Evde Saçı Mora Boyama

Evde saçı mora boyama işlemini gunde milyonlarca kişi merak ediyor . Bir çok insan kuafore gidemiyor ya ekonomik durum yada endişesi var acaba kuafor saç rengimi tutturacak mi ?

Evde saçı mora boyamak istiyorum ancak nasil evde saçi mora nasıl boyanır hakkinda hiç bir fikrim yok.. ne yapmaliyim ? Saç boyama işlemine nerden baslamaliyim ..

İlk once bu evde saç nasil boyanir yazimizi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Özellik ile saçinizi mor gibi marjinal renklere boyamayi dusunuyorsaniz hem fiyat olarak ekonomik hemde basit bir islem ile yapabilirsiniz ancak evde saçimizi mor boyamak uğruna saçlarinizi mahvedebilirsiniz . Onu için ilk olarak kolay renklere boyamanizi tavsiye ederim . Yok ben evde saçimi maviye boyaya bilirim diyorsaniz yazimizi sonuna kadar okumanizi tavsiye ederim .

Evde Saçı Mora Boyama

Evde Saçı Mora Boyama

Son zamanlarda özellikle de genç kızlar arasında renkli saçlar çok moda. Dışarıda yürürken artık görmeye alışık olduğumuz renklerin çok dışında saçlarla karşılaşıyoruz. Bu durum elbette ki dünyamızı renklendiriyor! Bu aralar sık karşılaştığımız renklerden birisi ise mor! Eskiden de bilinen ancak günümüzde daha çok kadının tercih ettiği bir renk. Her şeyin hızla fiyatının arttığı bu dönemde akıllarınızdan geçen soruyu tahmin etmek çok da zor değil: Evde saçı mora boyama ? İşte bizde bugün yeni heyecanlara yelken açmak isteyenlere, belki de üzerindeki depresyondan kurtulmak isteyenlere evde saçı mora boyamanın tüyolarını anlatacağız. Öyleyse hadi renklenelim!

Küllü Kumral Saç Rengi Nedir ? Hakkinda Herşey

Saçı mora boyamadan önce, hangi tona gore bir mor renk istediğinize göre yapacağımız işlemler değişmekte. Şayet daha pastel, daha açık bir tonda hafif lilaya kaçan saçlar istiyorsanız saçı mutlaka öncesinde açıcı yardımı ile açmakta yarar var. Saçta açıcı kullanmak saçı düz boyayla boyamaya nazaran daha tehlikelidir.

Saç Boyalarına Buradan Gidebilirsiniz !

Evde saçı mora boyama

Çünkü saç açıcıyı yanlış kullanmak saçınızın, yıpranmasına, ve geri dönüşü, olmayan deneyimlere yol açabilir. Bu nedenle çok dikkatli olmak ve saçınızın yeterince sağlıklı olduğundan emin olduktan sonra açıcı yardımı ile saçlarınızı açıp ardından da saçınızı mora boyayabilirsiniz. Bunu bir kenara bırakacak olursak eğer açık tonlarda pastel renkli bir mor değil de daha koyu tonlarda örneğin patlıcan moru gibi bir ton istiyorsanız saçınıza açıcı uygulamanıza gerek yok.

https://sacdehasi.com/evde-saci-sariya-boyama/

İnternetten ya da kozmetik ürünleri satan bir marketten temin edebileceğiniz bir kutu mor boyayla saçlarınızı mora boyayabilirsiniz!

Evde Saçı Mora Boyama İşlemini Nasıl Yapabilir ?

Eğer saçlarınız uzunsa bir kutu boya size yetmeyecektir. Birkaç kutu boya alıp kendinizi garantiye almanızı tavsiye ederim. Boyaları hazır ettiysek sıra diğer malzemelerde.

Saç boyama malzemelerine buradan gidebilirsiniz .

 

Eski bir tişört, boyamadan önce kullanacağınız bir tarak, vazelin, ayna ve saçı bölmelere ayırmak için kullanacağınız gözden çıkardığınız birkaç toka. İhtiyacımız olanlar bunlar. Eski kıyafetleri giydikten sonra saçlarınızı tarayın ve bölümlere ayırın.

Böylelikle boyanın daha homojen bir şekilde saça dağılmasını sağlayabilirsiniz. Aksi halde saçın bir kısmı boyanmış bir kısmı boyanmamış olarak kalabilir.

Evde Saçı Mora Boyama

Hele ki saçınızı kendiniz boyuyorsanız bunu şiddetle tavsiye ederim. Bununla birlikte mor boyanın saçınız dışında kulaklarınız ve alnınıza gelmesini önlemek için buralara vazelin sürebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıysak sıra boyamada. Eldivenleri giyip boyayı kullanma talimatına göre hazırladıktan sonra diplerden uçlara doğru ilerleyerek parça parça ayırdığımız saçı boyayın. Elbette bunları bir ayna önünde yapmalısınız. Tüm saçınıza boyayı homojen bir şekilde yedirdikten sonra talimatta yazan süre kadar saçınızda bekletin.

Yağlı Saçlar İçin Öneriler

 

Ardından saçı güzelce durulayın ve saç uçlarınızın sertleşmesini önlemek amaçlı besleyici nemlendirici bir saç kremiyle saçınıza nefes aldırın. Renkli saçların diğer saç renklerine göre en büyük handikapı daha kolay akıyor olmasıdır.

Bunun önüne geçmek için yapabileceklerinizden birisi saçı boyadan arındırırken çok sıcak olmayan, ılık bir su kullanmak ve boyanın yavaş yavaş saçtan ayrılmasını sağlamak.

Bununla birlikte eğer daha canlı bir ton istiyorsanız boyadıktan birkaç hafta sonra aynı renkteki boyayla saçınızı bir kere daha boyayın. Bunun amacı mor rengin saça oturması ve rengin akmasının minimuma indirginmeye çalışılması. İşte böylece mor saçlarınız hazır!

Evde Saçı Mora Boyama

Renkli saçların kalıcılığını arttırmanın bir diğer yolu da renk koruyucu şampuanlar kullanmak. Bu şampuanlar boyanın saçtan akmasını yavaşlatacak ve işlemler neticesinde kuruyup nem kaybetmiş olan saçın kendini toplamasını hızlandıracaktır.

Bununla birlikte unutmayın, ki saça yapılan her türlü işlem doğrudan, doğruya saçın doğal , yapısını hedef alır ve saçı güçsüzleştirir. Bunun için saçı sürekli beslemeli ve nemlendirici maskelerle doğal elastikiyetini kazandırmalısınız. Aksi halde mor saçlara kavuşayım derken saçlarınızı kısacık kestirmek zorunda kalabilirsiniz!

https://sacdehasi.com/evde-saci-maviye-boyama/

By yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir