakır Kahve saç Rengi ve Boya

Evde Saçı Doğal Boyama
bakır saç rengi ve Boya Numaralari


Kahve ve tonları, saçı açmaya gerek kalmadan ilk seferde doğru rengi vermesiyle bilinir. Saçınız özellikle koyu tonlara sahip değilse, ilk boyamadan bakır kahverengi alabilirsiniz. Farklı ışıklandırmalarda ortaya çıkan ışıltılar ve kırmızıların da tadını çıkarabilir

Koyu Bakır Saç Rengi ve Karışımı


Koyu bakır saç rengi adından da anlaşılacağı gibi daha derin bakır tonlarına sahiptir. Koyu bakır saç renginde (ana ton) baz için daha koyu tonlar tercih edilmelidir. 5 ve 6’nın ana tonları bizim için uygundur. Arzu ettiğiniz koyuluk derecesine göre 5.4 veya 6.4, daha yoğun bakır için 6.44 seçebilirsiniz. 5.4, 6.4’ten daha koyu bir renktir.
Açık Bakır Saç Rengi ve Boya Numaraları
Bakır saç rengi numaralarına çeşitli desenler eşlik ettiğinde çarpıcı bir görüntü ortaya çıkıyor. Her bayan saçlarına dikkat ederek çekici görünmek ister. Bazı bayanlar uzun saçı severken bazıları da kısa saçı tercih eder. Benzer şekilde, her kadının saç rengi de benzersizdir. Ancak son zamanlarda bakır saçın popülaritesi arttı. Farklı renk tonları için bakır saç rengi numaraları gereklidir. Her tona benzersiz bir numara atanır.

Bu figürler ile uygun bakır tonunu ve saç rengini seçebilirsiniz. Kadınların bayıldığı bu eşsiz tonun birçok tonu vardır. Açıktan koyuya kadar çeşitli bakır tonlarında mevcuttur. Beyaz tenli kadınlarda harika görünen bu ton, uzun zamandır süper modellerin gözdesi olmuştur.6.4 Bakır kızıl, 7.8 bakır tarçın, 6.7 bakır kahve, 7.43 Hürrem bakır en sevilen numaralardır.

bakır saç rengi ve Boya Numaralari
bakır saç rengi ve Boya Numaralari


Kızıl Bakır Saç Rengi ve Boya Bilgileri


Bakır ve kırmızının birleştirilmesiyle oluşturulan bakır kızıl saç rengi, sıcak alt tonlara sahiptir. Bu saç renginde kızıl saç rengi hâkim olmakla birlikte içerisinde bakır ışıltılar da bulunmaktadır. Bakır kızıl saç boyama, canlı saç rengi arayanlar için harika. En iyi kızıl bakır numarası Loreal markasına ait olan 7.43 sultan bakırı rengidir.


Bakır Karamel Saç Rengi ve Boya Bilgileri


Karamel saç rengi tonlarından biri olan bakır karamel, bakır rengi saç tonuna göre daha yumuşak bir görünüme sahiptir. Aslında, kahverengi ve açık kahverenginin bir kombinasyonu olarak görülebilir. Birçok kişi saçlarının uç noktalarda boyanmasından hoşlanmaz. Dikkat çekmeyecek ancak kendisini de çok güzel gösterecek bir saç rengi ister. Karamel saç tonlarından biri olan karamel bakır da bu saç renklerinden biridir.


Açık renkli saçlarınız varsa bakır karamel tonunu tek bir renkle kolayca elde edebilirsiniz. Bakır karamel tonu, açık renkli saçlarda boyandığında daha güzel görünür. Koyu renk saçlarınız varsa, koyu tonun karamel renginin en açık tonuyla kaplandığından emin olmalısınız. Tam bir bakır karamel tonu elde etmek için saçınızı dört ton açın. Bu açma tekniğinden sonra saçınızı bakır karamel rengi ile boyadığınızda istediğiniz sonucu kolaylıkla elde edeceksiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.