6 Temmuz 2023 Kıvırcık Saçlar Karışmadan Nasıl Kolay Taranır ?

Kıvırcık Saçlar Karışmadan Nasıl Kolay Taranır ?

Kıvırcık Saçlar Nasıl Taranır

Kıvırcık saçları olanlardan sıklıkla şu sözleri duyarsınız ! bakımı çok zor, taranmasi çok zor  gibi sözleri duyarız . Kıvırçık saçların diğer saç türlerine göre bakımı çok zordur. Özellikle kıvırcık saçları taramak bazı insanlar için korkutucu gözükebilir.

Kıvırcık saçlarınıza istediğiniz hacimi sağlamakta çok kolay olabilir. Eğer doğru bakımı ve doğru taramayı düzgün yapabilirseniz kıvırcık saçlarınız ile harikalar yaratabilirsiniz.

Bu yazımızda kıvırcık saç karışmadan nasıl taranır en ince ayrıntısına kadar anlatmiş olacağim .

Kıvırcık Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Bukle bukle hacimli saçlar herkesi hayali . Fakat hayalinizdeki saçlara ulaşmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıdaki maddelerde sıraladım.

  • Kıvırcık saçlarınıza uygun şampun ve bakım ürünleri kullanın
  • Saçınıza uygun tarak seçiniz
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanın
  • Saçlarınızı ıslakken tarayın

 

Kıvırcık Saçları Kolay Tarama Rehberi

Kıvırcıķ saçları taramanın en kolay yolu duş sonrası nemli ve ıslakken  tarayabilirsiniz.

Öncelikle kullandiğiniz ürünler de dikkat etmeniz gereken tek şey kıvırcık saçlara  uygunmu ?

  • İlk önce saçınızı yıkamakla  başlayabilirsiniz. Kıvırcık saçlara uygun şampuan seçmelisiniz . Saçlarınız nemli ve ıslak olmasi hem kolay şekil vermenize ve karışmamasını sağlayacaktır.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra hemen elidorun saç bakım spreyini  saçınıza yetecek miktarda uygulayarak saç uçlarını besleyerek kırılmasını engelleyecektır. Şimdi ise kıvırcık saçlı olan insanlar bu taraktan mutlaka haberleri vardır . Kıvırcık saçları olanlar için büyük bir nimet. Nascita Pro 3 Boyutlu Saç Firçası ile saçlarınız tarıyorsunuz. İnce uçları sayesinde saçların aralarından geçerek karışmamasını sağlıyor .
  • Sıra geldı saçlarınızı şekilendirmeye bu işlemleri saçımız ıslakken yapiyoruz .  Şimdi ise kıvırcık saçımızı sekilendirme ve bükle belirginleştiriciye . Bükle deyince aklıma tek bir ürün geliyor o da urban care bükle belirginleştirici .  Bu üründen saçınıza göre elinize aliyorsunuz sonra saçınızı yana atarak saçınıza yediriyorsunuz. Bukleler için avuç içiniz ile saç uçlarındam yukarıya doğru kaldırıyorsunuz .
  • Saçlarınız artık daha belirgin olmuştur. Şimdi ise saçınız elektriklenmesin diye urban carenin  diğer saç baķım spreyini saçlarınıza uyguluyorsunuz.
  • Artık işlemimizin sonuna geldik . Saçlarınızı kurutmak için vigo (difizor ) apartı olması gerekiyor . Her fön makinesine oluyor diye biliyorum. Fön makinenize vigo takalım , sonra saçlarınıza aşagıdan yukarıyor doğru kurutalım .

Artık hazırsınız evet çok uğraştıran bir iş ama sonunda yaptığınıza değdiğini düsünuyorum .

Bu söylediğim yöntemler denenmiş yöntemlerdir. Fakat kesin olur diyemem çünkü kullandiğiniz üründen ürüne farklılık gostebilirim .

Sorularınızı ve görüşleriniz yorumlar yazabilirsiniz

 

 

 

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kıvırcık Saçlar Karışmadan Nasıl Kolay Taranır ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com