22 Ekim 2021 Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?

BREZİLYA FÖNÜ NASIL YAPILIR?

Evde Brezilya fönü yapmak istiyorum ancak evde  brezilya fönü nasıl yapilir hiç bir fikrim yok… ne yapmalıyım? Evde Brezilya fönünü yapmaya nereden başlamalıyım ?

Evde Brezilya Fönü en kolay evde nasil yapilir en kolay en anlasilir oğrenmek istiyorum diyorsaniz doğru yerdesiniz .

Brezilya Fönü Nedir ?

Saçin uzun sureli duzlestirme islemidir. Saçlarin her zaman düz gorunmesini sağlayan Brezilya fönü , kisiye bakimli saçlar kazandiriyor . Kalin telli , gür saçli kivircik saçli , kisiler daha çok tercih ediyor


Her gün saçlarla uğraşmak, şekil vermek hem zorlayıcı hem de vakit alan bir sıkıntıya dönüşebiliyor. Özellikle de kalın telli saçlar daha yataktan çıkıldığı anda tülermeye başlıyor. Ya da ince telli olsa dahi yanlardan yeni çıkan bebek saçlar , sürekli dağınık ve salaş bir görünüm oluşturuyor. Bu ince bebek saçlardan kurtulmak isteyen birçok kadın soluğu saç ürünlerinde alıyor. Çeşitli spreyler, bakım kremleri, şekillendiriciler vb. gibi birçok ürüne ham para yatırılıyor. Hem de her gün kalkıp uğraşmak gerekiyor.

Brezilya Fönü

Tam da bu aşamada hem hayatınızı kolaylaştıracak, hem de daha yataktan kalktığınız anda bakımlı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktir.Brezilya fönü kadınların yoğun talep gösterdiği bir saç modelidir. Brezilya fönü saçınızın aylarca fönlü kalmasını ve parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu fön uygulaması saçınıza yapılırken saça bakım da yapar. Bu fön modeli , Avrupa da yoğun ve yaygın olarak kullanıldığı için ismi Brezilya fönü olarak geçmektedir. Bu fön ilk balarda yalnızca kuaförlerde, güzellik salonlarında işinde uzman olan kişiler tarafından yapılmaktaydı.

Ancak şu an Brezilya fönünde kullanılan tüm malzemelere her yerden ulaşılabildiği için evde kendinizde bu uygulamayı yapabilirsiniz. Üstelikte dışarıda yaptırdığınızın çok daha uygun fiyatına.
Bu fön çeşidini özellikli olarak kalın telli saçlara sahip, kıvırcık saçlı olanlar talep etmektedir. Brezilya fönü , işinde uzman olan kişiler tarafından yoğun keratin uygulanarak kıvırcık veya , kalın telli , saçların dümdüz olması halidir.

Şu an günümüzde hala kadınların yoğun talep ettiği Brezilya fönü saçın , doğal kimyasal , yapısına göre olan doğal pigmentlerdir. Ve de en önemlisi , keratin aynı zamanda saçın beslenmesini sağlayıp saça bakım da yapıyor.

Keratin bakim urunlerine isterseniz buradan gidebilirsiniz.

Her sabah uyanıp gün içerisinde düzleştirici ya da fön makinesinin yoğun yıpratıcı , etkisinden kurtulup saçın daha fazla yıpranmasını , engellemek için son derece ideal bir yöntemdir.

Brezilya Fönü

Aynı zamanda da müthiş bir zaman kazandırır. Her gün saç düzleştirmeye, ya da fön çekmeye , ayırdığınız zamanı bir düşünürsek, inanılmaz bir zaman kazancımızın olacağı şüphesiz.

Brezilya Fonü Yapim Süresi

Brezilya fönünü ortalama 6 ya da 7 ay gibi bir süre boyunca kullanabilirsiniz. 7. Ayın sonlarına doğru artık fön etkisini kaybetmeye başlar. Kuaförlerde ya da güzellik merkezlerinde ortalama olarak 4 saat gibi, bir sürede yapılan bu işlemi daha öncede dediğim gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak şunu da bilmelisiniz ki bazı noktaları var bu işin. Bunlardan ilki Brezilya fönü saçınızın kabarıklığını gidermez. Yani saçlarınız çok kabardığı için bu işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız. Size üzülerek söylemeliyim ki hayal kırıklığı yaşarsınız. Paranıza yazık hiç uğraşmayın derim.

