23 Ocak 2024 Hızlı Saç Uzatma | 2024

Hızlı Saç Uzatma | 2024

saç uzamasını

Saçların gür ve sağlıklı olması insanları birçok yönden mutlu olmasına sebep oluyor. Saçların uzun olmasınıda genel anlamda bundan dolayı istemekteyiz. Ama genetik ve sağlıklız yaşam koşullarımızda saçların uzamasına engel olmaktadır.

 

Stres, düzensiz beslenme , genetik  ve yanlış bakım yöntemleri saçların uzamasını gerçekten zorlaştırıyor. Bu sebeple bu yazımızda saçların uzamasını hızlandırcak bazı yönetemlerden bahsedeceğim.

Saç Uzamasını Etkileyen Faktörler

Saç uzamasını etkileyen birçok etken var. Bu faktörlere göre kendi sorunuza cevap verebilirsiniz .

 • Stres : Genel anlamda birçok sebepten dolayı stres yaşayabiliyoruz. Saçlarımız uzamamasına sebeplerinden biride yüksek strestir. Saçlarınız sağlıklı ve uzun olmasını istiyorsanız stresten uzak durun.
 • Genetik:  Saç uzama hızı ve kalitesi genel anlamda genetik faktörlerin  öne çıkması ile saç uzamasına engel oluyordur . Eğer genetik olduğunuzu duşunuyorsanız uzman bir hekimden destek alabilirsiniz.
 • Lastik Toka : Evet yanlış duymadınız lastik toka saçlarinıza zarar vermekle kalmıyor saç uzamasınada engel oluyor. Lastık toka ile yaptiğinız her bağlamada saçlarinız kırılmasına sebep oluyorsunuz. Lastık toka yerine mandalı tokaların tercih etmelisiniz.
 • Yanlış Bakım Yöntemleri: Kulaktan dolma bilgiler ile yaptıgınız bakimlar saçların uzamasına engel olmaktadır. Saç tipinize uygun bakım yöntemleri kullanabilirsiniz. Mesela kıvırcık saçlar için bakım yöntemleri yazımıza bakabilirsiniz.
 • Yanlış Beslenme:  Düzensiz ve sağlıklıksız beslenmede saç uzamasina en büyük etkenlerden biridir. Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız beslenme düzeninize dikkat etmelisinız.
 • Sıkı Topuz Kullanımızı : Birçok kışının kolay olduğu için kaçtığı ve sıklıkla yaptıgı topuz saçlarınızın uzamasina engel oluyor.
 • Yanlış Ürün Seçimi : Yukarıda bahsetmiş olduğum konu bu olay ilede alakalıdır. Herkes kendi saç tipime uygun saç bakım ürünlerini seçmelidir. Bakınız kıvırcık saçlar için bakım ürünleri
 • Isı Kullanımı : Yüksek ısı kullanımıda saç uzamasına en büyük etkenlerdendir. Özellikle fon ve maşa kullanımı saç uzatma aşamasında uzak durulması geremiyor.
Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Herkes saçlarının uzun ve gür sağlıklı olmasını ister fakat yapılan anı bir karar ile saçlarınızı kestiriyor. Sonra da pişman oluyor fakat iş işten geçmiş oluyor. Ve sonrasında yukarıdaki saydığım faktörlerden dolayı saçlarını uzatamıyorlar. Işte hızlı saç uzatma yöntemlerine bakabilirsiniz .

 • Isıya Karşı Dikkat : Saç uzatmaya engel faktörlerden biride ısıdır. Sık sık sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın. Maşa , fön,  makinesi gibi ısı veren aletlerden uzak durmalısınız yada ısı koruyucu ürünler kullanılmalıdır.
 • Sağlıklı Beslenme :  Protein , demir, çinko vb. besinlerin düzenli olarak tüketilmeside saç uzamasına faydası olacaktır.
 • Su Tüketimi : Vucudunuz genel sağlığı için olduğu gibi saçlarınızda kuru kalmaması yeteri derecede nemli kalması için düzenli ve yeterli olarak su tüketilmeldir.
 • Saç Bakımi : Saç uçlarına düzenli olarak bakım yapmak , saç kırılmasını önler ve saç uzamasina yardimcı olur. Saç tipinize uygun şampuan ve saç bakım kremleri kullanmalısınız .
 • Düzenli Saç Kesimi : Saç uçlarındaki kırıkları önlemek için düzenli olarak en az  1.5 ayda kuaforde düzenli olarak kesilmelidir.
 • Stres Yönetimi : Stres ,  saç dökülmesine en büyük faktörlerden biridir. Onun için stres yonetimi saglmanız gerekmektedir.

Unutmayalim ki  saç uzaması kişiden kişiye değişmektedir. Saçları uzatmak isteyen herkesin yukarıda saydiğimiz faktörlere dikkat edilmelidir.

Herkesin saç tipi farklıdır. Fakat en önemli şey saçlarin yeteri derece nemli kalması sağlanmalıdır.

 

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Etiketlendi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com