18 Şubat 2022 Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası Denedik (videolu)

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası Denedik (videolu)

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası

Bugün sizlerle uzun süren saç şekillendirici arayışlarıma noktayı koymamı sağlayan bir ürünün tanıtımını yapacağım: Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası. Hem otomatik döner başlıklı bir fırçası olsun, saçıma kendi kendine fön çeksin hem de uygun fiyatlı olsun diyerek mağaza mağaza gezenlere bir müjde niteliğinde! Ürünün özelliklerine değinmek gerekirse ilk bahsedilmesi gereken husus Shibo Wavy fön fırçasının hiç şüphesiz başlığının çalıştırdığınız andan itibaren dönmesi. Zira benim de piyasada ürün araştırması yaparken birinci kriterim başlığın otomatik olarak dönüyor olmasıydı.

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası

shibo wavy doner baslikli

Peki bu neden önemli?

Başlığın dönmesi saç şekillendirme sürenizi belki de yarı yarıya düşürüyor diyebilirim. Çünkü saça fön çekerken saçı fön tarağına dolamakla ya da maşa yaparken saçı maşaya dolamakla vakit kaybetmiyorsunuz. Fırçayı bir miktar saça yaklaştırıyorsunuz ve saçlar kendiliğinden fırçayla bütünleşiyor!

Ancak bir parantez açmakta yarar var. Saçlarınız eğer çok karışıksa tıpkı fön fırçasıyla fön çekerken yaptığımız gibi saçı önceden taramalısınız. Yoksa saçlarınızı makineye kaptırabilir ve bir miktar saçınızla vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası

Ürünün iki farklı ucu var. Birisi 50 mm kalınlığında diğeri 36mm kalınlığında. Daha kalın olan ucu saçın tamamını şekillendirmede kullanırken daha ince olan ucu kahküllerinizi şekillendirmede kullanabilirsiniz. Saçı kısa olanlar için kalın uçtan ziyade ince uç daha kullanışlı olacaktır. Kalın uç uzun saçları şekillendirmede daha elverişli. Başlıkların değişimi de oldukça kolay. Ürünün en üstünde yer alan “push” düğmesine basarak başlıkları çıkarabilir, diğer başlığı da yerleştirip yana doğru çevirerek kullanabilirsiniz. Saçınıza fön çekerken ürünün ısısını ayarlayabiliyorsunuz. Isıyı ayarlamak için iki kademe bulunuyor: Sıcak ve daha sıcak olmak üzere.

Üzerinde ısı ayarını yapabileceğiniz dijital bir ekran yok, manuel olarak tuşlar aracılığıyla ısı ayarı yapılabiliyor. Ancak aşırı yüksek bir ısı beklemeyin. Orta sıcaklıkta ısınıyor. Bu hem iyi bir özellik hem de kötü. Saçınız yüksek ısıya maruz kalmıyor ve şekillendirirken elleriniz ısıdan rahatsız olmuyor. Saçın yüksek ısıya maruz kalmaması hem işlem görmüş saçlar açısından hem de günlük kullanımda riskli bir durumdur.

Shibo Wavy Döner Baslikli Fön Firca

Çünkü saç sürekli olarak yüksek ısıya maruz kalırsa çok yıpranır, saçınızda kırıklar oluşur ve cansız bir görünüme sebep olur. Bilhassa saçlarınız işlem görmüşse zaten saçınıza şöyle bir dokunsanız kırıklar oluşabiliyor. Bu nedenle sürekli yüksek ısıya maruz kalmak işlem görmüş saçlarda daha riskli bir durumdur. Şüphesiz bunlar iyi özellikleri. Ancak çok sıcak olmadığı için şekillendirirken birkaç kez üzerinden geçmeniz gerekiyor. Özellikle kalın telli, çok kıvırcık saçlar için bu durum zaman kaybı olabilir. Bu da kötü yanı diyebiliriz. Döner başlığın dönüş yönünü de hangi elinizle ürünü kullanıyorsanız o yöne doğru ayarlayabilirsiniz. Ürünün üzerinde yer alan tuşlarla dilerseniz başlık sağa doğru dilerseniz de sola doğru dönecek şekilde programlayabilirsiniz. Ürünün bir diğer önemli özelliği ise muadillerine nazaran daha uygun fiyatlı olması. Biraz araştıranların bildiği üzere piyasada otomatik döner başlıklı saç şekillendirici üreten markaların en bilindiği Dyson’dır. Ancak Dyson’ın bütçe dostu olduğunu söylemek pek de mümkün değil. Shibo Wavy, Dyson’a nazaran daha uygun fiyatlı bir muadil.

