10 Nisan 2022 Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske

Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske

Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske


Herbal Essences Pure: Renew, kendi sloganlarıyla “İngiltere’nin doğadan ilham alan markası”! İnfluencerların dillerinden düşüremediği, fiyat bandı diğer saç bakım ürünlerine nazaran bir tık daha üstte olan Herbal Essences ürünleri, doğal içerikleri ile meşhur! Öyle ki Herbal Essences ürünleri dünyanın en büyük botanik bahçelerinden Royal Botanic Gardens, Kew bilim adamları tarafından onaylanmış, dünyadaki ilk ve tek onaylı marka olma unvanına hak kazanmıştır

https://open.dergilik.com.tr/magazineDetail/77881

Biz de bugün doğal içerikleri ile meşhur İngiliz menşeili markanın Herbal Essences Pure: Renew Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maskesini inceleyeceğiz. Haydi o zaman, saç bakımı zamanı!

Peki Ürün Neler Vaat Ediyor?


Ürün incelemesine geçmeden önce, ürünün neler vaat ettiğine bir göz atalım. Öncelikle ürünümüz bir saç maskesi. Yani saçlarımıza uyguladıktan sonra durulamamız gerekiyor. Hindistan cevizi sütü nemlendirici maske; şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmaları onarmayı, saçı derinlemesine nemlendirmeyi ve içerisindeki aktif antioksidanlar ile saçları arındırarak bakım yapmayı vaat ediyor. Daha çok boyalı saçlara hitap eden bir ürün. Öyleyse saçları işlem görmekten yıpranan hanımlar için vaat ettiklerini gerçeğe dönüştürebilirse kurtarıcı bir ürün olabilir!

https://sacdehasi.com/herbal-essences-pure-renew-hindistan-cevizi-sutu-sampuani-denedik/

Herbal Essences Pure: Renew Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske Nasıl Kullanılır?


Ürünün arkasında nasıl kullanılacağına dair ufak bir bilgilendirme yazısı mevcut. Ürün etiketine göre ürünü saç uçlarından diplere doğru masaj yaparak güzelce yediriyoruz. Ancak saçımızın ıslak olması gerekiyor. Yani duş esnasında yapmanızı tavsiye ederim. Saçta 3-5 dakika arası beklettikten sonra güzelce durulamanız gerekli. Tıpkı diğer saç maskeleri gibi kullanabilirsiniz. Üründen memnun kalırsanız haftalık saç bakım rutininize ekleyebilir, haftada bir veya haftada iki kez kullanabilirsiniz. Ancak önemle vurgulamak gerekir ki, yeterince durulanmadığı takdirde saçta ağırlık yapabilir, çabuk yağlanmaya sebep olabilir. Bu nedenle üründen yeteri kadar alıp saçlarınıza masaj yaparak yedirdikten sonra bol su ile durulamanız gerekiyor. Zaten ürün kıvam itibariyle sıvı değil, daha çok jelimsi katı bir kıvama sahip. Bu nedenle üründen az bir miktar alsanız bile ellerinizden akıp gitmiyor, aksine bereketli diyebileceğimiz ürün kategorisinden! Haftada birkaç kez kullanımla elbette ki saç uzunluğunuza da bağlı olarak 3-4 ay kullanılabilir.

Ürünün İçeriğinde Neler Var?


Markanın en büyük iddialarından birisi doğal içeriğe sahip oluşu! Ürünün etiketinde de en çok göze çarpan özelliği %90 doğal kökenli olduğu. Aynı zamanda Herbal Essences Pure:Renew parafin, gluten, mineral yağlar ve renklendirici içermiyor. Zaten ürün renkli değil, hafif katı formda. İçerisinde silikon bulunuyor. Bu nedenle kıvırcık saçlıların tercih ettiği curly girl metoduna eklenebilecek bir ürün değil.
Her ne kadar kendisini doğal olarak nitelendirse de ürün etiketinde cruelty free ibaresi bulunmuyor. Mottosu “Doğanın sırrını keşfet!” olan bir marka için, hayvan üzerinde deney yapılıyor olması bir eksi olarak nitelendirilebilir.

https://sacdehasi.com/pure-renew-hindistan-cevizi-sutu-nemlendirici-sac-bakim-kremi-herbal-essences/


Saç maskesinin özünü canlı hindistan cevizi, beyaz çiçek buketi ve vanilya oluşturuyor. Hindistan cevizi hem sütü hem de yağı ile özellikle saç bakımında bir mucize. Saçı yumuşatarak bakım yapan Hindistan cevizi yağı ve sütü, özellikle saç bakım ürünlerinde son zamanlarda en çok kullanılan içeriklerden birisi olsa gerek!
Ürünün etiketinde yer alana göre içerisinde yer alan maddeler: Aqua, Cety Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Stearyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimetcihone, Glutamic Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Disodium EDTA, Hexyl Cinnemal, Phenoyethanol, Histidine, Benzyl Salicylate, Propylene Glycol, Limonene, Linalool, Butylene Glycol, Magnesium Nitrate, Aleo Barbadensis Leaf Juice, Alcohol Denat., Zea Mays Silks Extract Orchis Mascula Flower Extract, Cocos Nucifera Fruit Extract, Methylchloroisothiazolinone, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Ecklonia Radiata Extract.

Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske

İlk Kullanımda Gözlemlenenler


Ürün hakkında ilk bahsedilmesi gereken ve beni en çok rahatsız eden özelliği koruma bandının bulunmaması. Marketlerden alabileceğiniz daha düşük kalitedeki kozmetik ürünlerinde dahi koruma bandına rastlıyoruz. Ancak yurtdışından ithal edilip kozmetik mağazalarından temin ettiğimiz, üstelik de formu itibariyle dökülebilecek kıvamdaki saç maskesi için koruma bandının olmaması büyük bir eksiklik. Çünkü sizden önce birinin ürünü açıp temas edip etmediği, dökülüp dökülmediği meçhul. Bu nedenle ilk gözüme çarpan eksiklik, koruma bandının olmaması.

Gelelim maskeye! Kapağı ilk açtığınızda misler gibi bir koku yayılıyor. Kokusu çok güzel. Ancak saçta çok uzun süre kaldığını söyleyemeyiz, ertesi güne koku kalmıyor ne yazık ki. Duştan çıkınca kokunun keyfini bir müddet sürebilirsiniz. Saçıma uygularken, şampuanla güzelce temizlenen saça yeteri miktarda sürüp 5 dakika civarı beklettim. Omzumdan itibaren yaklaşık bir karış uzunluğunda olan saçlarımı ürün sayesinde duşta ve duştan çıkınca kolayca tarayabildim. Saçları ilk kullanımdan itibaren yumuşacık yapıyor. Ancak elbette serinin devamındaki şampuan ve saç kremi ile desteklendiğinde daha güzel bir etki yaratacaktır. Buna rağmen saçlarımı ilk kullanımda yumuşacık yaptığını söyleyebilirim. Üstelik bu yumuşaklık yalnızca duş aldığınız gün ile sınırlı değil. Ertesi günde de saçlarınızın yumuşaklığının devam ettiğini göreceksiniz.

Uzun Süreli Kullanımda Gözlemlenenler

 

Ürünü yaklaşık 8-10 kullanımda gözlemlediğim kadarıyla en büyük etkisi saçlarınızı yumuşacık yapıp derinlemesine nemlendirmesi. Ancak onarıcı özelliği bakımından, aşırı yıpranmış saçlarda bir nebzeye kadar işe yarar. Boya nedeniyle sertleşen saç uçlarımdaki sertliği giderdiğini söyleyebilirim. Ancak kırıkları ve yıpranmaları sihirli bir değnek gibi yok edeceğini beklemeyin. Biraz realist olmak gerekirse herhangi bir saç bakım ürününden bunu beklemek hayal kırıklığına sebep olabilir. Bu nedenle orta ve hafif derece yıpranmış saçlarınız varsa, şampuan ve saç kremiyle birlikte çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bununla birlikte saç derisi benim gibi, egzamaya meyilli ve kepeğe müsait saçlar bakımından hafif bir kaşıntı yaptığını söylemekte fayda var. Saçlarımda dökülme vb bir durum yaratmadı ancak egzamalı saç derisine sahip olanların biraz dikkatli kullanmasını dipnot olarak düşebilirim

Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske

Ek olarak saçınızı yeterince durulamadığınız takdirde, saçlarınızda bir ağırlık hissedebilirsiniz. Bu nedenle üründen yeteri kadar almak ve bol suyla durulamak gerekiyor. Aşırı miktarda ürünü saça uygularsanız muhtemelen arındıramayacak, saçlarınızda yağlı ve ağır bir his bırakacaktır. Bunun dışında saçlarınızı derinlemesine nemlendirerek gerçekten daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturduğunu söyleyebilirim. Yoğun yapısıyla her ne kadar 250 ml olsa da oldukça da bereketli bir ürün. Düzenli kullanımdaki etkilerinden memnun kaldığım için saç bakım rutinime ekleyip, bittikçe yenileyeceğim tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim!

Herbal Essences Hindistan Cevizi Sütü Nemlendirici Maske

İstanbul’da En Popüler Bayan Kuaförleri

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com