14 Kasım 2023 Peeling Maskesi: En İyi 5 Doğal Tarif

Peeling Maskesi: En İyi 5 Doğal Tarif

Peeling kelime anlamı bakımından arındırıcı anlamına gelir. Cilt temizlik rutininde derinlemesine temizlik için kullanılır. Tonik öncesi ciltteki kiri, makyaj kalıntılarını ve ölü deriyi arındırarak, cildi tonik ve nemlendirme aşaması için temizler.

Evde yapılabilen peeling maskesi sayesinde ciltteki ölü deriyi temizlerken aynı zamanda sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Peeling maskesinin en önemli görevi cildin üst ve alt katmanındaki tüm kiri derinlemesine temizleyerek, cildin gözeneklerini açmasıdır.

Böylece cilt nemlendirme işleminin tüm cilde doğru oranda yayılmasını sağlar. Bu yazımızda en yararlı ve en etkili peeling maskesi tariflerinden bahsedeceğiz. Cilt hücrelerini yenileyen, cildin ışıl ışıl ve parlak görünmesini sağlamak için peeling kullanımına özen gösterin.

Evde Doğal Peeling Maskesi

Cilt yüzeyi günlük hayatta muhakkak kir, ter, makyaj kalıntısı gibi birikintilere maruz kalır. Bu gibi etkenler cildi yaşlandırır ve bakımsız görünmesine neden olur. Yüzeysel yapılan bir cilt bakımında cilt tam anlamıyla temizlenemez ve gözenekler tıkanır.

Buda cilt sorunlarını beraberinde getirir. Cildin nefes alması, genç görünmesi ve derin temizlenmesi için peeling maskesi yapılması gerekir. Peeling derin temizlik için kullanılsa da, cildin pürüzsüz olmasını sağlar. Bebek gibi bir cilt için evde doğal peeling tarifleri yapılabilir.

Evde yapılabilecek doğal peeling maskeleri şunlardır;

  • Toz şeker ve zeytinyağlı peeling
  • Salatalık peelingi
  • Süt, toz şeker peelingi
  • Yoğurt, bal ve tuz peelingi
  • Karbonat peelingi

Doğal ürünleri bir araya getirerek cildinizi yumuş yumuş yapacak peeling maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Toz Şeker Ve Zeytinyağlı Peeling Maskesi

Öncelikle derin bir kase içine 1 kaşık zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı toz şeker ekleyin ve karıştırın. Karışım homojen ve pütürlü bir kıvam alacaktır. Daha sonra cilt yüzeyine dairesel hareketler ile sürün. Yaklaşık bir 5 dakika uygulamayı devam ettirin.

5 dakika da yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayın ve temizleyin. Toz şeker ve zeytinyağı peelingi cildin yumuşak, nemli ve pürüzsüz olmasını sağlar. Zeytinyağı cilt için oldukça faydalıdır. Toz şeker ile birleşimi cilt için gerekli bakımı sağlar.

Peeling Maskesi: En İyi 5 Doğal Tarif
Peeling Maskesi: En İyi 5 Doğal Tarif

Salatalık Peelingi

Salatalık peelingi için orta boy salatalığı bir kap içerisine rendeleyin. Üzerine bir yumurta akı ve bir kaşık limon suyu ekleyin. Karışımı güzelce karıştırın. Cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Yüzünüzde 5 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Salatalık su oranı fazla olan ve cilt bakımında adından devamlı bahsettiren bir üründür. Cildin temel besin ihtiyacını ve nem dengesi için salatalık peelingi yapılabilir.

Süt Ve Toz Şeker Peelingi

1 yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı toz şeker ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu bir kasede karıştırın. Cildinize parmak uçlarınız ile güzelce sürün. Ovalayarak cildinize sürdükten sonra 10 dakika bekletin ve bol su ile durulayın. Bu peeling tarifi sayesinde cildiniz yumuşacık olur ve gözle görülür bir parlaklık kazanır. Aynı zamanda cilt ton eşitliği sağlar.

Yoğurt Bal Ve Tuz Peelingi

Cildi ferahlatan peelingi tarifi için 3 yemek kaşığı yoğurdu, 3 yemek kaşığı balı ve 1 yemek kaşığı tuzu güzelce karıştırın. Cilde ince bir tabakaca olacak şekilde sürün. 10 ila 15 dakika cildinizin üzerinde bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın ve nemlendirin. İşte ferah ve pamuk gibi bir cilde sahipsiniz.

Karbonat Peelingi

Karbonat cilt ürünlerinden tutunda birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Karbonat ve su karışımı ile hazırlanabilen bu peeling tarifini cildinize ince tabaka olacak şekilde sürün. Suyla durulayın. Karbonat peelingi cildinizdeki ölü deriyi arındırırken aynı zamanda lekelerin ve koyu renklerin giderilmesini sağlar.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com