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası

Peki ürünün asıl amacı ne? (Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası)

Asıl amacı saça fön çekmek ve düzleştirmek. Ancak hacim vermek için, saç kurutmak için de kullanabilirsiniz. Çünkü 1000 Wat gücündeki motoruyla sıcak hava üflüyor. Dolayısıyla saç kurutmak da elbette ki mümkün. Ürünün kaplama malzemesi seramik ve kablo uzunluğu 176-200 cm arasında.

Ürünün ucunda yer alan kablo 360 derece dönen malzemeden yapılmış. Bunun ne önemi var diyeceksiniz. Bu kabloların kırılmasından kaynaklı özellikle temassızlık gibi problemlerin minimuma inmesini sağlıyor. 360 derece dönen kablo sayesinde içerisindeki kabloların kırılmasının önüne geçiliyor. Böylelikle birkaç kullanımdan sonra kablo kırıldığı için bir tamirci aramak zorunda kalmıyorsunuz. Shibo Wavy otomatik döner başlıklı fön fırçası, çalıştırılırken tıpkı bir fön makinesi gibi ses çıkarıyor. Ne yazık ki sessiz bir ürün arayanların beklentisini karşılamayacaktır.

Shibo Wavy Döner Başlıklı Otomatik Fön Fırçası

Peki gelelim can alıcı soruya: Ürün ne kadar işe yarıyor?

Elbette ki bu sorunun cevabı sizin beklentinize göre değişecektir. Şayet siz jilet gibi, kuaförden çıkmışçasına fönlü saçlara sahip olmak istiyorsanız ne yazık ki beklentinizi karşılamayacaktır. Bu tarz saçlar için daha profesyonel saç şekillendiricilere yönelmeniz gerekir. Ancak daha doğal formda bir düzlük istiyorsanız, saçınızdaki kabarıklığı almasını, saçın daha bakımlı durmasını istiyorsanız şüphesiz ki ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Özellikle de saçına çok zaman harcamak istemeyen, hemen şipşak doğal düzlükte saçlara kavuşmak isteyenler için oldukça uygun ve ihtiyaçları karşılayacak nitelikte diyebilirim.

Peki nasıl kullanıyoruz?

Ürünü kullanmak oldukça kolay. Saçınızı önce tarayın. Bu şart değil ancak işinizi daha kolaylaştıracak ve olası kazaları da önleyecektir. Şayet saçlarınız uzunsa birkaç parçaya ayırmanızda da fayda var. Ardından ürünü çalıştırın ve saçınıza yaklaştırın. Zaten kendi kendine ürün saçı tutacaktır. Sonra içten ya da dıştan kavradığınız saçı yavaşça aşağı doğru fırçayla birlikte indirin. Bu işlemi kendi kendine fön çeken bir tarak olarak tasvir edebiliriz. Saçınız çok kıvırcıksa ya da çok kalın telliyse aynı işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Bu işlemi tüm saçınıza yapın ve işte bu kadar. Saç uçlarınız ürün başlığının yuvarlak yapısından dolayı dümdüz olmayacaktır.

Aksine bir miktar içe ya da dışa doğru olacak şekilde bombeli olabilir. Burada düzleştiriciden beklediğiniz performansı beklemeyin. Uçlarında hafif bir dalgalı görünüm olacaktır.Elbette bu durum sizin beklentinizi de şekillendirecektir. Çünkü işin sonunda jilet gibi bir görünüm vermiyor, aksine daha doğal hafif bir görüntü oluşuyor. Bu özelliği nedeniyle günlük kullanıma daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

Özel günler için şık ve daha yapılı duran saçlar tercih edilebileceği için özel günlerde ihtiyaçları karşılamayacaktır. Ancak saçı hafif dalgalı olan, kısa sürede daha doğal düzlükte saçlara sahip olmak isteyenler için günlük kullanıma çok uygun ve tercih edilebilir bir ürün!

Shibo Wavy gidebilirsiniz .

Dyson Ürüne gidebilirsiniz .

Baybliss Ürüne gidebilirsiniz .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com