22 Eylül 2022 L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boyası

Bu yazımız da L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Türk Kahvesi saç boyasını denedik .

Haydi bir çılgınlık yapıp evde kendi saçımızı kendimiz saç boyayalım! Malum her şeyin günden güne fiyatının arttığı son dönemlerde kuaförde saç boyatmak da oldukça masraflı. Elbette bakımlı olmanın daha alternatif yolları da var. Şüphesiz bu yollardan birisi evde saç boyamak. Hem zamandan hem de bütçeden taarruf! Ama şimdiden söylemesi, kuaförde türk kahvesi eşliğinde yapılan, sohbetlerin yerini elbette tutmayacak, ama sonuçları benzer şekilde tatmin edici olacak 😊.

https://sacdehasi.com/herbal-essences-hindistan-cevizi-sutu-nemlendirici-maske/

 

 
 

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boyası Evde Nasıl Boyanır ?

Gelelim işin püf noktalarına. Evde saçınızı boyama kararı verdiyseniz ilk yapmanız gereken renk tonuna karar vermek. Burada benim tavsiyem daha tek renk boyalar üzerinden gidip kendinizce birden fazla boyayla karışımlar yapmamak. Çünkü neticede kullanılan bu boyalar da birer kimyasal ve yanlış uygulamalar sonucunda saçınıza zarar verebilir. Özellikle kendi saçınızdan çok açık tonları denemek fazlasıyla riskli olabilir. Çünkü bu tonlara ulaşmak için saçınızı açmanız gerekir. Saç açma işlemi ise işinin ehli olmayan kuaförlerde yapıldığında saçta yanmalara ve kopmalara neden olabiliyor. Evde bilinçsizce yapıldığında daha kötü sonuçlar doğurması pek muhtemel. Fakat uyarması bizden, tercih sizden. Bununla birlikte eğer iki renk tonu arasında kaldıysanız klişe bir öneri olarak bir açık tonu seçerseniz elde etmek istediğiniz renge daha çok yaklaşmış olursunuz.

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boyası

Saç Boyası Markası Nasıl Seçilmelidir.

Renk tonuna karar verdiyseniz ikinci yapmanız gereken boya markasını seçmek. Piyasada bir hayli farklı boya markası ve türü var. Krem boyalar, jel boyalar… Jel formdaki boyalar kendi gözlemlerim neticesinde saça daha az zarar veriyor ancak krem boyalara göre renk tonunu da daha az yansıtıyor. Marka konusunda ise işin ehli bir markaya başvurmak gerekiyor. Uygun fiyatlı birçok öneride de bulunulabilir ancak içerikleri itibariyle saçlarınızı fazlasıyla yıpratma potansiyeli yüksek. Pek çok markayı denemiş birisi olarak en beğendiğim ve saça en hassas , davranan markanın L’oreal Paris Excellence Creme serisi olduğunu söyleyebilirim. Beyaz kapama her ne kadar gözlemleyebileceğim bir alan olmasa da renk verme noktasında gayet başarılı.

Son olarak şayet saçlarınız omuz hizanızdan daha uzunsa, bu hizadan daha kısa olmakla birlikte fazlasıyla gürse muhtemelen tek bir kutu saç boyası size yetmeyecektir.

O yüzden mutlaka yeteri kadar saç boyası alın yoksa henüz saçınızın yarısını boyamışken boyanın bitmesi gibi bir durumla karşılaşmak istemeyiz.

5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boya Fiyatları

Hepsiburada : 82,48

Morhipo : 101,52

 

 

Renk ve boyaya karar verdiysek hadi o zaman başlayalım!

 

Öncelikle biraz benim seçtiğim renkten bahsetmek istiyorum. 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi renginin tanıtımı Fahriye Evcen ile yapıldı. Fahriye Evcen’in güzelliğine zaten diyecek laf yok! Renk de içinde kızıl tonları yansıtan sıcak bir kahverengi. Özellikle açık tenli kadınlara çok yakışacağını düşünüyorum. Hem çok riskli bir renk olmaması hem de kızıl yansımaları olması nedeniyle çok büyük bir heves ve heyecan ile satın aldım. Özellikle ilk piyasaya çıktığı zamanlar oldukça ilgi topladı. Pek çok kişi tarafından deneyimlendi. O zaman kutu açılışını da yapalım.

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boya İçinden Çıkanlar

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boyası

Kutuyu ilk açtığınızda içinden tüp şeklinde krem boya, oksidan krem, özellikle uzun saçlılar için uygulama tarağı, boya sonrası bakım şampuanı, besleyici bir saç maskesi, eldiven ve kullanım kılavuzu çıkıyor. Pek çok markada uygulama tarağı ve şampuanın çıkmadığını hatırlatmakta fayda var.

