22 Mart 2022 Kardelen Öztürkle Keyifli Bir Roportaj

Kardelen Öztürkle Keyifli Bir Roportaj

Ünlü youtuber Kardelen Öztürk ile keyifli bir roportaj gerçeklestirdik .

Youtube attigi videolar ile ünlenen Kardelen Öztürk ozellikle sac bakim videolari cok dikkat çekmis durumda . Bizde Kardelen hanim ile saç bakimi ve onerileri hakkinda konustuk .

Keyifle okumalar ….

Kardelen Öztürk

Kardelen öztürk

Saçlarınız daima parlak ve sağlıklı gözüküyor. Saç bakım rutininiz hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?

Tabii ki. Saç bakım rutinimi ‘duş sırası ve duş sonrası’ olarak iki ayrı adıma ayırıyorum. Duş sırasında şampuan uygulayıp saçlarımı kirden iyice arındırdıktan sonra, saç boylarıma saç maskesi uyguluyorum. Bu maskeyi saçlarımda 3 dakika kadar bekletiyorum ve ardından duruluyorum. Bu sayede duş sonrası bakım için zemin hazırlamış oluyorum. Aynı zamanda duşta uyguladığım maskeler saçlarıma harika bir bakım ve nem sağlıyor. Duş sonrası yalnızca 2 ürün uyguluyorum, kullandığım ürünler sürekli değişiyor fakat adımlarım değişmiyor, bunlardan biri çift fazlı saç bakım suyu, diğeri ise kuru saç bakım yağı. Bu tarz saç bakım ürünlerini çok az miktarda uygulamak gerekiyor, aksi takdirde saçlar çok hızlı bir şekilde yağlanacaktır. Duş sonrası bakımımı tamamladıktan sonra da saçlarımı kolayca tarıyorum, bazen kurutma makinesiyle kurutuyorum bazen ise kendi kendine kurumaya bırakıyorum. Parlak ve sağlıklı saçlara sahip oluşumu düzenli uyguladığım bakımlara borçluyum.

Yoğun iş hayati sırasında saçlarınız stresten ve sık şekillendirilmekten çok yıpranıyor olsa gerek. Bu yıpranmanın önüne geçmek için neler yapıyorsunuz?

Saçlarımı şekillendirmek istediğim zaman ısı koruyucu sprey’lerden yardım alıyorum. Isı koruyucu spreyler nemli saçlara uygulanması gereken, saçları fön, maşa ve düzleştirici gibi cihazların verdiği ısılardan korumayı sağlayan ürünlerdir. Bu şekilde de yıpranmaların önüne geçebilmiş oluyorum. Ayrıca düzenli bakım yapmayı ve düzenli olarak saç uçlarından kestirmeyi de unutmamak lazım.

Elbette ki saç sağlığı ile yediklerimizin doğrusal bir ilişkisi var. Saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesi için özellikle beslenmenize eklediğiniz bir şey var mı?

Kardelen Öztürk

Beslenme saç sağlığı açısından çok önemli. Bunun için de beslenme rutinime çok dikkat ediyorum. Günde 1.5 lt su tüketiyorum, günde 1 büyük kase evde kendim yaptığım ev yoğurdumu yiyorum, böylelikle saçlarım için gerekli olan B5 vitaminini almış oluyorum, bu sayede de saç incelmeleri ve dökülmelerin önüne geçiyorum. Günde 1 adet havuç tüketiyorum ve bu da beta keroten ve A vitamini yönünden zengin olan havuç sayesinde, kafa derisi için doğal bir bakım takviyesi almış oluyorum. Ayrıca yumurta, mercimek ve kuruyemiş tüketimi de saçlar için çok önemli besinler arasında. Haftada 1 mercimek yemeği, her gün 2 adet yumurta ve günde 1 avuç kuruyemiş tüketiyorum. Tüm sağlıklı yağları, vitaminleri ve mineralleri vücuduma depolamış oluyorum. Böylece saçlarım daha gür, sağlıklı ve parlak görünüyor.

