5 Nisan 2023 Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Yağlı Saçlar İçin Öneriler

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri 2023

Yağlı saçlar bir çok kışının korkulu ruyası olabiliyor . Saçlarınızı  bir gün önce sadece yıkamış olsanız bile yağlı saçlarla uyanmak sabahınızı mahvedebilir.

 

Bu yazımızda  yağlı saçlardan kurtulmanın en püf noktalarını hiç bir ayrıntı atlamadan anlattim umarım sizde  yağlı saçlarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz 

En büyük saç problemlerinin başında gelen saçların yağlanmasıdır. Bu yüzden yağlı saçlardan kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Yağlı Saçlar

Yağlı Saçlar Neden Olur ?

Yağlı Saçlar Neden Olur ?  Saçların yağlanmasın asıl nedeni saç derisinin salgıladığı fazla sebumlardan dolayı olmaktadır . Çevresel faktörler hatta cildiniz fazla yağ salgılanmasında neden olabiliyor.

Yağlı saçların en büyük sebepleri aşagıdaki nedenlerdir .

https://sacdehasi.com/evde-sac-masasi-nasil-yapilir/

 

 

 • Saçları Çok Fazla Oynamak
 • Yastık Kılıfını Degiştirmemek
 • Sık sık saç bakım yağı ve şampuan değiştirmek
 • Çok sıkı süreklı topuz yapmak
 • Yağlı Yiyecekler tüketmek
 • Saçları sıcak su ile yıkamak
 • Çevresel sebepler hava kirliliği sigara dumanı gibi

Yukarıdaki sebepler saçların hemen yağlanmasına sebep oluyor. Saçlarımız bizim en değerli varliklarımız . Onlara çok dikkatlı bakmamız gerekiyor .

Yağlı saçlar

Sağlıklı  yaşamak saçlarımız içinde çok önemli . Yağlı besinler tüketmek saçlarımızın yağlanmasına sağlıyor  .  Bu yüzden saçlarınız yağlanmasını istemiyorsanız bu önerilere dikkat etmelisiniz.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

https://sacdehasi.com/evde-saci-maviye-boyama/

 

Yağlı saçlar için bakım önerilerini en ince ayrıntısına kadar vereceğim.

 • Saçlarınızı ılık su ile yıkayın
 • Saçlarınız 2 günde 1 yıkayın
 • Şampuan seçimine dikkat edin
 • Saçlarınızı şampuanladıktan sonra en az 45 sn durulayın
 • Fön makinesi düzleştirici gibi ısı veren aletlerden uzak durun.
 • Topuz yapmaktan kaçının
 • Düzenli ve sağlıkli beslenin
 • Bol su için
 • Vitamin ve protein ağirlıklı beslenin
 • Yastık kılıfını duzenli olarak degiştirin
 • Saçlarınızı boyatın .

Sıcak suyun saç derinize zarar verdiğini biliyormuydunuz Sıcak su saçlarınızın hem kırılmasına hemde yağlanmasına sebep oluyor. Onun için saçlarınızı ılık su ile yıkamalısınız. Yağlı saçlara sahip olan insanlar saçlarını hergün 2 kere yıkadığı bile oluyor saçları hergün yıkamak faydadan çok zarar vermektedır .Saçları çok fazla yıkamak saçların yağsız ve kuru kalmasına ve dökülmesine sebep olmaktadır.

Yağlı saçlar

Şampuan alırken yağlı saçlara özel olan ürünlerden almanız size fayda sağlayacaktır. Duş sırasında saçlarınızı şampuanladıktan sonra mutlaka durulamasını iyi yapmanız gerekiyor , en az 45 saniye durulamaya vakit ayırmanız gerekmektedır.

Saçlarınız çok ısıya maruz kalması saç derisini kurutacaktır. Bu sebepten ötürü saç derisin olduğundan daha fazla yağ üretecektir . Eğer saçlarınız çok yağlı ise belli bir süre ısı veren  aletlerden uzak durmanız gerekiyor. Bir çok kişinın kurtaricisi olan topuz aslinda saçlara ne kadar zarar verdiğini ögrenseniz asla ama asla topuz yapmazsınız . Saç derisi salgıladiği sebumlar saç uçlarına kadar gidemeyeceği için saçlarınız bir kısmın çok yağlanmasına sebep olurken çirkin bir görüntüye sebebiyet verecektir . Bu yüzden topuz yapmak saçların için zararlıdır .

Sağlıklı ve düzenli beslenmeniz hem vucut sağlığiniz hemde saç sağliğiniz için çok önemlidir. Bol bol su tuketmenizi tavsiye ederim.

Yastık kılıflarınızı sık sık degistirmenizi öneririz. Çünkü saç derinizden salgilanan yağlara yatsık kılıfınıza nufus eder ve saçlarıniz temiz ise tekrardan yağlanmasına neden olur.

Eğer saçlarınız çok yağlı ise saçlarınızı boyamanız saç derinizdeki yağları azaltacaktır

https://sacdehasi.com/2023-perma-fiyatlari/

 

Birçok yerde doğal ürünlerin yağlı saçlara iyi geldiği yazıyor ama ben pek onlara guvenmenizi tavsiye etmem . Benim bu yukarıda sıralamıs olduğum maddeleri uygulamanız halinde inşallah yağli saçlardan kurtulacaksınız

Doğal Yollardan Yağlı Saçlardan Kurtulmak

Aşırı yağlı bir kafa derisi kaşıntıya ve seboreik dermatite neden olabilir. Ayrıca kepeğe neden olan mantar için ideal bir büyüme ortamı sağlayabilir. Ancak saçınızdaki tüm yağları tamamen çıkarmak istemezsiniz. Çünkü doğal yağlar saçınızı korur ve saç derinizi sağlıklı tutar. Peki, yağlı saçlara zarar vermeden veya saç derinizi ağırlaştırmadan nasıl savaşabilirsiniz?

Saç yıkanmanın kolay bir süreç olduğuna inanabilirsiniz. Tamamen haklısın! Yine de zayıf saç yıkama, yağlı bir saç derisine ve saçın zarar görmesine neden olabilir.

Saçınızı doğru şekilde yıkamak için uygun miktarda şampuanı saç köklerine ve saç derisine dikkatlice uygulayın. Tırnaklarınızı kullanmaktan veya saç tellerinde aşırı gerginliğe neden olmaktan kaçının. Çok sert ovmak, saç derinizi tahriş edebilir ve fazladan yağ oluşturmasına neden olabilir.

Yağlı saçlarınız varsa, saçınızın uzunluğundan ziyade saç derinizdeki yağa odaklanın. Şampuanı saç uçlarından uzağa uygulayın veya fırçalayın. Bunun yerine durularken şampuanın uçlardan damlamasına izin verin.

Melisa Aslı Pamuk Saç Rengi

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com