25 Şubat 2022 Şelale Örgü Nasıl Yapılır ? | Adım Adım Yapım Rehberi | Videolu

Şelale Örgü Nasıl Yapılır ? | Adım Adım Yapım Rehberi | Videolu

Şelale örgü modelini herkes merak ediyordur . Bir cok modeli bulunan bu örgünun sizler için en kolay ve pratik yolunu seçtik . Şelale örgü nasil yapilir ? Adim Adim hiç bir ayrintiyi kaçirmadan anlattik umarim beğenirsiniz

Saçım hem pratik olsun hem de çok uğraşılmış bir saç gibi dursun diyorsanız tam size göre bir modelden bahsedeceğiz: Önden örülen şelale saç örgüsü! Kendi kendinize dakikalar içerisinde yapabileceğiniz bu örgü şekli, günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modellerden birisi. Öyleyse nasıl yapıldığına geçelim!

Selale örgüsu

İhtiyacınız olan tek şey bir adet ince ve ufak bir saç lastiği. Eğer saçlarınız çok gür ise birkaç tane saç lastiğini üst üste kullanabilirsiniz. Lastik saçınızın rengine yakın bir tonda olursa daha doğal duracaktır. Ancak tercih sizin zevkinize kalmış! Bu model ne yazık ki kısa saçlı hanımlara uygun değil. Orta uzunluktaki saçlarda, örgünün modeli kendisini daha iyi gösterecek ve yapımı da daha kolay olacaktır.

Modelin daha guzel çikmasi için saçlarini maşa ile duzleştirmenizi tavsiye ediyorum . Evde maşa nasil yapilir yazimiza bakabilirsiniz .

Sizler için uygun fiyatli maşalari aşagidan bakabilirsiniz !

Mediamark

Teknosa

İlk adım olarak saçlarınızı güzelce tarayın ve ortadan ikiye ayırın. Bunun için bir ayrım tarağı kullanabilirsiniz. Ardından saçınızın sağından ve solundan birer tutam alın. Bu iki tutam bizim örgü modelinde kullanacağımız saçlar olacak. Bu nedenle hemen hemen aynı kalınlıkta olması gerekiyor. Aksi halde yamuk yumuk, orantısız bir görüntü oluşabilir.

Artık saçımızı örmeye başlayabiliriz! Her iki tutamı da çene hizamıza getirelim, saç örgümüz buradan başlayacak. Ardından iki tutamdan birisini ikiye ayırın. Fotoğrafta göründüğü gibi elinizde üç parça saç olması gerekiyor. Birisi ilk başta ayırdığımız tutam. Diğer ikisi de ayırdığımız tutamların tekrardan ikiye ayrılmış hali. Üç parça elde ettikten sonra bunları düz örgü şeklinde bir kez örüyoruz. İlk örgüden sonra altta kalan saç tutamına eklemek üzere, ilk başta ikiye ayırmadığımzı saç tutamının olduğu taraftan bir tutam daha saç alıyoruz.

Şelale örgü

Yine bu tutamın da çok kalın olmaması gerekiyor. İlk başta ayırdığımız tutamlarla orantılı olmasına dikkat edelim. Fotoğrafta göründüğü gibi bu aşamada elinizde dört parça saç olması gerekli. Bu yeni tutamı ilk örgüde altta kalan tutama ekliyoruz ve tekrar elimizde üç parça saç kalmış oluyor.

Bir kez daha ördükten sonra bu sefer diğer taraftan da aynı şekilde, orantılı kalınlıkta olacak şekilde bir tutam daha saç alıyoruz ve örgüde altta kalan saç parçasına ekliyoruz. Yine bir önceki adımda olduğu gibi elimizde dört parça saç oluyor ancak örgüde altta kalan saça ekleyerek yeniden üç parça saça düşürüyoruz. Yaptığımız işlemleri tekrarlayarak, örgüye yeni tutamlar ekleye ekleye ilerliyoruz.

Örgünüze eklemeler yaptıkça saçınızın fotoğrafta göründüğü gibi olması gerekiyor. Aslında fark ettiğiniz üzere tersten bir balık sırtı örgüsü yapıyoruz. Bu model normal balık sırtı örgüsüne nazaran daha pratik. Çünkü normal balık sırtını örerken ellerimiz bir müddet havada kalıyor ve arkadan ördüğümüz için daha karışık bir hal alıyor. Ancak bu modelden önden ördüğümüz için hem daha konforlu oluyor hem de daha az kafa karıştırıyor. Saçlarınızın yavaş yavaş ucuna geldiğinizde eklemeler yapmayı bırakarak elinizdeki üç tutam saçı normal örgü gibi örerek örgüyü bitirin.

Ardından bir lastikle bağlayın. Saçlarınızın son hali fotoğrafta göründüğü gibi olmalı. Örgümüzün bitmesine son bir adım kaldı! Bağladığımız saçlarımızı arkaya doğru atıyoruz ve örgümüz tamamlanıyor. Saçlarımızın son hali fotoğrafta göründüğü gibi olmalı. Eğer yanlardan aşağıya doğru akan saçların daha az olmasını isterseniz örgüyü daha kısa tutup daha net bir bitiş sağlayabilirsiniz.

Daha kısa tutmak için de yaptığımız eklemeleri saç uçlarına gelmeden daha yukarılarda bırakmanız gerekli. Bu şekilde yanlardan daha az sarkacaktır. Her iki şekilde de günlük hayatınızda rahatlıkla tercih edebileceğiniz hem şık hem de spor bir saç modeli elde etmiş oluyoruz!

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Şelale Örgü Nasıl Yapılır ? | Adım Adım Yapım Rehberi | Videolu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com