Günlük hayatta saçınızı daha çok nasıl kullanır, hangi modeli tercih edersiniz?

Günlük hayatımda olabildiğince ısıdan kaçınıyorum, bazen saçlarımı örerek doğal dalgalar oluşmasını sağlıyorum ve bu şekilde kullanıyorum. Yaptığım bakımlar sonrası saçlarım zaten kabarmıyor ve ısısız şekil alabiliyor. Onun haricinde ısı kullanmak istediğimde de düzleştirici ile klasik modelim olan saçlarıma hafif su dalgaları veriyorum. Yapılı gibi görünmeyen doğal dalgalı saç görüntüsüne bayılıyorum. Bazen de saç düzleştirici taraklardan yardım alıyorum, saçlarımı hafifçe düzleştiriyorum. Tamamen o anki moduma göre değişiyor.

Kardelen Öztürk

Saç bakım ürünleri alırken neye dikkat edersiniz?

Saç yapıma uygun olmasına ve içeriğine çok dikkat ediyorum. Kalın telli, boyalı ve yıpranmaya çok müsait bir saç yapım var. Bu yüzden de saç bakım ürünleri alırken, saç uçlarıma bakım yapabilecek, kırılmaların önüne geçebilecek ve saçlarımı nemlendirebilecek ürünlere yöneliyorum. Ürün satın alırken herkes kendi saç yapısını ve saçlarının tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmeli. Örneğin şampuan seçerken fazla köpüren ürünleri seçmemeye dikkat ediyorum, paraben içermemesinden emin oluyorum, çünkü bu tarz kötü içerikler saçın PH dengesinin bozulmasına, saçın olduğundan daha fazla dökülmesine ve saçın deri sağlığının bozulmasına yol açıyor. Bana göre, bilinçli alışveriş yapmak çok önemli.

Saçı boyatıp yeni heyecanlara yelken açma taraftarlarından mısınız yoksa ana rengini koruyarak yola devam etmek isteyenlerden misiniz? Neden?

Kardelen Öztürk

Saçlarımı 18 yaşımda boyatmaya başladım, o günden beri de hep aynı rengi kullanıyorum. Çok açık küllü kumral diye geçiyor, bu renk benimle bütünleşti bu yüzden asla değiştirmeyi düşünmüyorum. Takipçilerim de saç rengime bayılıyor, beğenilmesi de beni çok mutlu ediyor. Şuana kadar en çok aldığım sorulardan biri de saç rengim olmuştur. Ten rengime de bu saç renginin çok yakıştığını düşünüyorum.

Açik Küllü Kumral Saç Boyalari

Yaz aylarında güneşin yıpratıcı etkisinden, kış aylarında ise soğuktan saçlarınızı nasıl koruyorsunuz?

Kış aylarında saçlar daha çok kurur ve nem kaybı yaşar, bu yüzden de bolca yağ bakımları ile birlikte saçlara yoğun nem veren maskelere yöneliyorum. Yaz aylarında ise yağ bakımları uygulamaktan kaçınıyorum ve çoğunlukla ıslak/nemli saçlarıma çift fazlı saç bakım spreyleri veya saç bakım köpükleri uyguluyorum. Yaz aylarında daha az ve öz ürün kullanıyorum fakat kış aylarında saç bakımıma ekstra özen gösteriyorum, bu yüzden kış aylarında normalden daha fazla ürün kullanabiliyorum.

Saçlar kombinlerin tamamlayıcısıdır. Hangi kombinde hangi saçı tercih edersiniz?

Kardelen Öztürk

Günlük hayatımda genellikle uyguladığım 2 ayrı saç modeli var, biri ‘Bella Hadid topuzu’ diye adlandırdığım bol saç spreyi ile saçların geriye yapıştırılması ile yapılan saç modeli, diğeri ise düzleştirici ile yaptığım doğal su dalgaları. Casual ve sportif giyindiğim zaman saçlarımı genelde topluyorum, onun haricinde her zaman doğal dalgalı saçlarımla tüm kombinlerimi tamamlamayı tercih ediyorum.

