28 Mart 2022 Saç Gölgelendirme (Saç Simülasyonu) Nedir?

Saç Gölgelendirme (Saç Simülasyonu) Nedir?

Saç gölgelendirme nedir ? Saç simülasyonu ile saç ekimi arasındaki farklar nelerdir? Saç dökülmeleri, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de büyük bir sorun haline gelmiştir. Saçların dökülmesi ile birlikte, kişide özgüven eksiklikleri ve sosyal çevrede çekingenlik gibi sorunlar baş gösterebilir. Kişisinin kendini psikolojik olarak da kötü hissettiğini gözlemleyebiliriz. Stres, genetik sebepler, deri sorunları vb. birçok sorun sebebiyle saçlarınız dökülebilir. Saç dökülmesi için çok uzun zamandır gelişen teknoloji ışığında birçok çözüm görebiliriz. Sac ekimi bunlardan bir tanesi olmak ile birlikte cerrahi bir işlem gerektirmeyen saç similasyonu ( saç gölgelendirme ) de bunlardan bir tanesi olmuştur. Teknolojinin gelişimi ile birlikte ortaya çıkan bu yeni yöntem, kellik ile boğuşan kişiler için bir umut ışığı taşımaktadır.

Saç Gölgelendirme

Doğal ve etkili sonuçlar almak isteyenler için saç gölgelendirme teknikleri de kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde kadınların sıklıkla kullanmış olduğu kaş renklendirme veya kalıcı kaş işlemleri gibi saç simülasyonu da benzer bir yöntemi içermektedir. Doğal yöntemler kullanılarak saçların dökülmesini önleyici çalışmalar gerçekleştirilir ve saçların daha sık gözükmesi için saç telleri güçlendirilir. Saçların kaş kalınlaştırma işleminde olduğu gibi kalınlaştırılması sağlanır. Saç gölgelendirme tekniği ile saçların kaşlar da olduğu gibi daha koyu gözükmesi hedeflenir. Seyrekleşen bölge gölgelendirilerek derinin koyu görünmesi sağlanır. Kalıcı yöntemler arasında yer almaktadır ve tekrar yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Yara izlerinde kullanımına da tanık olabiliriz.

Saç Gölgelendirme

Saç simülasyonunun kalıcılığı merak konusu olmaktadır. Ortalama olarak bu sürenin 3 yıl olduğu belirtilmektedir. Ancak bu çözümün uygulandığı kliniğin uzmanlığından yararlanmak daha doğru olacaktır. Saçların gölgelendirme işlemi tamamlandıktan sonra günlük yaşantınıza kolayca geri dönebilirsiniz. Gündelik hayatınızda dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili kliniğiniz veya doktorunuz sizi detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. Doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir.

Saç Gölgelendirme (Simülasyonu) Kimlere Yapılamaz?

Saç gölgelendirme (saç simülasyonu) işlemi saçlarında seyrelme görünen, yaraların bıraktığı açıkları kapatmak isteyen ve saclarin dökülme sorunu ile karşılaşan hemen hemen herkes için uygulanabilir 3 saatlik bir operasyonudur. (Operasyonun tam süresi ve seans bilgisi için uzmanınıza danışmanız faydalı olacaktır.) Daha önce saç ekimi yaptırdıysanız da bir süre beklemeniz ve size önerilen süre zarfında yaptırmanız uygun olacaktır.İstisnai durumlar olan saçlı deride akne veya hassas cilde sahip bireylerde bu yöntem uygulanamayabilir. Keloid gibi farklı problemlerin ortaya çıkma durumu olabilir. Saç derisinin boyayı alması konusunda da zorluk yaşanabilir ve saç derisi tahriş olabilir. Saç derisi hastalıkları olan kişilerin bu konuda iyi bir araştırma yapması ve saçlarını iyi bir uzmana emanet etmesi gerekir.

Sac Gölgelendirmesi Kalıcı Mı?

Saç gölgelendirme işlemi belirli bir süre zarfında kalıcıdır. Bir daha yaptırmaya gerek olmadığını belirtenler olmakla beraber 3 veya 5 yıl gibi belirli aralıklarla saç simülasyonu işlemini tekrarlamak gerektiğini belirten uzmanlar da bulunuyor. En doğru sonucu almak için bir saç ekimi kliniğini ziyaret edebilirsiniz.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com