31 Temmuz 2023 Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?

Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor ?

Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor neden hiç bir fikrim yok… ne yapmalıyım ?  Yağlı saçlardan kurtulamak için ne yapmalıyım ?

Yağlı saçlar için  bakım önerileri ögrenmek istiyorum ama nerden başlamalıyın diyorsanız. Doğru adrestesiniz. Bugün sizlere saçlar neden yağlanır ile ilgili detaylıca anlatacağım.

Yağlı saçlar bir çok kişinin korkulu rüyasi olabilmektedir. Bu da kişın normal yaşam kalitesini düşürüyor . Googlede bir çok yerde bulabilirsiniz ! Ancak bizim vereceğimiz bazı bilgileri hiç bir tarafta bulamayabilirsiniz.

Saçlarım Neden Çabuk Yağlanıyor?

Saçların yağlanması aslında saç derisini fazla yağ salgılaması ile olmaktadır. Fakat ne kadar deri yağlanması da desek birazdan aşağıda yazacağim olaylar neticesinde sebep olabilmektedir.

Yağlı saçlardan kurtulmak istiyorsanız  bu aşağıdaki olaylardan kaçmalısınız !

Yağlı Saçlar Neden Olur ; 

  • Gün içerisinde fazla stres yapmak
  • Çok fazla saç bakım ürünü kullanmak
  • Yanlış Bakım Ürünü Kullanmak
  • Çok Sık Saçları Yıkamak
  • Saçlarınız ile çok fazla oynamak
  • Sıcak Su ile yıkamak
  • Dengesiz ve yağlı besleniyor olmak

Gün İçerisinde Fazla Stres Yapmak

Gün içerisinde yaşamış olduğumuz, tüm yaşanmiş olaylar bize stres ile birlikte bize geri dönmektedir. Stres sadece iç hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaz. Saçlarınız yağlanmasına en büyük etken olabilmektedir. Ne kadar desekte stresten uzak durmanızı tavsiye ederiz

Çok Fazla Saç Bakım Ürünü Kullanmak

Sosyal medyada ve reklamlar da hergün birbirinden farklı ürünler görüyoruz fakat hepsi sizlerin saçlarına uymaya biliyor . Bu yüzden saç tipinize uygun ürünler kullanmanız elzem olabilmektedir. Onun için sacdehasi ekibi olarak doğru ürün doğru insan diyiyoruz .

Yanlış Bakım Ürünü Kullanmak

Birçok kişi hem maliyetlerden yada fenomenlerin öve öve bitiremediği ürünleri kullanıyor . Fakat en büyük hatayı burada yapıyoruz . Herkes kendi saç tipine uygun ürünler kullanması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse kıvırcık saçların için bakım ürünleri vb. gibi saç tipine uygun ürünler tercih edilmelidir.

Yağlı saçlar için sulfatsiz sampuanlar kullanmalıdır.

Çok Sık Saçları Yıkamak

En büyük hata ise çok sık olarak saçları yıkamak saçların yağlanmasına kısacası hızlı yağlanmasına olanak veriyor. Çünkü saç derisinin gözenekleri temizlenmiş oluyor. Buda saç deriniz hızlı yağlanmasına sebep veriyor.

Saçlarınız İle Çok Fazla Oynamak

Çok masum gibi görünse de saçların yağlanmasına sebebiyet vermektedir. Nedesi ise elleriniz kirli olması saçları  hemen yağlanmaktadır.

 

Sıcak Su İle Yıkamak

Saçlarını hem sıcak hemde çok yıkarsanız daha hızlı yağlanmasına neden olursunuz. Aslında saçlarımız yağlanması genel olarak kendi yaşadığimiz davranişlarimizdan dolayı olmaktadır.

Dengesiz Ve Yağlı Beslenmek

Gelelim en son ve en önemli maddemize. Saçlarımızın ve cildimiz çok fazla yağ salgılaması genetik olabilir fakat yediğimiz içtigimiz ürünlerinde buna dolaylı olarak etkisi vardır. Dengeli ve yağsız sağlıklı beslenmemiz gerekir . Eğer yağlı saçlar istemiyorsak, bu yukarıda yazdığımiz maddelerin bir etkisi vardır.

 

Yorumlarda buluşmak dileğiyle

 

Perma Fiyatları 2023

Balyaj Fiyatları 2023 

Ombre Fiyatları 2023

Melisa Aslı Pamuk Saç Rengi 

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Etiketlendi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com