25 Ağustos 2022 Afro Dalgası Nasıl Yapılır

Afro Dalgası Nasıl Yapılır

Afro Dalgası


Son birkaç yıldır her geçen gün popülerliğini arttıran ve her geçen gün daha da trend hale gelen Afro dalga her saç tipine ve boyuna yapılabilen bir işlemdir. Ve ayrıca dilediğiniz renk ile saçınızı süsleme seçeneğinizde bulunmaktadır. Ancak doğallıktan yanayım diyorsanız hiç şüphesiz kendi saç renginizi tercih etmelisiniz. Hem doğal hem de havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Hem de bu şekilde saçınızı çok hoş bir havaya sokabilirsiniz. Kişinin kendi orijinal saçına istediğiniz boyutta sentetik saç ilave ederek yapılan bir işlemdir. Bu sayede saçınıza hacim kazandırmış ve etkili bir görsellik elde etmiş olursunuz. Eğer saçınız sönük ve cansızsa afro dalgası tam anlamı ile aradığınız saç değişimi olacaktır. Her ne kadar evde kendinize yapabileceğiniz bir işlem olsa dahi işin profesyonelleri tarafından yapılması çok daha güzel sonuçlar ortaya koymaktadır.

Afro Dalga

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Afro dalgası ile ilgili olarak daha detaylı bilgi vermek gerekirse, kişinin kendi orijinal saçını balık sırtı adı verilen model gibi bir örgü tekniği ile ince tutamlar halinde örülmesidir. Ve üzerine de bu hazır olan sentetik saçların ilave edilerek işlem tamamlanır. Bu örgü işlemi ve saç ilave işlemi esnasında herhangi bir yapıştırıcı veya kimyasal içerikli bir ürün kesinlikle sürülmez. Tamamen doğal bir yöntem ile ve işinde uzman olan kişiler tarafından yapılıp herhangi bir sorun olmadan keyifle kullanılır. Eğer ilk defa afro dalga saç yaptıracaksanız ilk etapta zorluk yaşayabilirsiniz. Özellikle de ince telli ve hacimsiz saçlara sahipseniz bir anda yoğun saçlara sahip olmak sizi biraz zorlayabilir. Bu sebepten dolayı ilk günlerde her ne kadar yeni saçlarınıza alışmakta zorluk yaşasanız da ilerleyen günler içerisinde yeni saçlarınıza alışacak ve saçınızdan dolayı oluşan özgüven eksikliği yerini havalı ve enerjik bir görüntüye bırakacak.

Saçım Ne Renk Olursa Olsun İstediğim Rengi Yaptırabilir Miyim? (Afro Dalga)

Söz konusu afro dalga olunca akla ilk gelen şeylerin başında doğal görünüm geldiğinden kişinin kendi saç rengi ile aynı renklerde olması çok daha hoş bir hava kazandıracaktır. Ama özellikle farklı renk yaptırmak isterseniz tabi ki yaptırabilirsiniz. Ancak bunda da unutmamanız gereken ilk şey saçınız uzadıkça , diplerden kendi saç renginiz çıkacağı , için çirkin bir görüntü oluşturacağıdır.

Afro Dalga Kullanımı

Afro dalga ülkemizde ilk yapılmaya uygulanmaya başlanıldığında tabi ki konuya tam hakim olunmadığından bir takım olumsuzluklar yaşanmaktaydı. Mesela kişinin saçları afro dalga yapıldığında saçtaki yoğunluk kafanın arka kısmında toplanmaktaydı bu da kişinin uykusu sırasında ona rahatsızlık vermekteydi. Ancak şu an günümüzde işinin ehli olan profesyoneller tarafından geliştirilmiş olan örgü tekniği ile kişinin kendi saçı doğru bir orantı ile ve kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde örülüp sorunsuz bir kullanım kolaylığı elde edilmektedir.


https://sacdehasi.com/2022-perma-fiyatlari/

Afro dalga yaptırmaya karar verdiniz ancak yoğun hacmi sizi korkutuyorsa kendi isteğinize göre saçınızın hacmini ayarlayabileceğinizi söyleyebilirim. Yani isteğinize göre hafif kabarık ya da yoğun hacimli olarak uygulanabilmesi mümkündür. Tamamen sizin talebinizle doğu orantılıdır. Yaptırırken yüz şekliniz fiziksel özelliklerinizde önemli bir etkendir. Bunlar baz alınarak en uygun model ve hacim seçilip uygulamaya geçilir. Uygulama tamamlandıktan sonra da kesim işlemi yapılarak tamamlanır.


Uygun Fiyatlı Sampuanlar

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olmakla birlikte ortalama 2 3 ay gibi bir süre kullanım süresi bulunmaktadır. Kişiden kişiye değişmesi de tamamen saç uzama hızı ile alakalıdır. Kiminin ki çabucak uzarken kiminin ki çok geç uzamaktadır.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com