10 Haziran 2022 Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin bakımı ne işe yarar? Saçlarımız için çoğu zaman bakım kürleri, saç kremleri ve onarıcı bakım özellikli şampuanları tercih ederiz. Çoğu zaman şampuanlar ve saç bakım kremli yeterli olsa da her zaman tek başlarına işe yaramayabilir. Özellikle yıpranan saçlarınız, boyadan sonra hacmini ve gücünü kaybeden saçlar ve zayıf saç telleri sizi hüsrana uğratabilir.

Keratin bakımı ne işe yarar?

Tam da bu noktada keratin bakımı kanayan yaranıza merhem oluyor. Kuruyan saçlarınız için de adeta onarıcı bir etki sunan keratin bakımı saça faydaları ile de öne çıkıyor. Bazen Brezilya Fönü (saçları düzleştirici etkisi sebebiyle) de alınan ve keratin onarımı olarak da adlandırılan bu bakım, saçlarınıza yoğun bir parlaklık ve canlılık katıyor.

Saç tipinize göre uygulanma şekli değişiklik gösterebiliyor. Saçınızın yıkanmasının ardından ıslak saça fırçalama ile uygulanabilir ya da saçı kuruttuktan sonra da uygulanabilir. Uygulamanın sonunda ise saçı düzleştirerek ve inatçı bir saça sahip iseniz üzerinden düzleştirici ile geçerek bu bakım tamamlanıyor. Saçta bekleme süresi 15-30 dakika arasında değişiyor. Sürecin tamamı için ise 1 saatlik bir süreden söz edilebilir. Saçınızın gürlüğüne göre 1,5 saati bulabilir. Saçtaki keratin miktarının korunma durumuna bağlı olarak, 6 aya kadar tekrar keratin bakımına ihtiyaç duyulmayabilir.

Keratinin Saça Faydaları(Keratin bakımı ne işe yarar?)


Keratinin saça faydaları incelendiğinde, vücudumuzda zaten saçlarımızda, tırnaklarımızda olan bir proteini tekrar kazandırmayı görebiliriz.

  • Parlak ve pürüzsüz saçlar
  • Uzun süreli sonuçlar
  • Kolay şekillendirme
  • Daha çabuk uzayan saçlar
  • Saçların nemlendirilmesi
  • Düz sevenler için fönlü saçlar

gibi birçok olumlu etkiden söz edebiliriz.

Saçtaki hasarlı bölgeleri onarmaya yardımcı olan bu ürünler, günümüzde pek çok kadın tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Uzun bir bakım tercih ediyor iseniz keratin tercihleriniz arasında yer edinebilir.

Keratinli Şampuan Ne İşe Yarar?


Keratinli şampuan ile saçlarınızın bakımını daha uygun maliyetlere yapabilirsiniz. Oluşan saç hasarlarının azaltılmasına yardımcı olması ve saç kuruluğunu önlemeye destek olması için tercih edilebilir. Keratinli şampuan ne işe yarar? Saçların güçlenmesine, parlak bir görünüme kavuşmasına ve daha canlı gözükmesine yardımcı olur. Kırık ve çatlaklar için destekleyicidir.

Kuaförde Keratin Bakımı

Kuaförde keratin bakımı, evde yapacağınız keratin bakımına kıyasla daha maliyetli olabilir. Evde internet üzerinden verdiğiniz keratin ürünleri ile defalarca bakım yapabilirsiniz. Bir kereye mahsus keratin bakımı (kuaförde kullanılan keratin bakımı ürünü tercih ediliyor ise) ürünü için fahiş fiyatlar ödeyebilirsiniz. Uzun vadede ise daha ekonomik bir seçenek olacaktır. Kuaförde keratin bakımı için kullanılan ürünleri tercih etmeyecekseniz maliyeti daha da düşürebilirsiniz. Ekonomik olarak artı sağlayan evde keratin bakımı yöntemi, her zaman istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bir profesyonelin yönetimi ile bu bakımı daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Saçlarınız için uygulanan yöntemler daha kalıcı sonuçlar verebilir. Bütçe/uzmanlık dengesini kendi içinizde kurarak karar verebilirsiniz. İlk etapta küçük miktarda ürünler alarak deneme gerçekleştirebilirsiniz.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com