18 Temmuz 2022 Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Silikonsuz şampuanlar, silikon içermeyen saç bakım ürünleridir. Saç bakım ürünlerinde yer alan zararlı kimyasal bileşenleri artık kimse kullanmak istemiyor.

Doğa ve organik bakım ürünleri giderek daha popüler hale geliyor. Doğal içerikli ürünler, saç ve cilt yapısının bozulmasını önleyerek sağlığın korunmasına yardımcı olur. Doğal bileşenler içermeyen şampuan ürünlerinde paraben, sülfat, silikon ve ftalat bileşikleri bulunmaktadır. Birçok tüketici, tehlikeli kimyasallar ya da silikonlar içermeyen şampuanların özelliklerini de merak ediyor. Bu kimyasalları kullanmanın olumsuz sonuçları hakkında çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Silikon, silikon içeren şampuanlarda kullanılan polimerik bir maddedir.

Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan
Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Silikonun Saça Zararlar

Niteliklerine göre bu malzemeler saça esneklik sağlar ancak saç kökünün doğal yapısını olumsuz yönde etkileyebilir. Silikon malzemelerin saç bakım ürünlerinde kullanılmasının temel nedeni suyun saçın dışından etkisini ortadan kaldırmak, saçın sürekli parlamasını sağlamak ve şişmesini engellemektir. Elektriklenmiş ve kıvırcık saçlar için şampuanlar, sakinleşmeyi ve esnekliği destekleyen bir silikon türevi içerir. Bu ürünü günlük olarak kullandıktan sonra saç doğal yapısını kaybeder.

Günümüzde birçok bakım ürününe kimyasal elementler hem raf ömrünü uzatmak hem de insanların iyi etkiyi düşünmelerini sağlamak için eklenmektedir. Cilt bakım ürünlerinde kullanılan kimyasallar daha fazla nem ve parlaklık verirken saçlarda dolgunluk, parlaklık ve uzun süreli parlaklık vaat ediyor.

Ancak uzun süreli ve tutarlı kullanım saç dökülmesine, dökülmesine ve saç yapısının bozulmasına neden olur. Silikonsuz şampuanlar, formülasyonlarında polimer içermeyen şampuanlardır. Diğer bir deyişle polimer malzemeler kısmen plastik benzeri maddelerdir. Bu bileşikler saç kozmetik ürünlerinde saça parlaklık ve esneklik sağlarken, saç köklerine ciddi zararlar verirler.

Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Saçların ıslak ve canlı kalması için silikonsuz şampuanlar besleyici olmalıdır.

Bu özelliği elde etmek icin bazı vitamin ve mineraller eklenmektedir. Yeni seri pantene pro-vitamin silikonsuz şampuana biotin ve gül suyu eklenmiştir .

Bu vitaminler saçı besler ve kimyasal bileşenlerin faydalı faydalarının organik olarak elde edilmesini garanti eder.

Doğal kozmetik ürünler olarak oluşturulan şampuanlar, saçın ihtiyacı olan biotin, A vitamini, D vitamini ve kafein gibi vitaminler ve organik bileşenleri içerir. Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan, diğer ürünlere göre daha besleyici bileşenlere sahiptir.

Vitamin, mineral ve esansiyel yağlarla dolu bu şampuanı kullandıktan sonra silikon seçeneğiyle karşılaştırıldığında gözle görülür bir fark göreceksiniz.

Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan

Şampuan satın alırken ambalaj üzerindeki bilgi notlarına ve içerik notlarına dikkat ediniz. Tehlikeli kimyasallar ya da silikonlar içermeyen şampuanların ambalajı üzerinde genellikle çeşitli notlar yer alır. Bu notlara dikkat edilmelidir.

Silikonsuz şampuanlar saçın doğal yapısını korur. Şampuanın temiz ve güvenilir maddesi saçın canlılığının korunmasını garanti eder. Aynı zamanda saç tellerinde zamanla ağırlığı artıran silikon şampuanlar da alerjik reaksiyona neden olabilir.

Doğal bileşenler içeren şampuanın düzenli kullanımı saç köklerinin tıkanmasını önler ve sağlıklı saç gelişimini destekler. Saç kökleri silikon şampuanlarda kolayca havalandırılamaz ve zamanla saç köklerinde kimyasal bileşenler oluşur.
Bu da gözenekleri tıkayarak saçların dökülmesine ve sağlıklı bir yapıda olmamasına neden olur.

Doğal bir kozmetik ürün olarak geliştirilmiş, doğal içerikli şampuan içeriğine sahip olan Pantene Pro-Vitamin Silikonsuz Şampuan kullanıldıktan sonra saç kökleri beslenir ve uçlarına kadar aktif görünür. Aynı zamanda pürüzsüz, havadar bir his verir. Biotin ve kafein gibi besinler içeren saç bakım çözümleri saç köklerini besler ve sağlıklı saçların temelini oluşturur.

Biotin şampuanı olarak formüle edilmiş ve silikon içermeyen bu şampuan, saçı kökten uca besleyen ve koruyan besleyici vitaminler ve doğal yağlar içerdiğinden dolayı açıkçası kullanmaktan çok keyif aldım.

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com