21 Ocak 2023 Mor şampuan nedir , nasıl kullanılır ? | 2023

Mor şampuan nedir , nasıl kullanılır ? | 2023

Mor Şampuan Nedir ? 

Bu yazımız’da mor şampuan nedir , ne işe yarar gibi sorulara cevap verdik.

Açık renk saçlara sahipseniz ve boyama sonrasında turunculaşma problemiyle baş edemiyorsanız, size mucizevi bir çözümden bahsedelim. Mor şampuan ile tanışarak, saçlarınızın rengini kaybetmesi ve istenmeyen koyulaşmaların meydana gelmesi gibi sorunları öteleyebilir, boyama aralıklarınızı uzatırken, daha parlak ve istenen soğuklukta renk tonlarına erişebilirsiniz. Saçınıza boya yapmadan turunculaşma sorununa çözüm olan ürünü inceleyelim.

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuan Nedir ; içeriğindeki mor pigmentler sayesinde, koyulaşan saç rengine soğuk bir renk tipi olarak nüfuz eder ve iki rengin bileşiminden orijinal, parlak bir renk ortaya çıkmasını sağlar. Kimi markaların Silver Şampuan ismi ile de ürettiği ürün, mevcut saç rengine bağlı olarak mor tınılarına sahip veya grimsi vurguları olan bir dengeli bir renge kavuşmanızı sağlar.

Mor Şampuan

Mor şampuan, içeriğindeki özel bileşenlerle saçın boyanmadan rengin daha uzun korunmasını ve turunculaşma sorunun önlenmesini sağlar. Ürün birçok marka tarafından üretilir ve açık tonlu saçların kurtarıcısı olarak bilinir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan, gündelik olarak kullandığımız diğer şampuanlar gibi kullanılabilir. Saçlarınızı gün aşırı bu şampuanla yıkayarak, platin parlaklığında sarılara kavuşabilirsiniz. Ürünün bir başka kullanım şekli ise saç maskesi biçiminde kullanmaktır. Maske olarak kullanım durumunda, 15 günlük periyotlarda kullanılması önerilir.

Şampuan olarak düzenli kullanımda, saçınızı ıslattıktan sonra şampuanı köpürtüp saçınıza uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekleyin. Uygulamanın sonrasında saçınızı normal şekilde durulayarak işlemi bitirebilirsiniz. Eğer ürünü saç maskesi olarak kullanacaksanız, nemli saçınızın bütününe uyguladıktan sonra 20 dakika kadar beklemeniz gerekir. Bu sürenin sonunda yine durulama yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Diğer Saç Bakım Ürünleri ile Birlikte Kullanılabilir mi?

Elbette. Mor şampuanı, rutin saç bakımınızı yaptıktan sonra uygulayabilirsiniz. Hatta kimi kaynaklar, bu şampuanı nemlendirici şampuanlarla karıştırarak kullanmanın etkisini artırdığını dahi söyler. Her ne kadar başka bir ürün kullanmanız gerekmiyor olsa da mor şampuanla birlikte dilediğiniz saç bakım ürününü kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken mor şampuanın uygulama sırasının sonunda yer alması olmalıdır.

Mor Şampuan İçeriği Nelerden Oluşur?

Mor şampuanın diğer şampuanlardan farkı, bileşenlerinin içerisinde yer alan mor renk pigmentleridir. Markaya göre bileşenlerinin sayısı ve çeşidi küçük değişiklikler gösteren bu ürün genel olarak benzer içeriğe sahiptir.

Mor Şampuanın Zararı Var mıdır?