Saçlarınızı ne sıklıkla kestirirsiniz? Saç kesiminde ve modelinde en çok nelere dikkat edersiniz?

Saçlarımı kestirmek için önceden 2 ayda 1 kuaföre giderdim. Pandemi sürecinde kendi saçlarımı kesmeyi öğrendim, artık düzenli olarak ayda 1 kesiyorum. Saçlarımı her zaman aynı model kesiyorum, arkalar V görüntüsüne sahip olacak şekilde saçlarıma 3-4 kat veriyorum. Önlerdeki saçlarım için de ortadan ikiye ayrılmış uzun perçem kullanıyorum. Bu şekilde hareketli bir saç modeli elde etmiş oluyorum, yüzüme en iyi giden saç modelinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Kimi ünlülerin kendilerine has saç bakım ritüelleri var. Saçlarını seyreltilmiş elma sirkesi, bal, zeytinyağı gibi ürünlerle yıkıyorlar. Peki siz bitkisel yağlar ve doğal yöntemlerin saç bakımında faydalı olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer düşünüyorsanız sizin evde uyguladığınız özel bir formül var mı?

Kardelen Öztürk

Doğal saç bakım kürleri saçlarımın olmazsa olmazı. Kendi bulduğum özel bir kür var. Aktarlardan aldığım argan yağı ve jojoba yağını, zeytinyağı ve bal ile karıştırıp saç dipleri ve boylarına masaj yaparak uyguluyorum. 1 gece boyunca saçlarımda beklettikten sonra duşta kuru kuru şampuanlıyorum, kuru şampuanlama yapılmadığı takdirde yağ saçlardan zor arınacaktır, ardından saçlarımı güzelce yıkıyorum ve tüm yağdan arındırıyorum. Bu bakımı da ayda 1 mutlaka yapıyorum. Gerçekten inanılmaz etkili bir doğal bakım.

Evde fön makinesi , duzlestirici v.b ürunleri kullaniyormusunuz ? Kullaniyorsaniz Hangi Ürün ve markalari kullaniyorsunuz ? Ve Neden ?

Saçlarımı şekillendirmek için düzleştirici taraklar ve klasik saç düzleştiricisi kullanıyorum. Yıllardır Philips HP8361/00 Procare Keratin Saç Düzleştiricisini kullanıyorum, onun haricinde de Arzum markasının AR5068 Superstar Touch isimli saç düzleştirici tarağını kullanıyorum. Bu iki ürün benim saç yapıma çok uygun ve 6-7 dakika gibi kısa bir süre içerisinde saçlarımı şekillendirebilmeme olanak sağlıyorlar.

Philips HP8361/00 Procare Keratin Saç Duzlestirci

Arzum markasının AR5068 Superstar Touch

Saç bakım rutininizde olmazsa olmaz dediğiniz ürün çeşidi sizin için hangisidir?

Çift fazlı saç bakım suları benim saç bakımımda asla vazgeçemem dediğim tek ürün çeşidi sanırım. Saç bakımı dendiğinde gerçekten çok fazla ürün çeşidi mevcut, saç bakım köpükleri, saç bakım suları, kuru saç bakım yağları, saç maskeleri, saç bakım yağları, saç serumları… Fakat tek bir bakım ürünü seçmem gerekseydi elim çift fazlı ürünlere giderdi, bu tarz ürünler bana 1 taşla 2 kuş vurmuşum gibi hissettiriyor. Bazılarının içerisinde yağ da bulunduğu için daha etkili olduklarını düşünüyorum.

Kardelen Hanima Çok Tesekkur Ederiz .

Kullandigi Ürunler

Saç Maskesi buradan

Kuru Sampuan buradan

Derin Beslenme Sampuan buradan

Saç Bakım Köpügü buradan

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com