8 Ocak 2022 Oksidanla Saç Açma Nasil Yapilir | Oksidan Nedir ve Nasil Kullanilir

Oksidanla Saç Açma Nasil Yapilir | Oksidan Nedir ve Nasil Kullanilir

Oksidanla Saç Açma Işlemi

Oksidanla saç açma işlemini duymuşsunuzdur . Oksidan ile sac açma nasil yapilir ? Oksidan nedir ve nasil kullanirlir..

Tüm kadinlar olarak surekli kendimizde değislik yapariz ve en cok degisiklik yaptigimiz seyde saclarimiz . Sizde saclarinizi acmak istiyorsaniz tam yerine geldiniz . Oksidan ile saclari açma nasil yapilir ?

Bazı kadınlar koyu renk saçlar kullanırken bazı kadınlar daha açık saç renklerini severler.

Koyu saç rengine sahip kadınların işi biraz daha zordur çünkü saç rengini açmak kapatmaya göre çok daha zor bir işlemdir. Aynı zamanda saç rengini açmaya çalışmak saçlar için oldukça zararlıdır. Saç rengi açık olan bir kadın için oksidan işlemi daha kolay olur.

Özellikle açik tonlu saclar daha kolay acilirken koyu renkler siyah gibi mesela daha zor acilirken istediginiz rengi tutturmanzi cok zordur .

Benim saçlarim tamamiyla kahverengiydi , ben uzun suredir oksidan kullaniyorum ve istediğim renk genellikle tutuyor , ama siyah saç ve daha koyu renkle hakkinda ayni seyi soyleyemem .

Size önerim saclarinizi tamamen yapmadan once sacinizi bir tutamini yaparak nasil açtigi gorebilirsiniz.

Saç Açma İşlemi Yapılan Saç

Açma işlemi uygulanan saça normal bir saça göre daha çok bakım yapılması gerekir. Saç rengini açmanın en çok kullanılan tekniği oksidan suyu ya da oksidan kremi kullanmaktır. Oksidanla saç açma sadece kuaförde yapılan bir işlem değildir.

Oksidan Nedir?

Oksidan kremler saçı boyarken kullanılan bazı maddelerdir. Peroksit adı verilen kimyasal da aynı etkiyi verir ama saça ve deriye daha çok zarar verdiği için tercih edilmez. Oksidan boyanın kıvamını ayarlamaya da yardımcı olur. 10, 20, 30, 40 volümlük olarak seviyeler vardır. Burada sayının artması etkinin de artması anlamına gelir.

Oksidanla saç açma

Oksidan Saç Açma İslemi

Oksidanla ile saç açmak için oksidanı saça doğrudan uygulamak yerine oksidanı boya ile karıştırmak ve bu şekilde uygulamak saça daha az zarar verir. İşlemi yaparken saçları temizlemek yerine kirli saça uygulama yapmak gerekir.

Saçı açmak istenilen tona karar verilir ve bu işe uygun seviyeli oksidana karar verilir. Oksidan bir kaba dökülür ve aynı kaba boya da dökülerek birbirilerine iyice zerk olana kadar karıştırılır. Bu karıştırma işlemi yapılırken mutlaka eldiven kullanılmalıdır aksi halde oksidan ele çamaşır suyu benzeri bir etki yapar.

Saçların ucu diplere nazaran daha kolay açılacağı için uçlardan başlamak gerekir. Saçlar parça parça halinde ayrılarak işlem yapılırsa daha sağlıklı sonuçlar alınır. Tüm saça uygulandıktan , sonra parmaklarla , baş saç ufak hareketlerle ovulur.

Saç ara ara kontrol edildikten sonra saç rengi istenilen tona ulaşmışsa oksidan saçtan arınana kadar bol su ile yıkanmalıdır. Oksidan saç üzerinde uzun süre kalırsa saçta kopmalar deride yanıklar ve kalıcı hasarlar , oluşabilir. Bu yüzden oksidan kullanırken çok dikkatli olunması gerekir. Yıkamadan sonra kurutma makinası kullanılmaz. Saç doğal bir şekilde kurumalıdır.

Oksidan almak icin buradan gidebilirsiniz

#Oksidanla saç açma

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com