12 Kasım 2021 Perçem Saç Kesimi

Perçem Saç Kesimi

Perçem Saç kesimi nasil olmali ? Perçem modelleri nasildir ? Evde perçem kesimi nasil olmali ? Diyorsunuz ? Tam dogru yerdesiniz . Sizler için perçem saç kesimini asama asama hangi yuze hangi model gider arastirdik ve yazimizda yer verdik .

Perçem Kesim
Perçem Saç Kesimi


Hemen hemen birçok kadın hayatı boyunca acaba perçem saç mı ? kestirsem, diye bir düşünüp aklını kurcalayıp ,o kararsızlığı yaşamıştır. Çünkü perçem saçımızda bir değişiklik istediğimizde, sıkıldığımızda , bir havamızı , değiştirmek , istediğimizde ,yapabileceğimiz ,en kolay değişim yoludur. Ancak aklımızı kurcalayan en büyük problem acaba yakışacak mı düşüncesidir.

Perçem kestirdikten sonra içinize sinmezse uzun süre ne yazık ki o saçı kullanmak zorundasınız.

Saçın uzayıp tekrar eski halini alması oldukça zaman alacaktır. Perçemin aslında yakışıp yakışmayacağı yüz hatları ile doğru orantılıdır.

Perçemi yüzünüzün şekline göre doğru bir kesim tekniği, ile keserseniz yakışmama , gibi bir ihtimal söz konusu değildir.

Perçem için genel olarak geniş , bir alın , ve uzun bir yüz hattına sahip olunması , gerektiği biline bir gerçektir. Ama benim alnım dar yine de perçem kullanmak istiyorum derseniz, tabi ki kullanabilirseniz. Sadece kesimin diğerine göre daha farklı olması gerekir. Saçları yanlara ayırarak , asimetrik bir kesim ile elmacık , kemiğinize doğru uzanan, uzun bir perçem tarzı da oldukça şık bir görünüm verecektir. Perçem kestirmeye karar vermeden , önce yüz hatlarına göre perçem kullanmanın , detaylarını öğrenip , daha sonrasında kestirirseniz , hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz. Ayrıca da gözlerinizi ve ifadenizi daha da belirginde yapacaktır. Farklı kesim tipleri ile hemen hemen her yüze yakışan perçemin , nasıl kesildiğini ve perçem modelleri neler gelin hep birlikte öğrenelim.


YUVARLAK YÜZ TİPİ


Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz eğer yapmanız gereken yüz yuvarlağınızı azaltıp ideal olan yüz hattına ulaşmaktır. Bu görünüme sahip olmak içinde perçemin uzun olması ve gözlerinize , kadar uzaması ve elmacık kemiğinizi vurgulayacak , katlı modelden oluşması gerekmektedir.

Kısa saç, küt saç ya da cılız olan perçemler yüzünüzü olduğundan , çok daha oval göstereceğinden tercih edilmemelidir. Bu perçem türü yuvarlak yüz hatlarına yakışmayacağı için tercih edilmemelidir.

OVAL YÜZ TİPİ


Oval yüz, yüz tipleri içerisinde ideal olarak kabul edilen yüzdür. Bu yüz hatlarına sahipseniz eğer çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü her model saç bu yüze çok yakışır. Kirpiklerinize kadar uzanan perçem bu modelde şahane duracaktır. Perçem modelleri arasında en çok talep edilen modeldir.

KARE YÜZ TİPİ


Bu yüz hattında alın, elmacık kemikleri, çene aynı genişlik ve aynı tiptedir. Gözlere kadar gelen klasik düz perçem bu yüz hattına sahip olanlar için en ideal olanıdır.


KALP YÜZ TİPİ


Bir diğer adı ile üçgen yüz hattıdır. Alın geniş çenenin ise dar olduğu yüz tipidir. Bu yüz hattına sahipseniz , eğer perçem uçlarının bol volümlü olduğu katlı ve yana doğru ayrılan model sizin için biçilmiş bir kaftandır. Bunun sayesinde geniş olan alnın dar görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca da kat olmadan dümdüz kesilen klasik perçem sizin uzak durmanız gereken perçem modelidir.

Eskiden olsa kıvırcık saçta perçem mi olurmuş diye bir düşünürdük. Ama günümüzde kıvırcık saçlı kadınların kestirmiş olduğu perçem modellerini görünce adeta ağzımız açık kalıyor. O tarz duruşu, cool duruşu hakikaten inanılmaz. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa kesinlikle denemelisiniz.


PERÇEM NASIL KESİLİR?


Kendinize yakışacak olanı perçem modelleri içinden seçip kesmeye başlayalım o halde. İlk olarak saçın temiz ve güzelce yıkanmış olması gerekir. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli detay saçın kuru olmasıdır. Islak saçta perçem kesmek yanıltıcı olabilir. O yüzden kuru saçta kesim yapmalısınız. Perçemi burnunuzun hizasına getirip üç eşit parçaya bölün. Kesime her zaman ortada ki parçadan başlamalısınız. Tarağınızı kullanıp saçınızı dümdüz bir şekilde tarayın. Parmağınız ile ne kadar kesmek istiyorsanız uzunluğu belirleyin. Uzunluğu net bir şekilde belirledikten , sonra makas belirlemiş olduğunuz yerden birazda tabi düzeltme yapabilmek için pay bırakarak kesime başlayabilirsiniz.

Sağ ve sol tarafta kalan tutam saçları da yine aynı tekniği göz önünde bulundurarak kesebilirsiniz.

Kesimin dümdüz durmasını değil de daha doğal durmasını istiyorsanız , eğer makasınızın uç kısmı ile perçeminize farklı açılardan kesebilirsiniz

PERÇEM NASIL ŞEKİLLENDİRİLİR


Perçeminize pratik bir hızla şekil vermek için saçınızın ıslak olması gerekir. Çünkü perçem ve kaküller çok daha hızlı kururlar. Bu da saça şekil vermenizi oldukça zorlaştırır. Bu sebeple ıslak olan saçınıza bir fön fırçasının yardımı ile kolayca şekil verebilirsiniz. Daha bombeli bir görünüm isterseniz fırça ve fön makinesi ile kolayca yapabilirsiniz. Perçemi ortadan ikiye ayırıp sağa ve sola da şekillendirebilirsiniz. Perçemler alın bölgesinde yer aldığı için dış etken söz konusu ile kolayca bozulabilir , bu sebepten saç spreyleri çok işinize yarayacaktır. Saç spreyini perçemin altından saçınızın dibine doğru spreyi yatay tutarak uygulayabilirsiniz.

Eve Shoptan Indirimler

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com