3 Kasım 2023 Evde En İyi Peeling Nasıl Yapılır?

Evde En İyi Peeling Nasıl Yapılır?

Evde En İyi Peeling Nasıl Yapılır? Cildimiz günlük yaşantımızda kir, toz, makyaj ve güneş ile temas haindedir. Bu da cildin gözeneklerini tıkar, kirli ve sağlıksız bir görünüme neden olur. Cilt nefes almada güçlük çeker. Hal böyle olunca da, cilt yüzeyinde akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları oluşur.

Üstelik cilt temizliğini günlük olarak düzenli yapsak da bazen bu sorunun önüne geçemeyiz. Cildimizin sağlıklı görünmesi için ölü derilerden ve siyah noktalardan kurtulmamız gerekiyor. Bunun içinde düzenli olarak peeling işlemi yapılması gerekiyor. Bakım her anlamda önemlidir.

Cilt bakımı adımlarının son basamaklarında yer alan peeling işlemi, cilt temizliğinin en belirgin işlemidir Peeling kelime anlamı olarak soyma, arındırma olarak bilinir. Yani peeling işlemi ile ciltteki ölü derileri soyarak, arındırmış olursunuz. Şimdi bu yazımızda evde en iyi peeling nasıl yapılır? Bakalım.

Evde Doğal Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling bazen maske ile karıştırılsa da ikisi arasındaki fark oldukça basittir. Peeling işlemi cildi ölü derilerden kurtarmak, ciltte biriken kir derinlemesine temizlemektir. Maske ise cilde gerekli besini sağlayan bir uygulamadır. Kozmetik sektöründe birçok farklı markanın peeling ürünleri bulunur. Ancak bu ürünlerde cilt için sakıncalı maddeler bulunur. Bu nedenle evde yapılan doğal peelingler bulunuyor.

Evde yapılabilecek peeling;

  • Türk kahvesi ile yapılan peeling
  • Şeker ile yapılan peeling
  • Karbonat ile yapılan peeling
  • Mısır unu ile beyaz kil peelingi

Her evde olan bu malzemeler ile doğal peeling yapabilirsiniz. Böylece cildiniz rahatlayacak ve temiz, ferah ve parlak bir görünüme kavuşacak.

Cilt Soyucu Peeling Tarifleri

Peeling ciltteki ölü derileri soyarken, siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Cildin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar. Cilt soyucu peeling tariflerini evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Bu maske tarifleri;

  • Türk Kahvesi Peelingi: 1 tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaçığı zeytinyağını kase içinde homojen olacak şekilde karıştırın. Parmak uçlarınızla cildinize karışımı masaj yaparak 5 dakika boyunca sürün. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Bu peeling cildi anında canlandırır ve yeniler.
  • Şeker Peelingi: 1 tatlı kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı biraz az zeytinyağı ve balı bir kasede karıştırın. Parmak uçlarınızla dudaklarınızın üzerine sürün. Bu işlemi 3 dakika ovalayarak tekrarlayın. Daha sonra dudağınızı durulayın ve nemlendirici ile işlemi tamamlayın. Dudaklarınızdaki ölü deriyi arındırır ve parlak ve taze bir görünüm sunar.
  • Karbonat Peelingi: 2 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı limon suyunu bir kaba alın ve karıştırın. Daha sonra pütürlü karışımı cildinize nazik hareketlerle ovalayarak uygulayın. Uygulamayı 5 dakika boyunca devam ettirin. Ilık suyla durulayın. Bu peeling ciltteki lekeler ve kararmalar için kullanılır.

Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Evde Peeling

Kuru ve hassas ciltlerin ortak ihtiyacı nemdir. Cildi nemlendirmek için peeling uygulayabilirsiniz. Kuru ciltler için 1 kaşık esmer şeker ile birkaç damla Hindistan cevizi yağını karşıtının. Cildinize karışımı oval hareketlerle sürün. İşlemi birkaç dakika tekrarlatın. Ardından soğuk suyla durulayın. Nemlendirici sürerek işlemi tamamlayın.

Evde En İyi Peeling Nasıl Yapılır?
Evde En İyi Peeling Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling

Yağlı ciltler için evde yapılabilecek peeling bulunuyor. Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı kil, 2 tatlı kaşığı mısır unu, 2 kaşık yoğurt ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırın. Pütürlü karışımı cilde masaj yaparak sürün. 5 dakikalık işlem sonrası ılık suyla cildinizi temizleyin.

Evde Peeling Neyle Yapılır?

Evde birbirinden farklı malzemeleri bir araya getirerek peeling hazırlayabilirsiniz. Yoğurt, mısır unu, toz şeker, kil, limon suyu peeling için kullanılabilen malzemelerdir.

Türk Kahvesi İle Peeling Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi telvesi peeling için tercih edilen en doğal ürünlerden biridir. Güzel bir keyif kahvesinden sonra altındaki telveyi peeling için kullanabilirsiniz. Bal ve zeytinyağı ile karıştırarak doğal bir peeling hazırlayarak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com