Mor şampuan, içeriğinde yer alan mor menekşe özlerinden elde edilen renk pigmentleri dışında diğer şampuanlardan farklı değil. Bu nedenle bu şampuanın herhangi bir zararından söz etmeyiz. Markaya bağlı olarak bileşenleri değişken olsa da mor şampuanın diğer şampuanlardan sağlık bakımından bir farkı yok. Kaldı ki, saçın rengini koruyup boyama periyodunu uzatıyor olması sebebiyle, saçlarımızın sağlığına faydalı olduğunu da kabul etmek gerekir. Boyanın çok sık kullanılması durumunda saçların ne kadar zarar gördüğünü hepimiz biliriz ve bir çoğumuz turunculaşma nedeniyle bu süreyi kısa tutmak zorunda kalırız. Bu şampuan, boyama süresini en uzun aralığa taşıyor olması sebebi ile saç bakım ürünlerimizin içerisinde en ön sıradaki yerini hak ediyor…

Ancak her ürünün bazı cilt tipleri üzerinde alerjik etikleri olabileceğini unutmayın. Ürünü kullanmadan önce cildinizde çok küçük bir noktada test edin. Örneğin, kolunuza az miktarda uygulayıp bir süre bekleyin. Herhangi bir etki görmeniz halinde bol su ile durulayın ve ürünü kullanmayın. Eğer bir negatif etki görmezseniz, ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Mor Şampuan Kimler İçin Uygundur?

Mor şampuan, açık renk saça sahipseniz kullanabileceğiniz bir üründür. Bakır kızıl renkten itibaren, daha koyu tonlarda, bu ürünün renk açma ve dengeleme özelliğinden söz edemeyiz. Ürünün özelliği, doğal mor renk pigmentleri ile turuncuya dönen kırmızı ve turuncu rengi çarpıştırıp, soğuk bir renk elde etmektir.

Koyu renklerde ise renklerin karışımından herhangi bir başka renk elde edebilmek mümkün değildir. Gri, platin ve sarı renk saçlarda boyaların karışımından soğuk sarı veya gri bir renk ortaya çıkar ki, bu sıcaklaşmış turuncu rengin çok ötesinde, oldukça iddialı bir renktir. Yani eğer siz de bu büyüleyici renge sahip olmak istiyorsanız, öncelikle açık renk saça sahip olmanız gerekiyor.

Mor Şampuanın Etkisi Kalıcı mıdır?

Tıpkı saç boyalarında olduğu gibi mor şampuan ile elde edeceğiniz parlak renklerin de maalesef ömrü sınırlıdır. Ancak düzenli kullanım koşullarında sahip olduğunuz rengi koruyabileceğiniz söylenebilir. Burada dikkat etmeniz gereken, eğer boyalı saçlarınız var ise ve alttan gelen saçlar koyu renkli ise yeni saçlarınız için aynı sonucu elde edemeyecek olmanızdır. Yani bu ürün boyama etkisine sahip değildir. Her ne kadar bunu çok istiyor olsak da maalesef mor şampuanla dip boyası yapamıyoruz.

Mor Şampuan

Boyasız Saçlarda Kullanılabilir mi?

Mor sampuan, beyaz ve gri saçlar için benzersiz bir tını elde edilmesini sağlayan özelliğe sahiptir. Eğer boyasız beyaz saçlara sahipseniz, beklediğinizden çok daha etkileyici sonuçları bu ürünle elde edebilirsiniz.

Yine açık renk doğal saçlarınız var ise bu ürünle parlak ve soğuk bir sarı elde edebilirsiniz. Ayrıca sarı saçlılar için beyazların daha kolay gizlenmesi için de güzel bir kısayol olarak bu ürünü düşünebilirsiniz.

Mor Şampuan Öncesi veya Sonrasında Neler Yapılmalı?


Mor şampuan özel hazırlık gerektiren ve sonrasında dikkat edilmesi gereken herhangi bir koşulla size gelmiyor. Herhangi bir zamanda duş yaparken kullandığınız şampuanlar gibi kullanıyor sadece saçınıza uyguladıktan sonra biraz daha bekliyorsunuz. Ürün herhangi bir özel koşulu öngörmüyor.

Mor Şampuan Nereden Alınır?

Mor şampuan hemen her markette bulunabilen bir ürün. Bunun yanında kozmetik mağazalarında ve internet ortamında ürüne kolaylıkla ulaşabilmek mümkün. Benzersiz etkilerine karşılık ürünün fiyatının da hiç abartılı olmadığını bu noktada vurgulamak gerekir.

En İyi Saç Boya Markaları 2023

Perma Fiyatları 2023

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com