19 Mart 2022 Betül Küçükateşle Keyifli Bir Roportaj

Betül Küçükateşle Keyifli Bir Roportaj

Ünlü İnstagram Fenomeni Betuulle ile cok keyifli bir roportaj yaptık. Umarim sizde cok keyif alarak okursunuz 🙂

Ünlü Instagram Fenomeni Betül Küçükateş cilt bakimi , saç bakım önerıleri lifestyle blogger olarak takipçileri ile paylaşmaktadir .

Betul Hanimla saç bakımı hakında ve bir çok konuda konuştuk.

Betuule ropörtaj ;

Betuulle roportaj

Saçlarınız daima parlak ve sağlıklı gözüküyor. Saç bakım rutininiz hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Çok teşekkürler, böyle gözükmeleri için özellikle dikkat ettiğim adımlar var.
Mesela her yıkamada maske kullanımını atlamam. Yıkama sonrası saçlarıma saç ampülleri ya da ısıdan koruyacak serumlar kullanırım. Ve yine her şekillendirme öncesi saçlarımı ağırlaştırmadan parlak ve canlı gösteren ürünler kullanırım.

Yoğun iş hayati sırasında saçlarınız stresten ve sık şekillendirilmekten çok yıpranıyor olsa gerek. Bu yıpranmanın önüne geçmek için neler yapıyorsunuz?

Öncelikle şekillendirme için kullandığım aletlerin saçıma minimum zarar vermesine göre satın alıyorum. Haftada 2-3 gün en az ısı kullanmadan şekillendirme yapıyorum ve ısı kullanarak şekillendireceğim zamanlarda ise işlem öncesi koruyucu bir saç serumu kullanıyorum.

Betuulle roportaj

Elbette ki saç sağlığı ile yediklerimizin doğrusal bir ilişkisi var. Saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesi için özellikle beslenmenize eklediğiniz bir şey var mı?

Yaklaşık 4-5 aydır jelibon şeklindeki saç vitaminleri tüketiyorum her gün. Gerçekten çok radikal fark gördüm hem saçımın güçlenmesinde hem de uzamasında.

Jelibonlara buradan bakabilirsiniz

Günlük hayatta saçınızı daha çok nasıl kullanır, hangi modeli tercih edersiniz?

Katlı bir saç kesimim olduğu için genellikle hep dalgalı fön yaparak kullanıyorum. Bu hacimli ve sağlıklı görüntü çok hoşuma gidiyor.

Saç bakım ürünleri alırken neye dikkat edersiniz?

Kesinlikle silikon ve parapen içermemesini istiyorum kullandığım ürünlerin bu sebeple bunları içermemesine dikkat ediyorum.

Betuulle roportaj

Saçı boyatıp yeni heyecanlara yelken açma taraftarlarından mısınız yoksa ana rengini koruyarak yola devam etmek isteyenlerden misiniz? Neden?

Aslında hem saç rengimle oynamayı seviyorum hem de kendi kullandığım tonlardan çok uzaklaşmadan değişiklik yapabiliyorum. Yakışmama riskini göze alamıyorum sanırım 🙂

Yaz aylarında güneşin yıpratıcı etkisinden, kış aylarında ise soğuktan saçlarınızı nasıl koruyorsunuz?

Yaz aylarında hem plajda hem günlük kombinlerimde bol bol şapka kullanmaya dikkat ediyorum öncelikle. Daha sonrasında da UV filtreli ürünleri rutinlerime ekliyorum. Kış aylarında ise yıkama sıklığımı azaltarak ve nem verecek ürünleri rutinime ekleyerek saçımın nem dengesini korumaya çalışıyorum.

Betuulle roportaj

Saçlar kombinlerin tamamlayıcısıdır. Hangi kombinde hangi saçı tercih edersiniz?

Bu konuda bazi basit yöntemlerim var. Örneğin kombinim çok parçadan oluşuyorsa ve renkleri , kumaşları karıştırmışsam saçlarımı sımsıkı bir topuz ile yok ederim. Saçlarım o karışık kombini sakinleştiren taraf olur. Bunun tam tersi durumlarda ise eğer kombinimi daha sade tuttuysam saçlarıma hacimli bir fön çekerek tüm dikkati saçlarıma çekerim.

Saçlarınızı ne sıklıkla kestirirsiniz? Saç kesiminde ve modelinde en çok nelere dikkat edersiniz?

Ortalama 3 ayda bir kestiririm. Saç kesimimde en dikkat ettiğim şey kolay şekil verebileceğim bir model olması olur. Mevsimlere göre kolay şekillendirebileceğim modeller seçerim çünkü iş hayatımın yoğunluğundan dolayı zaman benim için çok önemli.
Mesela kış aylarında genelde saçımı açık kullandığım için katlı kesimlere yönelirim. Hızlı bir şekillendirmeyle bile uğraşılmış ve bakımlı bir görüntü verir.
Ama yaz aylarında genelde saçlarımı sıkı topuzlar yaparım. Bu sebeple katsız ve kahkülsüz saçlar benim için daha pratik olur.

Kimi ünlülerin kendilerine has saç bakım ritüelleri var. Saçlarını seyreltilmiş elma sirkesi, bal, zeytinyağı gibi ürünlerle yıkıyorlar. Peki siz bitkisel yağlar ve doğal yöntemlerin saç bakımında faydalı olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız sizin evde uyguladığınız özel bir formül var mı?

Açıkcası saç ve cilt bakımında evdeki ürünlerle yapılan doğal tariflere oldukça karşıyım 🙂 Fayda sağlamaya çalışırken zarar verildiğini düşünüyorum bu sebeple bu tarz tarif ve yöntemlerim yok.

Betuulle roportaj

Evde fön makinesi , duzlestirici v.b ürunleri kullaniyormusunuz ? Kullaniyorsaniz Hangi Ürün ve markalari kullaniyorsunuz ? Ve Neden ?

Tabi bir çok şekillendirici alet kullanıyorum. Ve birden çok marka kullanıyorum aslında. Buharlı fön makinem ve düzleştirici tarağımın markası Arzum mesela maşalarımın markaları Fakir, Remington gibi.

Saç bakım rutininizde olmazsa olmaz dediğiniz ürün çeşidi sizin için hangisidir?

Saç maskelerim ve ısıdan koruyan serumlarım gerçekten olmazsa olmazlarım.

Betül Hanimin Kullandigi Favori Ürünleri

Urban Care buradan.

Elseve Mor Sampuan buradan.

Onarici Keratin bakımi buradan .

Saç Serumu buradan .

Betül Hanıma tesekkur ederiz 🙂

Diğer Yazilar

https://sacdehasi.com/selale-orgu-nasil-yapilir-adim-adim-yapim-rehberi-videolu/

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com