23 Nisan 2022 Saç Boyası Lekesi Yüzden Nasıl Çıkar?

Saç Boyası Lekesi Yüzden Nasıl Çıkar?

Saç boyası lekesi yüzden nasıl çıkar? En kolay yöntemleri sizler ile paylastik .

Saç boyası lekesi yüzden nasıl çıkar ? Saçınız için yeni bir görünüm, yeni bir renk ve tarz yaratmak isteyebilirsiniz. Saçlarınızın bakımını evde kendiniz yapmak istediğinizde ciltteki saç boyası lekeleri sizin için bir problem oluşturabilir. Bu problem ile başa çıkabilmek için bir takım yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Aşağıda adım adım saç boyası lekesini ciltten çıkarmak için ihtiyacınız olanları sizin için açıklıyor olacağız. Bu yazınin sonunda Saç Boyası Lekesi Yüzden Nasıl Çıkar detaylica oğrenmiş olacaksiniz .

Saç Boyası Lekesi Yüzden Nasıl Çıkar

1.Aseton ile Saç Boyasını Çıkarmak (Saç boyası lekesi yüzden nasıl çıkar)

Ojeleri çıkarmak ve temizlemek için kullandığımız asetonlar, birincil yardımcılarımız oluyor. Saç boyası lekesinin bulaştığı alanları temizlemek için bir de pamuğa ihtiyacınız bulunuyor. Pamuğa dökmüş olduğunuz aseton ile birlikte yüzünüzü dairesel hareketlerle temizleyebilirsiniz. Saç boyası yüzden nasıl çıkar? sorunuz için bu çözüm yeterli olmaz ise diğer yöntemleri deneyebilirsiniz. Asetonlu cildinizi yıkamayı ve arındırmayı unutmayın!

2.Vazelin

Vazelin de saç boyası lekesini yüzden çıkarmak için etkili yöntemlerden bir tanesidir. Vazelini de aseton gibi uygulayarak ciltteki saç boyası lekelerinden kurtulabilirsiniz.

3.Sıvı Bulaşık Deterjanı

Sıvı bulaşık deterjanlarını da cildiniz için tahriş edici bir etkiye sebep olmuyorlar ise tercih edebilirsiniz. Saç boyasının bulunduğu bölgeyi sıvı bulaşık deterjanı ile ovarak çıkarabilirsiniz.

4.Diş Macunu

Dişleriniz için beyazlatıcı etkisi ile de bilinen diş macunları, saç boyası lekelerini çıkarmak için yardımcı olabilir. Cildiniz için tahriş edici etkileri bulunmayan bir diş macunu tercih edebilirsiniz. İçerisinde karbonat olan diş macunlarını kullanabilirsiniz. Diş fırçası olmadan eliniz ile veya pamukla ovarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Daha sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Kalıcı Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Kalıcı saç boyalarını çıkarmak için karbonat sizin için doğal bir temizleyici rolü oynayabilir. Bir kaseye karbonat ve arındırıcı şampuanı koyarak ve karıştırarak uygulayabilirsiniz. Saç için etkili bir yöntemdir. Saçınızı tamamen kaplayacak şekilde bu karışımı masaj yaparak sürebilirsiniz. Saçınızda beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Cildinizdeki lekeler için de bu işlem yardımcı olabilir. Bu yöntem daha çok kalıcı saç boyası nasıl çıkar? sorunuz için yardımcı olabilir. 5-10 dk bekleyen saçınızı daha sonra durulayabilirsiniz.

Kıyafette Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Cildinizden sonra kıyafetinize bulaşan saç lekeleri daha sinir bozucu olabilir. Ancak tasalanmanıza gerek yok! Beyaz sirke ve sıvı sabun ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. 1’er yemek kaşığı sıvı sabun ve beyaz sirkeyi sıcak bir suda karıştırmalı ve lekeli giysinizi içine koymalısınız. 1 gece bekleyen giysinizi sabah soğuk su yardımıyla yıkayabilirsiniz. Daha sonra makinede uygun programda yıkayarak lekeyi çıkarabilirsiniz.
Çamaşır suyu da bir alternatif olarak saç boyası lekelerini çıkarmada yardımcı olabilir.

Ancak sadece her ürün için kullanılamıyor olması çamaşır suyunun kullanımını kısıtlıyor. Kimyasal içeriği ise cabası oluyor.


Aseton kıyafeylerinizdeki saç boyası lekeleri için de bir çözüm niteliği taşıyor. Aseton ile kolayca kıyafetlerinizdeki saç boyası lekelerini çıkarmayı deneyebilirsiniz.

amazondan alişveriş yapmak için tiklayin .

10%

indirim, özellikle sizin için 🎁

Özel indiriminizi almak için kaydolun, en son ürünlerimiz ve tekliflerimizden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

       

© 2024 sacdehasi.com