Brezilya fönü saçınızın düz görünmesini sağlar ancak kuaförden çıkmış gibi de gezmezsiniz sürekli. Yani sürekli bakımlı ve hoş bir gündelik saça sahip olursunuz. Saçınızın kabarıklığının aynı kalmasını kabul edip, sadece daha düz ve daha düzgün görünmesini istiyorsanız. Brezilya fönü tam olarak size göredir.
Her şeyi kabul ettiniz. Tamam dediniz. Ben bu fönü kendime evde yapacağım. O halde gelelim nelere ihtiyaç duyacağınıza.

Brezilya Fönü Yapma Tarifi

  • Çift Eldiven
  • Kase
  • Boya Firçasi
  • Soğuk Hava Ufleyen Fön Makinesi
  • Saç Bonesi (boya için olanlar)
  • Fön makinesi
  • Sampuan Ancak Sülfat İçermeyen (burdan )
  • 80 Ml Kadar Keratin
Brezilya Fönü

Evde Brezilya Fönü Yapilisi

Yapmaya evde karar verdiniz öncesinde sülfatsız olan şampuanla saçlarınızı bir güzel yıkamanız gerek. Yıkayıp iyice duruladıktan sonra saçlarınızı çok iyi kurutmanız gerek. Bu nokta oldukça önemli saçınızı iyice kurutun. Eğer ki kıvırcıklara sahipseniz ya da dalgalı saçlara sahipseniz öncesinde saçınızı güzelce bir düzleştirin. Daha sonrasında saçınızı küçük küçük parçalara ayırın. Eldivenlerinizi takıp eşit parçalara ayırdığınız saçlarınıza keratini sürmeye başlıyoruz. Keratini eşit olarak sürdükten sonra ince bir tarak yardımı ile güzelce tarıyoruz saçı. Tarama işlemi de tamamlandıktan sonra saçı güzelce tepede toplayarak bone takıp beklemeye geçiyoruz.

Saç Bakim Kremi

Mucizevi saç bakim urununu bize ozel indirimler ile buradan alabilirsiniz !

Bekleme Süresi

Ortalama 30 40 dk arası bekledikten sonra boneyi çıkartıyoruz. Saç kurutma makinesi ve ince seyrek dişli tarak yardımı ile saçın her yerinden geçip ince ince tarıyoruz. Daha sonrasında ise tam anlamı ile kuruyan saçlarınızı 230 dereceye ulaşmış olan saç düzleştiriciniz ile saçın her yerinden geçip düzleştirmeniz gerekiyor.

Düzleştirme işlemini de tamamladıktan sonra her bir saç ayrımını 5 10 defa güzelce presleyerek uygulamayı tamamlıyoruz. İşte bu kadar basit bir işlem Brezilya fönü. Ancak bu işlemi yaparken unutmamanız gereken ilk şey mutlaka ama mutlaka maske kullanmanız gerektiğidir. Sonuçta kimyasal bir şey sürülüyor saçınıza. Onu solumak sağlığınız için zararlı olabilir.

Keratin bakimini yaptiktan sonra Elidor’un yeni cikan bu saç bakim ürününe bakmanizi size tavsiye ederim

Brezilya Fönü Kullanim Süresi

Brezilya fönü uygulamasını çok daha uzun süre kullanabilmek için her gün 2 defa düzleştirici ile saçlar düzleştirilmelidir. İşlemden yaklaşık 4 gün sonra da sülfatsız şampuan ile tekrar yıkamalısınız. Bu işlemleri de tamamladıysanız eğer 6 ay süren fön konforunu birkaç ay daha yaşayabilirsiniz.

Keratin bakimi uygulandiktan sonra bu ürünü kullanmanizi tavsiye ediyorum.

Piyasada Brezilya fönü ile ilgili bir çok markanın ürünlerini bulabilirsiniz. Saç çok çabuk yıpranan bir şey olduğu için herhangi bir ürünü değil, işinin ehli olan markaların ürünlerini kullanmanız hem saçınız için hem de Brezilya fönünün daha etkili olması için oldukça iyi olacaktır. Güzel bir şey yapmak isterken kimse saçlarından olmak istemez. Ya da ben bunu yapamam diyorsanız işinin ehli olan kuaförlere de giderek bu uygulamayı herhangi bir risk yaşamadan da yaptırabilirsiniz.

Mucizevi Elseve’ den bukle belirginleştirici size uygun fiyatlar ile buradan bakabilirsiniz .

Eve Shopta Indirimler

Sonbahar Dalgali Saç Tredleri

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com