21 Nisan 2022 Yağlı Saçlar Neden Olur ?

Yağlı Saçlar Neden Olur ?

Saçtaki yağlılığın ana kaynağı, kafa derisinin altında yer alan yağ bezleri tarafından salınan sebumdur. Sağlıklı saçlar için gerekli olan sebum, saç derisini nemlendirir ve saçı parlatır. Yağlı saç ile ilgili sorun, aşırı sebum üretimidir. Aşırı sebum üretiminden dolayı saç zayıf ve kirli görünür. Sebum atılımındaki artışın nedenleri farklıdır. Ergenlik veya hamilelik sırasında stres, çevre, yanlış beslenme ve hormonal değişiklikler aşırı sebum salgılanmasına ve yağlı saçlara sebep olabilir. Bazı saç tipleri diğerlerine oranla daha yağlı olabilir. Yağlı saçlara katkıda bulunan çeşitli nedenler vardır. Bu yazıda, yağlı saçların nedenlerini ve size sunulan seçenekleri sunacağız.Yağlı saçlara katkıda bulunan çeşitli nedenler vardır. Bu yazıda, yağlı saçların nedenlerini ve size sunulan seçenekleri sunacağız.

Saçınızla Oynamak (Yağlı Saç )

Sürekli saçınızla oynamak masum gibi görünebilir ama aslında saçlarınızın yağlanmasına neden olur. Çünkü parmak uçlarınız saçınızın yaptığı gibi yağ oluşturur. Saçınızla oynadığınızda, bu yağlar kayabilir ve yağlı saç durumunuzu daha da kötüleştirebilir. Sonuç olarak saçınıza istediğiniz şekli verdikten sonra bir daha dokunmayın. Bu durum yağlı saç probleminize yardımcı olacaktır.

Yağlı Saçlar

Saç Kremini Doğru Şekilde Kullanmamak

Yağlı bir saçınız olsa bile saç kremi kullanabilirsiniz. Yağlı saç için saç kremi saçı nemlendirir ve besler. Sağlıklı saçlar için saç kremi kullanmak şarttır. En önemli şey, sizin için çalışan bir krem seçmek. Piyasada saç tipinize uygun çok geniş bir saç krem çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Halalles’ Besleyici Saç Kremi mükemmel bir saç bakım ürünüdür. Saçınızı besler, taranmasını kolaylaştırır ve genç bir görünüm kazandırır. Saç kremi kullanırken saç derinize bulaştırmamaya özen gösterin. Losyonu saçınızın ortasına ve uçlarına uygulayın. Saç derisine uygulanan saç kremi saçınızı daha kalın yapacaktır.

Yastık Kılıflarını Sık Değiştirmemek

Yastık kılıflarınızı düzenli olarak değiştirmek saçınızın daha geç yağlanmasına yardımcı olabilir. Uyurken yüzünüzdeki ve saçınızdaki yağlar yastık kılıfına sızar. Bu ertesi gün saçınızın önceki geceye göre daha yağlı saç olduğu izlenimini verecektir. Yastık kılıfınızı düzenli ve sık aralıklarla değiştirerek kendinizi yağlanmaya karşı koruyabilirsiniz.

Saçlarınızı Sürekli Düzleştirmek

Saçınızı düzleştirmek, olduğundan daha yağlı görünmesine neden olabilir. Düz saç, kıvırcık saça göre daha fazla yağ gösterir çünkü saç deriniz ve yüzünüzdeki yağlar ile daha fazla temas halindedir ve saç gövdesine dağılır. Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri ise saçınıza hacim kazandıracak ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Yağlı Saçlar

Doğru Şampuan Kullanımını Önemsememek (yağlı saç )

En sık sorulan sorulardan biri saçınızı ne sıklıkla yıkamanız gerektiğidir. Herkesin sebum oranı farklı olduğu için saçlarını yıkama sıklığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bununla birlikte, diğer insanlar saçlarını her gün yıkamanın tehlikeli olduğuna inanıyor. Saç uzmanı Lynne Goldberg, “Saçlarındaki, yağdan kurtulmak, için saçlarını sık sık yıkayanlar saç derisini kurutur , ve daha fazla yağın oluşmasına , neden olur” diye açıklıyor. Sonuç olarak, saçınızı her gün yıkasanız bile her gün şampuanlamaktan kaçının. Şampuanı kullandıktan sonra saçınızı uygun şekilde durulayın. Saçınızı iyice durulamadığınız zaman saç derinizde şampuan kalıntıları kalır ve bu da yağlılığa neden olur.

Saçın Yağlanmasını Engellemek için

Saçınızın yağlanmasını elden geldiğince geciktirmek için ilk olarak doğru şampuanı bulma ile başlayabilirsiniz. Kremli şampuanlara ya da saça parlaklıktan şampuanlar yağlı saç tipine uygun bir seçim olmayacaktır. Saç bandı ya da şapka gibi saç aksesuarları da yine aynı şekilde saçın daha çok yağlanmasın sağlayan unsurlardan gelmektedir. Bu sebeple yağlı saçlara sahipseniz eğer bu aksesuarları da sıklıkla tercih etmemelisiniz. Saçlarınızın nefes aldığına müsaade etmelisiniz. Saçınızın nefes aldığını gördükçe daha geç yağlandığını kısa sürede sizde fark edeceksiniz. Yine aynı şekilde saçınızı sıkı bir şekilde toplamalarda saçınızı yağlandıran unsurlardan biri olduğu için bu toplamalardan da ne yazık ki uzak durmalısınız. Saçınızı duş sonrası kuruturken çok yakın olmadan belli bir mesafeden kurutmaya çalışmanız yine saçınızın daha az yağlanmasına fayda sağlayacaktır. Saç kurutma makinesini saç derinize yakın olarak tutmanız saç derinizin terlemesine bu durum da yağlanmasına sebep olacaktır çünkü. En önemli faktörlerin başında beslenme gelmektedir. Şekerli ürünler, süt ürün çeşitleri ve kırmızı et saçınızın kısa sürede daha çok yağlanmasına sebep olan faktörlerin başında gelmektedir. Bunların yerine sebze meyve ve tahıllı ürünleri tercih etmelisiniz. Sağlıklı beslenmeniz sağlıklı saçlara kavuşmanızda en büyük yardımcınız olacağını unutmamalısınız.

https://sacdehasi.com/hizli-sac-uzatma-rehberi/

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com