14 Ocak 2022 Taç Örgü Nasıl Yapılır ?

Taç Örgü Nasıl Yapılır ?

Taç Örgü Nasıl Yapılır? En Kolay Yöntemler!
Kadın güzelliğine güzellik katan en özel aksesuarlar saçların kendisidir. Bu nedenle her kadın saçına özel bir ilgi ve bakım gösterir. Saçlara gösterilen ilginin boyutu o kadar yüksektir ki, en zor olan saç örgü seçenekleri bile saça uygulanır. Bu alanda en son trendi taç örgüsü modelleri oluşturuyor.

Taç Örgü Nasil Yapilir

Taç Örgü Nasil Yapilir ?

Bu model özellikle dolgun ve uzun saç yapısına sahip olan kadınlara çok yakışıyor. Saçın yan kısmından alınan saçların, örgü şeklinde tasarlanması oldukça hoş bir dizaynı oluşturur. Bu tarz saçları kullanmak, hoş bir yüz naturesini de ortaya çıkarıyor.

Saça Taç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Kadınların saçlarını güzel göstermek ve yüz yapılarına yakışmasını sağlamak için uygulamadığı teknik yoktur. Bu teknikler arasında bulunan taç saç örgüsü nasıl yapılır araştırması yapılıyor. Taç saç örgüsünü yapmak için birçok yöntem bulunuyor.

Taç Örgü
 • Taç şekli verilmiş plastik ürünler ile
 • Kadınların kendi saçlarını kullanmaları şekli ile
 • Tek tek saç örme yöntemi ile
 • Peruk saçları kullanma yöntemi

ile saçlara taç şekli vermek mümkün oluyor. Bu işlemleri ben yapamam diyen kadınlar ise taç örgüsü örgü modeli yaptırmak için kuaförlerden yardım alabiliyor.

Saç Tacı Üzerinde Taç Modeli Kullanımı


En hızlı şekilde saçlarına taç örgüsü görseli kazandırmak isteyen kadınlar, bijutericilerde satılan taç şeklinde saç örgüsü ürünlerini satın alabiliyor. Ürünün gerçek saç ile yapılan seçenekleri bulunurken, kraft ya da plastik saçtan tasarlanan modelleri de bulunuyor. Bu tacı saçlarının üzerine takan kadınlar, sanki kendi saçlarından tasarlanmış olan modeli kullanıyor gibi görünüyor.

Taç Örgü

Kendi Saçından Taç Örgüsü Yapımı


Her zaman gerçekçi ve doğal görünümden yana olan kadınlar taç örgüsü yapımı için kendi saçlarını tercih ediyor. Eğer saç konusunda uzmansanız ve kendi saç floranıza hakimseniz bu örgüyü kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendi saçlarınızı taç örgüsü yapmak istiyorsanız;

 • Saçlarınıza düz fön çekiniz,
 • Kulak arkasından alacağınız bir tutam saç ile örgüye başlayınız,
 • Kulağınızın arkasından yüzünüzün uzunluğuna göre bir ya da iki santim olacak şekilde düz saç örgüsü örünüz,
 • Alın kısmına geldiğinizde saçınızdan yapacağınız tacı sabitlemek için alın kısmınızdan bir tutam saç alarak örgüye devam ediniz,
 • Alın kısmındaki saçları alıp örme işleminde kalınlaşan saç kısmının fazlalığını başınızın arkasına bırakınız,
 • Alnınızdaki saçların tamamını bitirip kulak arkasına kadar bir ya da iki santim daha düz örgü örünüz,
 • Örgünün bitme işlemini kulak arkasından bir firteke yardımıyla gerçekleştiriniz.

Bu işlemleri tek başına ya da kendi kendinize yapmanız oldukça zor olabilir, dilerseniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

Tek Tek Örme Yöntemi İle Taç Örgü Yapma

Kadınların saçlarına uygulamış oldukları en güzel modellerden biri olan taç örgüler tek tek saçları örerek de yapılabiliyor. Bu yöntem taçtan daha çok saç içinde bir bant görseli ortaya çıkarıyor. Taç şeklinde saç örgüsü nasıl örülür sorularınıza güzel bir cevap veren tek tek saç örme yönteminde kulak arkasındaki saçlarınızı yarım santimetrelik ene sahip olarak üç ya da dört tane örmeniz yeterli oluyor.

Tabi bu işlemi yapabilmeniz için saçlarınızın uzun olması gerekiyor. Örmüş olduğunuz bu saçları birbirlerine dolayarak alnınıza bant şeklinde kaldırabilirsiniz. Bu kısımların sabit olması için tel toka kullanabilirsiniz. Bu işlemi kulak arkasında ya da saçlarınızın alt kısmında bitirerek ek yerlerinin görünmesini engelleyebilirsiniz.

Taç Örgü

Peruk ile Taç Örgüsü Nasıl Yapılıyor?


Plastik taçların üzerindeki taç şeklinden, sonra taç şeklinde saç örgüsü nasıl yapılır, sorusunun en kolay ve hızlı cevabı bu örgüyü peruktan yapmaktır. Gerçek saçtan hazırlanmış olan bir peruk ile bu modeli yapmak çok kolay olacaktır.

Peruk yönteminde kendi saç renginizden olmayan bir perukla da taç şeklini yapmanız mümkündür. Ancak taç modelinin daha doğal görünmesi için kendi saç renginizden bir peruk tercih etmeniz önem taşır.
Bu işleme başlamadan önce peruğa güzel bir düz fön çekmeniz gerekiyor.

Aynı zamanda peruğun kalınlığını da ayarlamanız gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra peruk ile güzel bir örgü stiliyle örgü yapabilirsiniz.
Peruğun tamamını örmeniz tacınızın daha kalın hatta iki sıra olmasını sağlar.

Bu modele kendiniz karar verebilir, tamamıyla yaratıcılığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.Peruğu kendi saçlarınıza monte etmek için dilerseniz gizli saç tokaları kullanabilir dilerseniz renkli saç tokaları ile bambaşka bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Saçdehasina ozel uygun fiyata saç tokalarina buradan bakabilirsiniz .

Yazimizi buraya kadar okuduysaniz , yorum yapmayi unutmayin , tac orgusü yapabildiniz mi ? Çok merak ediyorum

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Taç Örgü Nasıl Yapılır ?” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com