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Eğer ilk defa kendi saçınızı boyayacaksanız endişelenmenize gerek yok. Kendi başınıza da halledebilirsiniz. Ancak evde annenizden, kardeşinizden yardım alarak da yapabilirsiniz. Her iki yöntem de tercih edilebilir. Eğer kendiniz boyayacaksanız iki farklı ayna kullanıp saçınızın arkasını daha iyi görebilirsiniz.

Boyamaya başlamadan önce üzerinize eski bir kıyafet giymenizi ve omzunuza artık gözden çıkarabileceğiniz bir havlu almanızı tavsiye ederim. Çünkü ne yazık ki saç boyasının lekesi kıyafetten çıkmıyor.

Bununla birlikte ilk defa saçınızı boyuyorsanız boyaya alerjinizin olup olmadığını gözlemlemek için ilk önce cildinizin ufak bir kısmında deneme yapabilirsiniz.

Son olarak boya yaparken saçlarınız dışında yüzünüzde herhangi bir yere boya bulaştırma ihtimaline karşılık saçlarınızın başladığı yerlerin altına vazelin sürebilirsiniz.

Ya da vazelin uygulamak yerine boya bulaştığında ıslak mendille hemen müdahale ederek de boyanın bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Eğer ikisini de yapmadıysanız endişelenmeyin  zaten yüzünüzü birkaç kez sabunladığınızda oradaki boya da ciltten uzaklaşacaktır. Ancak işini garantiye almak isteyenler her iki yöntemi de kullanabilir.

Kıyafetlerimiz hazırsa, boyayı da hazırlayabiliriz. Kutunun içerisinden çıkan eldiveni giyerek işe başlayın. Tüp şeklindeki krem boyanın kapağını açarak oksidan kremin içine iyice sıkın. (Yani 2 numaralı boyayı bir numaralı şişenin içerisine sıkın) Ardından güzele çalkalayın ve homojenize bir kıvam elde edin. Artık boyamız hazır.

Önce saçlarınızı tarayın ardından da saçınızın sıklığına ve uzunluğuna göre birkaç tane kıskaçlı toka ile saçlarınızı bölümlere ayırın.

Böylelikle boyama işlemi kolaylaşacak ve acaba arkada kalan bir yer oldu mu soruları zihninizi meşgul etmeyecek. Ardından tutam tutam saçlarınızı alın ve önce diplerinden başlayarak boyayın. Bu işlemi ayırdığınız her bir tutam için tekrarlayın. Saçlarınız uzunsa uygulama tarağı ile boyarken bir yandan da tarayabilirsiniz. Dipleri boyadıktan sonra uçlarını da aynı şekilde yeteri kadar boyayla boyayın. Son olarak da dilerseniz büyük bir kıskaçlı tokayla saçınızı tepede toplayabilirsiniz. Ve işte bu kadar!

Şimdi sıra bekleme safhasında. Eğer saçlarınızı ilk defa boyuyorsanız ya da üç aydan beri hiç boyamamışsanız 30 dakika, düzenli olarak boyuyor ya da beyazlarınızı kapamak istiyorsanız diplere sürdükten sonra 20, uçlara sürdükten sonra 10 dakika bekleyin. Ardından ılık bir suyla saçınızı boyadan tamamen arındırın. Kutudan çıkan şampuanla köpürterek temizleyin. Son olarak da maskeyi saç uçlarınıza sürerek 3 dakika bekleterek bakım yapın. Tüm işlemler bu kadar!
Gelelim sonuca.

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Kullanici Yorumu

Boyamadan Önce

Daha önce de bahsettiğim üzere pek çok farklı boya markası denedim. Ancak L’oreal Paris Excellence Creme saç boyası serisi aralarından en çok beğendiğim saç boyası. Gerek içerisinden çıkan saç bakım maskesinin minimum 3-4 seferlik olması ve saçı ağırlaştırmadan yumuşatması gerek saçı boyadıktan sonra sertleştirip adeta kazık gibi yapmaması nedeniyle benden olumlu oy aldı.

Boyadiktan Sonra

Bununla birlikte saçını daha önceden açık kızıl tonlarına boyadıysanız ne kadar aktığını ve evdeki bütün beyaz havluların rengini beyazdan pembeye hatta kırmızıya çevirdiğini bilirsiniz.

L’oreal Paris Excellence Creme 5.15 rengi ise hem boyanın renginden hem de kalitesinden kaynaklı olarak çok akma yapmadı ve beni rahatsız etmedi.

L’Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi Renk Tonu Nedir ?

Renk açısından değerlendirecek olursak, kendi saç rengim zaten halihazırda kahverengi olduğu için çok büyük bir fark yaratmadı ancak içerisindeki kızıl alt tonu hoş bir yansıma yarattı.

Özellikle güneş ışığı altında içindeki kızıl tonlar daha belirgin oluyor. Kapalı mekanlarda ve gece ise kendi saç rengimden daha koyu bir kahve olduğunu söyleyebilirim. Eğer riske girmek istemiyor ama farklı bir alt tondan yansıma istiyorsanız bu rengi siz de deneyebilirsiniz!

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com