2 Ocak 2023 Evde Saçı Kırmızıya Boyama

Evde Saçı Kırmızıya Boyama

 

Evde Saçlar Kırmızıya boyama ? Kırmızı saç gelmiş geçmiş en iddialı saçlardan birisi olsa gerek. Kırmızı saçların seksi ve dikkat çekici durmadığını iddia etmek kuyruklu bir yalan olsa gerek. Her ne kadar çok çekinilen bir renk olsa da herkese yakışan bir kırmızının olduğunu söyleyebiliriz.

Önemli olan o kırmızı tonunu bulmak! Pek çoğumuz kuaförlerde uzun vakitler geçirmeyi sevse de yaş ilerleyip zaman geçtikçe hayatın farklı telaşları içerisinde kayboluyor ve kuaföre ayıracak bir vakit bulamayabiliyoruz. İşte burada günün istediğiniz saatinde zaman ayırabileceğiniz daha pratik bir yol göz kırpıyor: Evde saç boyamak. Evde ilk defa saçını kızıla boyayacak olanlar için tüyolardan oluşan bir yazı derledik. Öyleyse evde saçlar kırmızıya nasıl boyanır diye sorarak yazımıza başlayalım!

evde saçı kırmıya boyama

Eğer saçlarınızı daha koyu bir kırmızıya boyamak istiyorsanız ve saçlarınız çok siyah değilse açıcı kullanmanıza gerek yok. Bu şekilde saçlarınızı daha az yıpratmış olursunuz. Ancak koyu bir kırmızı sizi tatmin etmeyecekse saçınızı mutlaka açmanız gerekir. Saçınızı açarak daha pastel tonlara ve daha net kırmızılara kavuşabilirsiniz. Ancak bu yol diğerine nazaran daha meşakkatli!

Genellikle tonu daha iyi tutturabilmek için daha meşakkatli olan yol seçiliyor. Öyleyse ilk olarak saçı nasıl açacağımız hakkında konuşalım.

Saç Açıcı İle Saç Nasıl Açılır?

Saç açıcı kullanmak düz boya yapmaya göre daha tehlikelidir. Saçınızı açıcı yardımı ile açmadan önce saçın yeterince neme doygun olduğuna emin olun. Çünkü yanlış işlemler neticesinde saçınız elinizde kalabilir.

Saç açıcı ürünleri kolaylıkla kozmetik ürünleri satan marketlerden veya internetten temin edebilirsiniz. Jel ve toz formları bulunmakta. Size en uygun olanı tercih ederek yola koyulabiliriz. Saçımıza açıcıyı uygulamadan önce eski bir kıyafet giyerek onu gözden çıkaralım. Saçlarımızın çok temiz olmaması gerekiyor. Yani saçlarınız en az iki gün öncesinde yıkanmamış olmalı ki saçın doğal yağı saç dibini koruyarak saçın daha az zarar görmesini engellesin. Ardından rengin açılmasını istediğimiz yere, ürünün kutusunda yazan talimatlara göre hazırladığımız açıcıyı sürün ve talimatta yazan süre kadar bekleyin. İyice yedirdiğinize emin olun, homojen bir görüntü oluşmalı. Ardından saçı yıkayın. Saçtaki turuncu yansımaları önlemek için mor şampuan kullanmanızı tavsiye ederim. Böylelikle boyanın altından turuncu bakır bir yansıma gözükmeyecektir. Saçı yıkadıktan sonra hemen dehşete kapılmayın. Saçınız cırtlak bir turuncu- sarı arasında renk alacaktır. Ancak bunu tuval gibi düşünebilirsiniz. Artık saça istediğiniz rengi verebilir, istediğiniz tona kavuşabilirsiniz. Artık ressamın fırçası sizde!

Eğer saçınızı kimyasallardan yardım almadan açmak istiyorsanız elbette bu da mümkün. Örneğin papatya suyu doğal bir açıcıdır. Elbette bir kimyasal açıcının yerini tutmaz ancak saçı birkaç ton açacaktır. Bunun için papatyayı tıpkı çay demler gibi demleyip ılıdıktan sonra saça sürmelisiniz. Ardında güneşe çıkarak saçın güneşte kurumasını bekleyin ve saçınızın birkaç ton açıldığını göreceksiniz!

Evde Saçı Kırmızıya Boyama İşlemi

Evde saçı kırmızıya boyama

Saçımızı açtıktan sonra uygulayacağımız satın aldığımız kırmızı saç boyasını hazırlayın ve kuru saçınızı tarayarak bölümlere ayırın. Saçı parça parça olacak şekilde diplerden uca doğru her yerin boyandığından emin olarak boyamaya başlayın. Bu işlemi yaparken saçınızın olduğu her yere kırmızı boya değeceği için eski bir kıyafet kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü saç boyası kıyafetlerden çıkan bir leke değildir. Saç boyası bulaşan kıyafetinizle vedalaşmanız gerekir. Saçın her yerini eşit bir şekilde boyadıktan sonra saçları ılık suyla durulayın. İlk başta karşılaştığınız görüntü sizi korkutabilir. Zira kırmızı boyayı saçtan arındırırken adeta her yer kan gölüne dönüyor.

Ne kadar güzel ve çekici bir saç rengi de olsa böyle can yakıcı yönlerinin olduğunu söylemekte fayda var. Kırmızı saç boyası banyonuzu baştan aşağı temizlemeniz gerektiği anlamına gelir! Saçı temizledikten sonra renk koruyucu şampuan ve saç kremiyle yıkayın. İşte artık kırmızı saçlarınız hazır, keyfini çıkarın! Kırmızı saç boyası tıpkı diğer renkli saç boyalarında olduğu gibi en çok akan saç renklerinden birisidir.

Eğer kalıcı bir kırmızılık istiyorsanız boyadıktan birkaç hafta sonra saçlarınızı tekrar aynı tonda boyamalısınız. Böylelikle renk saça daha iyi oturacak ve daha kalıcı olacaktır. Bununla birlikte renk koruyucu şampuan ve saç kremleri kullanarak saça bir yandan bakım yapıp bir yandan rengini koruyabilirsiniz. Unutmayın saçlarınız en güçlü aksesuarlarınızdan birisi!

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com