9 Temmuz 2022 Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan

Pantene Sülfatsız Hacim Veren Dolgunlaştırıcı Şampuan, Biotin ve Gül Suyu

Bu yazımizda Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan inceleyecegiz.

Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan

Bir şampuanda aradığınız özellikler nelerdir? Eğer köpürüyor olması yeterliyse sana kötü bir haberimiz var. Şampuanınız çok köpürüyorsa bunu olumlu bir özellik olarak kabul ettiğinizi ve hatta köpürdüğünde saçınızın kirlenmediğine inanabileceğinizi biliyoruz. Maalesef sorun sandığınız kadar basit değil. Şampuanların köpürmesi ve sağlamlığı, birçok temizlik ürününde bulunan kimyasal bir bileşen olan “sülfat” tarafından sağlanır. Sülfat, sanılanın aksine dostunuz değildir. Birçok kişi bu gerçeği bilmediği için sülfat içeren şampuanlar kullanabilir. Köpürme özelliğinden dolayı SLS, Sodyum Lauret Sülfat, birçok temizlik solüsyonunda kullanılan bir kimyasaldır. Köpürtmenin temizleme hızını artırdığı varsayımı ve alışkanlığı nedeniyle, birçok kozmetik ve temizlik ürününün içeriğinde sülfat kullanılmaktadır. Sülfat ise cilde ve saça son derece zararlıdır.

Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan

Sülfatın Zararları

 • Doğru sülfat saçınızdaki yağı yok eder, ancak aynı zamanda saçınızdaki ve saç derinizdeki doğal yağa da zarar verir.
 • Saçtaki doğal yağı çıkardığı için matlaştırır, yıpratır ve kurutur.
 • Özellikle hassas cilde sahip kişilerde kafa derisinde tahrişe ve kızarıklığa neden olur.
 • İçerdiği kimyasallar nedeniyle saçtaki rengin daha hızlı akmasına ve göz kamaştırıcı görünümün solmasına neden olur.
 • Saç tellerinin zarar görmesine neden olur ve saçın genel şeklini ve yapısını etkiler.
Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan

Şampuanın İçeriği

Tüm bu sebeplere bağlı olarak Pantene Sülfatsız Hacim Veren Dolgunlaştırıcı Şampuan, Biotin ve Gül Suyu ürününü kullanmaya başladım. Yaklaşık olarak 3 haftalık bir kullanım sürecinde şu deneyimleri elde ettim;

Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuanı Nasıl Kullanılir

 • Şampuan sülfat içermediğinden saçımı çok nazikçe temizledi, çünkü sülfatlar sert bir bileşime sahiptir.
 • Saçınızda köpük olmaması saçınızı temizlediğini göstermez; aksine saçınıza zarar veren ve köpüren herhangi bir kimyasal içermediğini gösterir bu durumdan yukarıda da bahsettiğimden tabi ki çok köpüren bir şampuan değildi.
 • Çok köpürmediğinden saçımdan kolayca alındı ve içeriğinde yer alan doğal maddelerle saç tellerine zarar vermeden temizledi.
 • Saçımda yer alan doğal yağı ve nemi koruduğu için matlaşmayı, kurumayı ya da yıpranmasını önlediğini düşünüyorum.
 • Saçlarımda boya olduğu için şampuan seçimi benim için bir kat daha önem taşımaktadır. Ancak bu şampuan saçlarımın rengini ve parlaklığını korudu.
 • Cildim oldukça hassas olduğu için özellikle bu şampuanı tercih etmiştim, kimyasal içermediği ve saç derisini tahriş etmediği için özellikle benim gibi hassas ciltler olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun olduğunu düşünüyorum.
 • Sülfatsız oluşu, kimyasal içermemesi sebebi ile saçlarımı besledi, içerdiği doğal elementler sayesinde saçlarımın sağlıklı, canlı ve parlak olmasına yardımcı oldu.
 • Nazik yapısı ile saçıma kırılmaya sebep olmadan kurutmadan zarar vermeden saç derimi temizleyip ve pürüzsüz taranmasını sağladı.

Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan Hakkinda Dusuncem

Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Şampuan

Günlük hayatın koşuşturmacası içinde saçlarımız için gerekli olan vitaminleri ve mineralleri yemeklerden almakta zorlanabiliriz. Ancak şu da bir gerçek ki beslenmeden alınan vitaminler tek başına saç dökülmesi sorununu çözmediği gibi yeterli bakımı da sağlamaz. Bu şampuanın içeriğinde bulunan Biotin şampuan içeriğinde olan vitamin ve minerallerle saçı besler, güçlendirir, canlandırır ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Biotin şampuan, saçı besleyen vitamin ve minerallerin yanı sıra saça gerekli bakım desteğini sunmaya hizmet eder. Biotin şampuan ayrıca saç tellerini kalınlaştırma ve saç köklerini besleme etkisine sahiptir.


Pantene Pro-V Miracles Hacimli ve Havalı Sülfatsız Almak Isterseniz tiklayin

Kişilerin şampuan kullanırken sahip oldukları endişelerden biri de şampuanın kendi saç derisine ve tipine uygun olup olmadığıdır. İçeriğinde Biotin olan bu şampuanı hassas saç derisine sahip kişiler için tasarlanmıştır. Şampuan yalnızca saçınıza bakım yapmakla kalmaz aynı zamanda saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olur, saç derisini de besler. Sonuç olarak Pantene Sülfatsız Hacim Veren Dolgunlaştırıci Biotin ve Gül Suyu şampuan saça bakım yapılmasını, kimyasal içermemesini ve saç dökülmesi yaşayan herkesin rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği bir çözüm olarak sunulmuştur.

Ürün Hakkında Dusunculeriniz Yorunlara Yazabilrisiniz .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com