19 Temmuz 2023

Hangi Renkleri Karıştırırsak Sarı Olur?

İstediğiniz saç rengini tutturmak ya da hayalinizdeki saç rengini yakalamak ne yazık ki her zaman çok kolay olmuyor. İşin uzmanı olsanız dahi renk karışımları ile arzu edilen rengi oluşturmak zordur. Kaldı ki bir de evde kendi saçını boyayan kişiler var. Herhangi bir deneyimi olmadan, hangi rengi hangi tonlar ile karıştıracağını bilmeden çok daha ekonomik olduğundan dolayı bu yolu seçen bireyler yalnızca internetten yaptıkları araştırmalar ile renk karıştırma işlemi yapıyorlar. Genellikle internetten yapılan araştırmalarda hangi rengi karıştırırsak sarı olur?

Sorusu aranmaktadır. İşinin uzmanı olan profesyonel kişiler dahil sarı renkte zorlanırlar. Çünkü sarı saç boyamak için önce saçı açmak gerekir, kimi zaman saç açma işlemi esnasında saç yıpranır, yanar ve kopmalar başlar. Bundan dolayı çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.

Eğer evde kendiniz boyayacaksanız saç boya kutularının üzerinde yazan uygulama talimatlarına harfiyen uymalısınız. Evde sarı boya oluşturmak istiyorsanız eğer genellikle tercih edilen ve güzel bir ton oluşturulan boya naturigindir. Naturigin 11.0 ile 11.2 karışımı ya da bu tonun alt tonlarının karışımı derin ve çok özel bir sarı renk elde etmenizi sağlar. Eğer ki saçlarınız küllü sarılardansa. Ve küllü sarıdan altın sarıya geçmek istiyorsanız bu geçişi profesyonel bir şekilde yakalamak için saç uçlarındaki geçişte balyaj tekniğini kullanmanız önemlidir. Çok daha doğal ve şık bir görünüm elde edersiniz. Sarı saç renk boya karışımlarında 2 farklı seviyede ki boyaları karıştırırken yüksek seviye de olan boya ışıltı sağlar, düşük seviyede koyulan boyada cilalığı önler ve derinliği sağlar.

 

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız?

Evde kendiniz boyama işlemi yapacaksanız eğer renklerin tonunu karıştırarak istediğiniz derinliğe sahip ışıltılı bir renk geçişi elde edebilirsiniz. Neden saç boyalarını karıştırmalıyız? Esasında her şeyden öte saç boya renklerini karıştırmak daha kişisel ve özel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Renkleri doğru bir şekilde karıştırırsanız eğer saçlarınızda farklı renk tonları oluşturabilirsiniz. Günümüzde saç boya markalarında artık aklınıza dahi gelmeyecek çok geniş renk seçenekleri bulunuyor. Birçoğu ile çok doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğru renkleri karıştırmak doğal ve hoş bir görünüm elde etmek için olmazsa olmazdır. Aksi halde çok korkunç sonuçlar da ortaya koyabilirsiniz.

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde saç boyamak istiyorsanız eğer bir takım edilmesi gereken şeyleri bilirseniz hem daha iyi sonuç alırsınız hem de saçınıza zarar vermemiş olursunuz. Saç boyalarını karıştırırken dikkat edilmesi gerekenler de ilk olarak saç boya tonlarının birbirinden zıt olmasından uzak durmak gerekir. Birbirine yakın tonlar tercih etmeniz hem saçınızda ışıltı oluşturmanıza hem de istemediğiniz sonuçları yaşamamanızı sağlar. Başarılı bir saç rengi için birbirinin tamamlayıcısı olan renkler tercih edilmeli. Siyah rengi karışımlarda kullanmayı tercih etmelisiniz, çünkü siyah çok baskın bir renktir. Saç renklerini karıştırırken ilk olarak bunları temiz bir kaseye dökmelisiniz, ve çok iyi karıştırmalısınız. Boya tam anlamı ile karışmış renkler bütünleşmiş olmalı. Çok iyi karıştığından emin olduktan sonra kaseden isterseniz fırça yardımı ile saçınıza sürebilir ya da boya şişesine geri dökerek oradan saçınıza sürebilirsiniz. Hangisi sizin için kolay geliyorsa doğru sürdüğünüz sürece fark etmez. Daha önce denemediğiniz bir rengi deneyecekseniz eğer ilk olarak saçınızdan bir tutamı boyayarak deneme yapabilirsiniz. Böylece bir hayal kırıklığı da yaşamamış olursunuz.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com