9 Ekim 2021 SAĞLIKLI SAÇLAR IÇIN 5 TUYO REHBERI

SAĞLIKLI SAÇLAR IÇIN 5 TUYO REHBERI

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalı?


Bu yazı da “sağlikli ve gur saçlar icin 5 tuyo ?”sorusuna cevap bulacaksınız.

Saçlarim sağlikli ve gur olmasini istiyorum ancak sağlikli saçlar hakkinda hiç bir fikrim yok… ne yapmalıyım? Sağlikli saçlar icin  nereden başlamalıyım ?

Bir Sağlikli Saclar rehberini  en kolay ve anlaşılır şekilde öğrenmek istiyorum ve gur ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsan tamamen doğru yerdesin

Dış görünüşümüzün en önemli parçası: Saçlar! Art ardına boyadığımız, fön çektirip maşa yaptırdığımız saçlarımızı kırıksız, capcanlı ve yumuşak tutmak pek de kolay değil. Peki daha sağlıklı saçlar için ne yapmalı? Bugün yazımızda daha sağlıklı saçlar için neler yapılabileceğini derledik. Tavsiyeleri vermesi bizden, denemesi sizden!

SAĞLIKLI SAÇLAR

1- Saçlarınızı Sık Sık Yıkamaktan KaçınınSağlikli Saçlar


Her ne kadar yağ denildiğinde irite olup uzaklaşsak da aslında sağlıklı saçlar için gereken şeylerden birisi de saçın kendi saç derisinde biriken yağdır. Bu nedenle saçı sık sık yıkamamak, saçın kendi yağından da biraz beslenmesini sağlanmalıdır. Ancak elbette bu cümleden pis saçlarla gezmeliyiz gibi bir tavsiye çıkmamakta. Verilmek istenen mesaj Sık olmayan bir yıkama rutini. Saçı sık yıkayarak saçın doğal nem kaynağının kaybolmasına, kendi kendine yetememesine sebep oluruz. Bu da saçınızın kurumasına, zayıflamasına, güç kaybetmesine neden olur. Doğal nemini yitiren saçlar cansız ve mat durur. Bu nedenle saçları yıkama rutininizde aşırıya kaçmamalıyız

SAĞLIKLI SAÇLAR

2- Doğru BesleninSağlikli Saç


Yediğimiz her şey, herhangi bir uzvumuzda bir dönüt olarak tekrar belirir. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineral değerlerinden yoksun bir beslenme planına dahil olursak, herhangi bir uzvumuzda bunun eksikliğini zamanla fark ederiz. Çünkü ne demişler, ne ekersen onu biçersin. Bu nedenle sağlıklı, parlak ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız ilk olarak beslenme planınızda bir reform yapmanız gerekir. Saç keratin adındaki proteinden meydana geldiği için saçı besleyecek gıdalar tüketilmeli, dışarıdan alınan yapay bakım kremlerine tek başına bel bağlanmamalıdır.

SAĞLIKLI SAÇLAR

3- Saçınızı Yüksek Isıya Maruz Bırakmayın


Evet biliyoruz; hepimiz güzel dalgaları yaptırmayı, pırasa gibi düz fönleri, saçlarımızla oynamayı çok seviyoruz. Ancak saçlarımız dile gelse onların da aynı cevabı vereceği muallak. Çünkü yüksek ısı, saç tellerinin zayıflamasına doğal nemlerini kaybetmesine neden olmakta. Bu işlemler sık sık uygulandığında özellikle saç uçlarında yoğun bir şekilde yıpranmalarla karşılaşılmaktadır. Sadece saçları şekillendirmek için kullanılan aletler değil, duştan sonra kullandığımız saç kurutma makinaları da aynı etkiyi yaratabiliyor. Saç kurutma makinalarının soğuk ayarda çalıştırmak elbette bir çözüm olabilir. Yüksek ısıdan olabildiğince saçımızı koruyarak, şekillendirmeleri minimuma indirgeyip saçımızın doğal haliyle barışık kalarak saçlarımızı kırıklardan korumak mümkün!

SAĞLIKLI SAÇLAR


4- Saçınızı Düzenli Olarak Kestirin, Makaslarla Barışık Olun


Çoğu kadın için saç kestirmek korkulu bir rüyadır. Bebek gibi bakıp büyütülen saçlara vurulan makas darbeleri ile kestirip atmak kulağa pek hoş gelmeyebilir. Ancak saçların kendisini yenileyebilmesi ve hatta daha hızlı uzayabilmesi adına makaslarla barışık olmak gerekiyor. Değişimden korkmayın. Saç kestirmeyi bir rutin haline getirin. Her ne kadar çeşitli saç bakım ürünleri ile saç uçlarınızı yıpranmış görüntüden arındırma imkanınız olsa da bunlar kalıcı çözümler değildir ve hiçbir zaman net sonuca ulaşamaz. Hizli Saç Uzatma yontemine bakabilirsiniz

Saçın yıpranmış ve mat görüntüsünden uzaklaşması için, özellikle her mevsim geçişlerinde saçlarınızdaki kırıkları aldırarak sağlıklı ve pürüzsüz saçlara ulaşabilirsiniz. Unutmayın sağlıklı saçlara giden yol, kuaför koltuğundan geçiyor!


5- Saçınızı Nemlendirin


Hava şartları, güneş ışınları, havadaki toz, saça uygulanan ısıl işlemler, yanlış şampuan kullanımı, yetersiz bakım, sık yıkama gibi pek çok neden saçın nemini kaybedip cansızlaşmasına sebep olmakta. Peki nemini kaybedip sert ve kuru saçlar için ne yapmak gerekir? Zengin içerikli saç bakım yağları en ideal çözümdür. Bunun için argan yağı, keratin yağı, çam terebentin yağı, Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi doğal yağlardan faydalanabilir dilerseniz de pek çok markanın üretmiş olduğu karışım şeklindeki yağları da tercih edebilirsiniz. Saç bakım rutininize ekleyeceğiniz bakım yağları ile daha parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Ayrica 2021 Topuz Modellerinede bakabilirsiniz.

Saç Bakim Urunlerine buradan gidebilirsiniz .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Etiketlendi:

SAĞLIKLI SAÇLAR IÇIN 5 TUYO REHBERI” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com