20 Kasım 2023 Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Kadınlar saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatmak isterler. Bunun için saçları sağlıklı şekilde uzatmak için neler yapılmalı? Konusunda araştırmalar yapabilirler. Bu adımda da belli başlı taktikleri izlemeleri gerekebilir. Böylelikle hızlı ve sağlıklı bir şekilde saçlar uzayabilir.

Düzenli ve Dengeli Beslenme

İlk olarak saçlara dışarıdan bakım yapıldığı kadar, içten de desteklemek gerekir. Düzenli beslenme için aşırı yağlı, asitli yiyecekler ve şekerli besinlerden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için bol su içilmeli. C ve E vitamininin alınması saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için önemli bir rol oynar.

Protein ağırlıklı beslenme saçların doğru ve düzenli bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Badem, kaju fıstığı, fındık ve ceviz saçlar için faydalı olan kuruyemiş çeşitleridir. Badem, diğer kuruyemişlerden daha farklıdır. Saçların dökülmesini önler, saçların sağlıklı olmasını sağlar. Bu sebeple daha çok tüketilmesi gereken kuruyemiş çeşididir.

Vitamin Desteği

Saçlarınızın hızlı uzaması ve güçlü uzaması önemlidir. Dengeli ve düzenli beslenme kadar vitamin almanız da saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına destek olur. Saçlarınıza vitamin vermediğiniz takdirde saçlarınız güçsüzleşir ve çabuk kırılır.

Kırılan saçlar zayıf ve cansız görünür. Bu durumda saçlarınızı kestirmeniz gerekebilir. Vitamin ihtiyacını aldığınız besinlerle karşılayabilirsiniz. Fakat saç vitamin ürünlerinden yararlanarak da kırıkların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Saçları Çok Sık Yıkamak

Saçlarınızı çok fazla yıkamak saçlarınızın parlaklığını kaybetmesine ve elektriklenmesine neden olur. Kuru saç yapısal olabildiği kadar saçların fazla yıkanması sonucu da oluşabilir. Saçların çok fazla derecede kurutulması ve belli başlı hastalıkların baş göstermesi de saçları kurutabilir. Saç yıkama sıklığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Saçlar yıkandığı esnada kişinin kendine kendi saç tipine uygun şampuan tercih etmesi önemlidir. Saçları haftada bir kere doğal bir şampuan ve saç kremi ile yıkanmalıdır. Böylelikle saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?
Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Saç Diplerine Masaj Yapmak

Saçlarınızın diplerine masaj yapmak köklerin beslenmesine ve nemlenmesine destek sağlar. Haftada iki kez diplere masaj yaparak saçların uzamasını sağlayabilirsiniz. Jojoba yağı, hindistancevizi yağı, biberiye yağı, lavanta yağı ve badem yağı olmak üzere bu yağları kullanarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bu yağları kullanmak saçların uzamasını önemli derecede sağlasa da saçların parlak görünmesine de yardımcı olur. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması kadar bakımlı gözükmesi de önemlidir. Bu yağlar ile bunları sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızın ıslakken taramaya özen göstermeli ve fön makinesi ile kurutmadan önce havlu ile kurutmaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda saç şekillendirici ürünler saçların kırılmasına ve aşırı ısı nedeniyle saç tellerinin zarar görmesine sebep olur. Bu sebeple bunları minimum düzeye indirmeniz gerekebilir.

Saçlara Bakım Kürleri Uygulamak

Saç bakım kürleri, saç bakım rutinleri açısından önemlidir. Saçları canlı, güçlü ve parlak şekilde gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Haftalık ve aylık olarak saç bakım rutinlerinize saç bakım kürü dahil edebilirsiniz.

Böylelikle saçlarınız daha hızlı uzayabilir. Bu kürleri tercih ederken saç tipine uygun seçmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle saçların daha sağlıklı ve bakımlı gözükmesini sağlarken hızlı bir şekilde uzamasına da destek sağlayabilirsiniz.

Keratin İçeriğine Sahip Şampuan Kullanmak

Keratin, saçın ana maddesidir. Keratin saç yapısında azalmasıyla beraber saçlar zarar görebilir. Yeterli keratin olmadığı zaman saçlar güçsüzleşebilir. Keratini tekrardan kazanabilmek için keratin içeriğine sahip şampuanlar kullanılabilir. Böylelikle saçlara keratin tekrar yüklenir, kırıklar onarılır ve sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanabilir.

 

 

 

 

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com